Mokestis – neadekvatus

Anykštėnai moka lygiai tiek pat už namų valdos sklypelius, kiek ir sostinės gyventojai.
Þmonės jau lygina pernykštes ir šių metų gautas Apskaičiavimo deklaracijas. Nė vieno nepasiekė pranešimas apie sumažėjusius mokesčius arba bent jau lygius 2015 m. Taip yra todėl, jog nuo 2013 m. mokėjimai apskaičiuojami pagal sklypų vidutinę rinkos vertę.
„2013-2016 m. mokestiniais laikotarpiais žemės mokestinė vertė skaičiuojama pagal pereinamojo laikotarpio nuostatas: jei šiemet žemės sklypo 1 aro mokestinė vertė padidėja, lyginant su buvusia 2012 m., tai iš šių metų mokestinės vertės atimama 20 proc. vertės padidėjimo, kai 2015 m. buvo atimama 40 proc. Þemės mokesčio dydis priklauso ir nuo savivaldybių tarybų patvirtintų žemės mokesčio tarifų bei lengvatų”, – paaiškino Utenos AVMI viršininkas Pranas Alsys.
Būtent Anykščių rajono tarybos patvirtinti tarifai glumina vietos gyventojus, kurie nesupranta, kaip uždirbdami minimalią algą ir valdydami daug mažesnės vertės žemės sklypelius moka tiek pat, kiek ir kai kurių didmiesčių gyventojai. Be to, pasirodo šis mokestis net penktadaliu mažesnis nei turėtų būti.
Vilniaus mieste ir rajone gyvenamosios paskirties žemės mokesčio tarifas net keturis kartus mažesnis. Vilniuje jis siekia 0,2 proc., rajone – 0,3 proc., tuo tarpu Anykščiuose – 1,1 proc. Þemės ūkio paskirties sklypų mokesčiai aplink sostinę taip pat gerokai mažesni – ten žemdirbiai moka 0,6 proc. tarifu, o anykštėnai 1,5 proc.
Iki lapkričio 15 d. Mokesčių inspekcija iš anykštėnų ir vilniečių, valdančių maždaug 10-ties arų namų valdos sklypelius, laukia praktiškai vienodų įmokų – apytiksliai po 50 Eur.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.