Naujųjų Elmininkų kaimo kryžius ir po dešimtmečio vienija bendruomenę

Rugsėjo 14-ąją, Šv. Kryžiaus išaukštinimo dieną, vyko tradicinis bendruomenės renginys. Šį kartą dainas dovanojome kaimo gyventojams – visiems tiems, kurie rūpinosi, kad įgyvendintume svajonę pastatyti kryžių, saugantį ir globojantį mūsų kaimą.

Bėga laikas, užmaršties dulkės užkloja mūsų dienas. Tik geri ir gražūs darbai išlieka amžiams, ypač, jeigu tai yra bendras triūsas, jei gautas rezultatas džiugina širdį. Tokį darbą pavyko padaryti prieš dešimt metų, 2010-aisiais. Deja šiandien, Šv. Kryžiaus išaukštinimo dieną, patiems aktyviausiems iniciatoriams galėjome skirti tik maldos žodį, tad nulenkėme galvas prieš iškeliavusius į amžinybę elmininkiečius, kartu padėkojome ir visiems kaimo žmonėms. Prisiminimais besidalindama Anelė Bartuševičienė paminėjo pačius svarbiausius atliktų darbų faktus, pasakojo, kaip daugelį metų buvo lankomi ir puošiami apylinkėse esantys kryžiai. O tada, prieš dešimtmetį, kryžių šventino tuometinis Šv. Mato bažnyčios klebonas Stanislovas Krumpliauskas. Vanda Čepukienė pasakojo apie rūpesčius ir sunkumus, kryždirbys tautodailininkas Valentas Survila patikino, kad iš a.a. Vytauto Strazdo dovanoto ąžuolo išdrožtas kryžius stovės ir kaimo ramybę saugos mažiausiai šimtą metų. A.a. Elenos Vanagienės rankos po kryžiaus pamatais padėjo sąrašą 184 šeimų, finansiškai parėmusių kryžiaus statybos darbus.

„Elmės“ ansamblio dainų ir eilėraščių posmų programą papildė Anykščių Šv. Mato bažnyčios choristų giesmės, gėlių vainiku papuoštą kryžių supo degančių žvakelių šviesa. Nesulaužėme ir tradicijos: visus pakvietėme įsiamžinti bendroje nuotraukoje bei pabendrauti ir pasėdėti prie vaišėmis padengto stalo čia pat, po šalia kryžiaus augančiomis liepomis.

Šiais metais N. Elmininkų bendruomenė vykdo Anykščių rajono savivaldybės remiamą projektą „Dovanoju dainą“. Projekto metu įsigysime tautinius drabužius, įrašysime kompaktinę plokštelė su „Elmės“ ansamblio atliekamomis dainomis, dovanosime dainas rajono senelių globos namų gyventojams.

Diana Šermukšnienė

3 komentarai

  1. Važiavau keliu pro šalį, kai kaimo bendruomenė buvo prie kryžiaus susirinkusi. Su baltu pavydu pažiūrėjau. Na ir šaunuoliai, kad suranda noro, laiko. Tikrai Kryžius saugos tokius puikius žmones.

  2. Jurgis be kepures

    Siaip, kryziaus isaukstinimo svente – rugsejo 14 d. Kodel svesta anksciau laiko? Nesuprantu……………

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.