Neformalus ugdymas – pasipinigavimui?

Iš didelės paramos šeimai, auginančiai mokyklinio amžiaus vaikus, išėjo visiškas šnipštas. Anykščiuose dabar situacija prasta kaip niekur kitur Lietuvoje – per beveik porą metų dvigubai išbrangusi popamokinė veikla geriausiu atveju mokinukams bus kompensuojama vos 6-is mėnesius.
Vieša paslaptis, jog praėjusiais mokslo metais už rugsėjį ir sausį neformalus švietimas iš valstybės jokio finansavimo negavo, o būrelių kainos, svyravusios nuo 4 Eur iki 8 Eur,  staiga per tą laiką rajone ūgtelėjo iki 15 Eur. Šiais metais programai skiriama beveik dvigubai mažiau pinigų, tačiau būrelių kainos išliko tokios pat, pabrangusios, ir, vargu, ar kada nors ims tirpti.
Praėjusiame Tarybos posėdyje Švietimo skyriaus vedėja Vida Dičiūnaitė politikus ragino apsispręsti – 6-is ar 7-is mėnesius bus kompensuojama užklasinė veikla, mat iš šalies biudžeto gaunama suma net 25 000 Eur mažesnė nei prieš metus. Politikai jokio sprendimo nepriėmė, nes valdininkės siūlomas sprendimo projektas visiems pasirodė nemotyvuojantis paslaugų teikėjų siekti geresnių rezultatų. Prastai atlikusi namų darbus, V. Dičiūnaitė iš Tarybos posėdžio išsiųsta jų patobulinti. Ko gero būtent dėl prastai atliktų švietimo skyriaus parengiamųjų darbų, vasario mėnesį popamokinę veiklą teks tėveliams dengti iš savo kišenių.
“Tų mėnesių mažiau bus, nes gauta mažesnė suma. Tačiau nemanau, kad tai žalinga programa. Paslaugos teikėjai turėjo mažinti būrelių kainas ta suma, kuri gaunama iš biudžeto, o kad kas nors tuo būtų piktnaudžiavęs ir pasinaudojęs, neteko girdėti. Kiek tikrinome, tai tik vienu atveju buvo nustatytas pažeidimas. Finansavimas nutrauktas, sakykim, sceninių paslapčių mokytis kvietusiam paslaugos teikėjui”, – kalbėjo V. Dičiūnaitė.
Vedėjos teigimu, neformalaus švietimo paslaugas gali teikti bet kokia organizacija, savo gretose turinti bent vieną asmenį su pedagoginiu išsilavinimu. Nepaslaptis, jog nieko patys nemokantys krašto “specialistai”, atsiradus šiai programai, pradėjo mokyti jaunuosius anykštėnus.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.