Molėtų teisme apie pokalbius Anykščių mero kabinete

Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose sausio 17 dieną toliau vyko buvusio Anykščių mero Kęstučio Tubio bylos nagrinėjimas.

Posėdyje liudijo UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Virgilijus Vaičiulis, buvęs rajono tarybos narys Donatas Tuska, buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas ir Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Sigita Mačytė-Šulskienė.

Pirmasis liudijo V. Vaičiulis. Paklaustas, ar žino, kodėl yra iškviestas V. Vaičiulis trumpai atsakė: „Jaučiu“.

Vienas iš kaltinimų K. Tubiui byloje yra toks, kad, norėdamas užsitikrinti politinę paramą priimant kai kuriuos Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimus, K. Tubis galėjo pažadėti vienam tarybos nariui pareigas savivaldybės valdomoje įmonėje. Kalba eina apie buvusį tarybos narį Arvidą Pajuodį. Būtent apie tai ir buvo klausinėjamas V. Vaičiulis.

V. Vaičiulis teismui išdėstė, kad įmonės direktoriumi dirba nuo 2003 metų, kad 2017 metais įmonėje vyko atranka į apskaitininko vietą ir ją laimėjo aukštąjį ekonominį išsilavinimą turinti A. Pajuodžio žmona. „Jai dirbti sekėsi neblogai, bet buvo dvi dar apskaitininkės, tad pasiūliau pakelti ją pareigose ir mokėti didesnį atlyginimą“, – pasakojo V. Vaičiulis.

Pasak jo, nors pasiūlymas dėl paaukštinimo buvo pateiktas raštiškai, atsakymo jis nesulaukė – atvirkščiai, moteris 2018 m. birželį parašė pareiškimą, kad išeina iš darbo.

Paklaustas, kas buvo vėliau, V. Vaičiulis sakė, kad 2019 m. spalio mėnesį buvo pakviestas į K. Tubio kabinetą. „Gavau pylos nuo Pajuodžio. Įėjau, pasisveikinau su meru, Pajuodis man rankos nedavė, sakė, kad susidorojom su jo žmona. Nors norėjau pakelti atlyginimą, išvartė taip. Sakė, kad esu kaip Erodas įmonėje, kad darbuotojai dreba prieš mane kaip epušės lapas“, – sakė V. Vaičiulis, pridūręs, kad susidorojimu su žmona buvo kaltinamas ne tik jis, bet ir K. Tubis. Pasak V. Vaičiulio, šis susitikimas buvęs išskirtinis, nes A. Pajuodis rodė nepadorius gestus ir naudojo nevisai cenzūrinę leksiką.

Beje, V. Vaičiulis liudijo girdėjęs, kaip A. Pajuodis kalbėjo su K. Tubiu. „Prieš eidamas į kabinetą, įkišau galvą paklausti, ar galiu užeiti ir girdėjau, kaip A. Pajuodis sakė: „Atleisk Gervinską, priimk mane“, – sakė  V. Vaičiulis.

Jis užfiksavo ir K. Tubio atsakymą. „To nebus – pasakė meras“, – teismui kalbėjo V. Vaičiulis.

V. Vaičiulis teigė, kad po šio pokalbio su meru apie tai daugiau nekalbėjo, o jo rinkimų komitete nedalyvavo. „Nebuvo pasiūlymo, nežinau kodėl, gal dėl to, kad Anykščiuose buvo ilgą laiką aukštos šilumos kainos“, – sakė V. Vaičiulis.

Pasak V. Vaičiulio, nuo to laiko jis su A. Pajuodžiu nebendrauja ir nesisveikina.

Teisme buvo teirautasi, ar V. Vaičiulis buvo gavęs prašymų iš K. Tubio, kol jis ėjo pareigas, ką nors įdarbinti. „Nebuvo. Rotacija įmonėje maža, nebent kas nors į pensiją išeina“,  – apie tai, kad tokių prašymų nesulaukė iš K. Tubio, kai šis ėjo mero pareigas, sakė V. Vaičiulis.

Linas BITVINSKAS

10 komentarų

 1. nulis rezultato iš tokių kaltinimų. Laiko gaišimas teismo.

 2. Nu cia dabar kas per teismas?Juk ponas tubis dirbes policijoje ir buves meras.Turetu rodyti gera pavyzdi visuomenei.Nejaugi turi bedu su teisesauga?Laikiau as ji rimtu zmogumi,na o dabar tai viskas aisku😔👎

  • To tubifeksui

   K.Tubis buvo, yra ir bus rimtas Žmogus..
   Ši byla- tai Politinis susidorojimas .. ne daugiau. Bet jis bylą laimės..

   • Tuo metu, kai vyriausybei vadovauja Tubio draugas Saulius Skvernelis įvyko politinis susidorojimas? Kokios politinės jėgos gali būti stipresnės už esančias valdžioje? Tik visiškas kvailys gali kalbėti, apie politinį susidorojimą. Tai gal Gritės kanalizacijos vamzdis irgi politinis susidorojimas?

    • Toks jausmas perskaicius tamstos komentara, jog tuo vamzdziu esate jus pats…
     Neplokit dar delnais. Dar anksti…

  • Taigi nusišneki žmogeli…

 3. neatsibosta paistunams rasineti nesamones.mes tik uz Gerb.K.Tubi ir linkime jam sekmes .

 4. Oj palauk palauk sakydavo man...

  Pamatysim kai dugną dėsim.Tubis nepatiko tiems ,kas norėjo už jo nugaros machliokes daryt ,todėl Visi tie kyšiai ,pokalbiai ir visos nesąmones buvo daromos prieš k.Tubi..Sėkmės Kęstuti ,nenusileiskit šakalams.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.