Naujas kuro kainų patvirtinimas padidins išlaidas puse milijono

Anykščių rajono savivaldybės taryba balsuos  „Dėl vidutinių kieto kuro kainų būstui šildyti ir karštam vandeniui paruošti išlaidų kompensacijoms skaičiuoti patvirtinimo“. Esamas kainas, nuo kurių skaičiuojamos kompensacijos, taryba didins 2-3 kartus.

Anykščių rajono savivaldybės taryba nustatys vidutines kieto kuro kainas, kurios bus taikomos būsto šildymo ir karšto vandens išlaidoms skaičiuoti, nustatant šių išlaidų kompensacijų dydį nepasiturintiems gyventojams.  2018 m. patvirtino 1 kubinio metro malkų kainą – 37,50 Eur, 1 tonos akmens anglies kainą – 159,00 Eur ir 1 tonos durpių briketų kainą – 117,00 Eur, įskaitant PVM.

Sprendimu siūloma ženkliai didinti kainas – nurodoma, kad atlikus tiekėjų apklausą, 1 kubinio metro malkų kaina yra didinama iki 98,00 Eur, 1 tonos akmens anglies kaina didinama iki 434,00 Eur ir 1 tonos durpių briketų kaina didinama iki 232,00 Eur.  Į šią perskaičiuotą kainą yra įtrauktas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas ir pristatymo kaina. Vidutinės kieto kuro kainos pagal šių metų tiekėjų apklausą yra išaugusios 2-3 kartus. Atsižvelgiant į tai, mažas pajamas gaunantys Anykščių rajono savivaldybės gyventojai gaus didesnes būsto šildymo išlaidų kompensacijas įsigyti kietam kurui.

Anykščių rajone šildymo kitu kuru kompensacijas 2021 m. lapkričio mėn. – 2022 m. balandžio mėn. gavo1132 šeimos, išmokėta 325,0 tūkst. Eur. Patvirtinus naujas kieto kuro kainas, lyginant su praėjusiu šildymo sezonu, tikėtina, kad išlaidos šiai kompensacijų rūšiai padidės apie 490,0 tūkst. eurų visam šildymo sezonui.

Šių metų 1 ketvirtį iš valstybės biudžeto lėšų buvo skirta 208,3 tūkst. Eur dėl padidėjusių išlaidų būsto šildymo išlaidų kompensacijoms teikti. Taip pat iš valstybės biudžeto lėšų 3 ir 4 ketvirtį skirta 513,2 tūkst. Eur socialinėms pašalpoms, centralizuotai teikiamam šildymui ir kitam kurui kompensuoti. Tiesa, nurodoma, kad tikimasi, jog ir kitais metais bus skirta papildomai lėšų iš valstybės biudžeto.

NYKŠČIAI

2 komentarai

  1. Kaimiete Stase

    Tai kiek kampensuos apkurynt gričelu ? Sukurynsiu 2 tonas ungliu per žiemu. A kaina tonas makvežoi utenoi 460€/tona. Tai kaip nustatyt aš ’’pasturinti’’, ar ne ? Esu registruota darba biržej jau puse metu. A kur čia raikia prašyt išmaldas ?
    https://mokivezi.lt/7500100-akmens-anglis-vulkan-premium-25-kg-frakcija-13-50-mm

  2. Sunku suprasti iš rašliavos

    Tai kokią sumą kompensuos nuo tonos 434€ ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.