Molėtų miesto šventė sugrįžta (šventinė programa)

Jau birželio 25 d. Molėtuose vėl šurmuliuos miesto šventė. Šiemet ji ypatinga – ne tik sugrįžtanti po dvejų metų pertraukos, bet ir skirta 635-ajai Molėtų vardo paminėjimo sukakčiai. Šventės dalyvius pasitiks mugė, džiugins muzika, įtrauks edukacijos, o kiekvienas molėtiškis ir miesto svečias kviečiamas kurti brangiausią krašto vėrinį – dekoruoti, puošti Molėtų keramikų išdegtus molio karolius.

Šventės idėja – suburti bendrai kūrybai

Molėtai daugeliui asociuojasi su ežerais, kurių čia tiek daug, bei žvaigždėmis, kurios čia pačios ryškiausios. Tūkstančiai žvaigždžių, šimtai ežerų, tarsi po Molėtų kraštą pažirę karoliai… Sujungti visa tai į bendrą Molėtų paveikslą birželio 25 d. bus kviečiami visi Molėtų miesto šventės dalyviai. Susibūrę krašto keramikai šiai dienai išdegė molio karolius – žvaigždes, planetas, lyg vandens nugludintus akmenis. Tokius kūrinius Molėtų savivaldybės aikštėje dekoruoti galės kiekvienas šventės dalyvis. Jų mintimis, lūkesčiais ir linkėjimais papuošti karoliai bus suverti į bendrą šventinį vėrinį, o juo – papuošti simboliniai miesto vartai.

Visą dieną truksiančias kūrybines dirbtuves, vedamas „Meniško kaimo“ kūrėjų ir krašto keramikų, papildys aplink vykstančios Lietuvos etnokosmologijos muziejaus, Molėtų viešosios bibliotekos edukacijos. Šventės atidarymo metu bus įteiktas Molėtų garbės piliečių apdovanojimas, čia laukiama ir užsienio svečių. Tuo metu visa Vilniaus gatvė virs viena didele šventine erdve – amatininkų mugė, atrakcionai ir batutai vaikams, policijos, krašto apsaugos savanoriškų pajėgų ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos programos. Čia pat ir krepšinio 3×3 varžybos. Futbolo mėgėjai bus kviečiami nusikelti į Molėtų stadioną, kur vyks vaikų futbolo turnyras „FK „Molėtai“ taurė 2022 m.“.

Netrūks ir kultūrinių veiklų – Molėtų krašto muziejus atveria duris nemokamam jo parodų lankymui, Molėtų viešoji biblioteka minės literatų brolijos 25-metį, o Kultūrinių iniciatyvų grupė „Kvadratas“ pristatys Aistės Kalvelytės parodą „Keramika“.

Visą šventinę dieną vainikuos koncertai Molėtų vasaros estradoje: grupės „Kitava“, „Queens of Roses“ ir Vidas Bareikis su grupe. O birželio dangų išraiškingai papildys lazermeno šou programa bei LED piešiniai ore.

Laikas sugrįžti į Molėtus, o čia dar nebuvusiems – puiki proga juos pamilti.

Šventinė programa Molėtuose, Birželio 25 d.

VILNIAUS GATVĖ

Nuo 9.00 val. šventinė mugė.

Atrakcionai ir batutai vaikams, Burbulų ir eksperimentų šou.

Policijos, Krašto apsaugos savanoriškų pajėgų ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos programa.

Saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“.

Nuo 10.00 val. Gatvės krepšinio 3×3 varžybos. (Kavinės „Lelija“ automobilių stovėjimo aikštelėje (Vilniaus g. 50A).

SAVIVALDYBĖS AIKŠTĖ

Nuo 9.00 Kūrybinė erdvė: Molėtų žvaigždžių karolių dirbtuvės, edukacijos (Lietuvos etnokosmologijos muziejus, Molėtų viešoji biblioteka, „Meniškas kaimas“ ir krašto keramikai).

Nuo 10.00 val. Atvyk susitikti su Teltonika.

11.00 val. Miesto šventės atidarymas.

Molėtų miesto garbės piliečio apdovanojimai. Šventės svečių sveikinimo žodis.

Molėtų menų mokyklos orkestras. Vad. A. Bulka.

12.00 val. Rytų Aukštaitijos liaudiškos muzikos ir tautinių šokių šventė ,,Aukštaitijos vainikas”. Kolektyvai iš Utenos, Zarasų, Elektrėnų ir Molėtų.

13 val. Aistės Kalvelytės parodos „Keramika“ pristatymas Kultūrinių iniciatyvų grupės „Kvadratas“, „Molėtai/ Gobis. Lauko ekspo” parodiniame paviljone.

INTURKĖS GATVĖ

Nuo 10.00 val. nemokamas apsilankymas Molėtų krašto muziejuje (Inturkės g. 4).

13.00 val. Literatų brolijos 25-mečio šventė. Molėtų kultūros centro lauko scenoje (Inturkės g. 4).

MIESTO STADIONAS (Ąžuolų g. 10)

Nuo 11 val. Vaikų futbolo turnyras „FK „Molėtai“ taurė 2022 m.“

20.00 val. MOLĖTŲ VASAROS ESTRADA

Grupės „Kitava“, „Queens of Roses“,

Vidas Bareikis ir grupė.

Diskoteka po atviru dangumi (DJ Tomas Green).

Lazermeno šou programa, LED piešiniai ore.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.