Naujas akcentas Svėdasų miestelyje

Svėdasai – Rytų Aukštaitijos kelių kryžkelė. Iš čia patogiai, be persėdimų gali pasiekti ne tik Vilnių ir Kauną, bet ir Biržus, Rokiškį bei kitame Lietuvos pakraštyje esančią Klaipėdą.

Svėdasų autobusų stotelė tipinė ir nieko neišsiskirianti iš kitų panašių statinių. VšĮ “Atvertos langinės” vadovė Rūta Stanevičienė, kasmet organizuojanti dailininko Kajetono Sklėriaus jaunųjų dailininkų plenerus Kunigiškiuose, senokai puoselėjo idėją padaryti ją išskirtinesne ir patrauklesne – juk tai savotiška miestelio vizitinė kortelė.

Pirmieji žingsniai idėjos įgyvendinimui jau žengti: perdažyta fasadinė dalis bei skliautai, suderinant pagal spalvinį koloritą, o Anykščių tautodailininkės Ritos Vasiliauskienės sukurtas ornamentas perkeltas ant sienos. Butent jis pirmučiausia ir krinta į akį, nors pasak idėjos autorės, atlikta tik dalis suplanuotų darbų.

Dar tarybiniais laikais Kanados fotografas Kristoferis Hervigas atkreipė dėmesį į autobusų stotelių architektūros įvairovę. Sukoręs daugiau kaip 30 000 kilometrų Tarybų Sąjungos keliais, jis užfiksavo šimtus tokių statinių. Įdomu, kad į jo išleistą albumą pateko ir mūsų rajono Leliūnų autobusų stotelė.

Gaila, kad dabartinės stiklo-metalo stotelių konstrukcijos nepasižymi nei architektūrine, nei dizaino įvairove ir dažniausiai orientuotos į komercinės reklamos eksponavimą.  
Valentinas Repšys

Valentinas Repšys

3 komentarai

  1. Tikrai graziai atrodo .

  2. Labai gražu. AČIŪ !!!
    Dabar dar dar… (kaip ta senė diedukui, nuo suskilusios geldos ☺). Kaip sakoma, gera pradžia, pusė darbo. Svėdasiškia, šaunuoliai, dar nuo autobusų stotelės iki miestelio pabaigos (galima ir kitomis kryptimis 😉, žinoma) apie 1 km, kas 250 m po suoliuką prisėst einant pėsčiomis oj, kaip praverstų. Akyse ir dabar toks vaizdelis, eina žmogus gal į ambulatoriją, o gal į bažnytėlę ir nešasi prisėst kėdę. Pasėdi, pasiima, vėl…Paprasčiausių suolų, rąsto tašyto, tik kad vaizdo negadintų….Nors prie tokių šaligatvių 😐(tikėkimės nebeilgai reiks laukt atnaujinimo, nes kiek galima).

  3. Labai kruopščiai atlikta stotelės pastato spalvinio atnaujinimo ir ornamento dekoracija ant fasadinės sienelės. Verta iniciatorius ir palaikyti ir paremti tokiuose projektuose, kurie pagyvina kasdienybę.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.