Nacionalinis diktantas Anykščiuose

Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto  partneriai jau tryliktą kartą kviečia visus lietuvių kalbos mylėtojus  pasitikrinti kalbos žinias.

„Nacionalinis diktantas yra vienas iš vasario 16 – kovo  11 d. organizuojamų Lietuvių kalbos dienų renginių. Diktantas jau tapo labai gražia tradicija, telkiančia lietuvius visame pasaulyje! Kaskart, kai palinkstame prie švaraus popieriaus lapo ir susikaupę ranka vedžiojame savo unikalios kalbos žodžius, pajuntame dar gilesnę bendrystę – nesvarbu, kur bebūtume. Taigi tai ir mūsų vienybės šventė!“ – gražiai Nacionalinio diktanto esmę nusakė VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis.

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių bibliotekoje ir jos filialuose, mokyklose, Anykščių rajono savivaldybės administracijos salėje ( III aukštas, 304 kabinetas). Nacionalinis  diktantas vasario 28 d. 11 val.  bus transliuojamas per LRT radiją. Transliacijos trukmė apie 40 minučių. Pasibaigus transliacijai darbai surenkami ir siunčiami organizatoriams. Kadangi apie rezultatus asmeniškai informuojami tik geriausiai parašiusieji  ir patekusieji į konkurso finalą, rekomenduojame pasidaryti savo diktanto kopiją (pvz., nuotrauką mobiliuoju telefonu). Vėliau galėsite patys pasitikrinti, kaip jums sekėsi, kai kovo 2 d. bus paskelbtas originalus tekstas www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt

II etapas – diktanto finalas – vyks Vilniuje balandžio 4 d. 11 val. Į diktanto finalą kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys. Finalo dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijoje.

 Kviečiame š. m. vasario 28 d. ATEITI – RAŠYTI – IŠSAUGOTI. Rašysiantys Anykščių rajono savivaldybės salėje gali  registruotis iš anksto telefonu 8 610 47 276 arba diktanto rašymo dieną 10.30–10.55.

Anykščių rajono savivaldybės informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.