Mokėsi rišti knygas (video)

 

Spalio 16 dieną  Angelų muziejuje–Sakralinio meno centre vyko kūrybinės dirbtuvės su menininke Ramute Toliušyte „Senoji knygrišyba“.

 

Ramute Toliušytė surengė dvi dirbtuves, kurių metu supažindino su knygų rišimo istorija, o dalyviai susirišo po nedidelę knygelę viduramžiais naudotu įrišimo būdų.

Menininkė kalbėjo, kad raštas ir knyga ilgai buvo pagrindinė informavimo priemonė. Knygoje svarbiausias yra turinys ir dažnai niekas nesusimąsto apie tai, kad knygos konstrukcija ir viršelis apsaugojo turinį nuo išnykimo. Knygos įrišimo būdai ir viršelio dekoras keitėsi atspindėdami skirtingų epochų poreikius ir dailę.
R.Toliušytė pristatė viduramžiais naudotą įrišimo būdą.
„Longstitch“ – (ilgas dygsnys). Ši knygų įrišimo technika naudojama knygų lankams sujungti įvairaus ilgumo siūlėmis. Tokio tipo „longstitch“ buvo naudojamas XV- XVIII a. kai kuriose Europos šalyse. „Longstitch“ įrišimo būdas nereikalauja knygos klijavimo, viršelis lieka minkštas, naudojant tik odą be papildomo sukietinimo, tai didelis privalumas, knygą galima įrišti ženkliai greičiau nei kietais viršeliais. Menininkė kalbėjo, kad ir dabar šis būdas naudojamas kuriant menines knygas.

R.Toliušytė atsivežė ruošinius, o dirbtuvių dalyviams teliko patiems susilankstyti popierių ir susisiūti.
Kaip vyko procesas – video medžiagoje.
Linas BITVINSKAS

Vienas komentaras

  1. Ir tomukas mezga

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.