Mokytojams meras citavo Sokratą

Penktadienį Anykščių rajono pedagoginė visuomenė rinkosi Anykščių menų inkubatoriuje, kur vyko tarptautinės mokytojų dienos minėjimas. Trylikai rajono švietimo darbuotojų buvo įteiktas Anykščių rajono savivaldybės ženklas „Šimtmečio anykštėnas“, paskelbta, kas tapo metų mokytoju.
Renginį pradėjusi Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Banienė pasakė keletą motyvuojančių sakinių, kuriais palinkėjo mokytojams nesuabejoti jų darbo prasmingumu. Į renginį atvyko rajono vadovai, Seimo narys Antanas Baura. Sveikindamas mokytojus Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis kalbėjo, kad „nė vienas žmogus nėra išsiauklėjęs pats. Mes visi turime savo mokytojus“. Beje, K.Tubis pabrėžė, kad vaikai labai gerai jaučia ir supranta pedagogus ir citavo Sokratą: „Laiminga ta šalis, kurioje mokytojais tampa geriausi piliečiai“.
Šiemet vėl buvo renkamas metų mokytojas. Į šį titulą ir premiją pretendavo penki kandidatai, tiksliau, kandidatės: Troškūnų K.Inčiūros gimnazijos mokytoja Rasytė Gaidienė, Muzikos mokyklos mokytoja Jolita Novikienė, Jono Biliūno gimnazijos mokytoja Jūratė Musteikienė, Kavarsko mokyklos mokytoja Janina Sereičikienė ir Antano Vienuolio progimnazijos mokytoja Violeta Raugalienė. Apie kiekvieną pretendentę buvo parodytas filmukas. Šiais metais geriausiojo mokytojo titulą pelnė troškūnietė Rasytė Gaidienė. „Šis apdovanojimas – ne tik mano darbo įvertinimas, bet ir viso kolektyvo, ir mano mokinių“, – kuklinosi R.Gaidienė (nuotraukoje) dėkodama nuo scenos.
Beje, apie šių metų geriausią mokytoją Troškūnų K. Inčiūros gimnazijos direktorė Aušra Sapkauskienė sakė, kad tai žmogus, kuris neskaičiuoja laiko. „Ji visai nesijaudina dėl etatinio apmokėjimo – dirba tiek, kiek jai reikia“, – sakė „Nykščiams“ A. Sapkauskienė.
Įteikti pedagogams ir ženklai „Šimtmečio anykštėnas“. Šį ženklą gavo Nijolė Radušienė, lopšelio-darželio „Žiogelis“ auklėtoja; Gintaras Ražanskas – Jono Biliūno gimnazijos mokytojas; Danguolė Rimavičienė, Antano Vienuolio progimnazijos mokytoja; Kristina Striukienė, Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė; Regina Varaškevičiūtė, ilgametė lopšelio-darželio „Žiogelis“ pedagogė; Paulina Zukaitė, ilgametė Jono Biliūno gimnazijos anglų kalbos mokytoja; Skirmantė Banienė, Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė; Elvyra Grybulienė, ilgametė lopšelio-darželio „Žiogelis“ darbuotoja; Ona Jakimavičienė, ilgametė Jono Biliūno gimnazijos mokytoja; Skaidrė Keibienė, Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos mokytoja; Inaida Komarova, Debeikių pagrindinės mokyklos vadovė; Jūratė Musteikienė, Jono Biliūno gimnazijos mokytoja; Dangira Nefienė, Antano Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja ekspertė.
Po oficialiosios dalies mokytojai buvo pakviesti į Menų inkubatoriaus salėje paruoštą furšetą, o vėliau išvyko žiūrėti šokio spektaklio „Durys“ premjeros Anykščių kultūros centre. Mokytojams į premjerą bilietus dovanojo Anykščių rajono savivaldybė.
Linas BITVINSKAS

5 Komentarai

  1. anykštėnas

    Gražu ir malonu, kai nuoširdu.

  2. Grazu ir smagu

  3. Suniokojo Vorutos piliakalni.liko nenubaustas.dabar cituoja Sokrata!!! Virsune!

  4. Zmaniu siulytas Dzekis Chanas i simtmecio anykstenus? Kur Ceska is Piktagalio? Nematyt ni vieno

  5. Tik mokytojų pensininkų į tokius renginius niekas jau nepakviečia….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.