Minėjo pergalės dieną

Gegužės 9-oji, sovietmečiu daugelį dešimtmečių švęsta kaip pergalės prieš fašizmą diena, baigiama ištrinti iš mūsų atminties.  Tačiau ne iš visų. Kasmet Anykščių karių kapinėse šią dieną renkasi grupė žmonių, kurie pagerbia čia palaidotus karius. Šiandien 10 val. karių kapinėse  kalbėjo buvęs Anykščių karinio komisariato komisaras Vytautas Laurinavičius. Pasak jo Antrasis pasaulinis karas buvo pats baisiausias žmonijos istorijoje, nes per jį žuvo labai daug civilių asmenų, vokiečiai koncentracijos stovyklose žudė žydus ir kitų tautybių piliečius. Žodį tarė ir Algirdas Janišius. Daugelį metų renginyje dalyvaudavęs Vincas Radušis, šių metų rudenį švęsiantis 98 metus, dėl sveikatos atvykti negalėjo. Zojos Suleimanovos taip pat nebuvo, ji telefonu susirinkusius sveikino iš Azerbaidžano.  Į redakciją užsukusi Rima Lesnikauskienė sakė, kad veteranų  gretos kasmet neišvengiamai retėja.

NYKŠČIAI

4 Komentarai

  1. O pergalės dienos parade Maskvoje dalyvavo Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius ir Izraelio premjeras Benjaminas Natanyahu. Izraelio Knesetas įstatymu Pergalės prieš fašizmą dieną padarė valstybine švente ir švenčia kartu su Rusija gegužės 9 dieną. Premjeras segėjo Šv.Georgijaus ordino juostelę kaip ir V.Putinas. Tai gal dabar Lietuvos “politiniai kurmiai” paskelbs B.Netanyahu persona non grata Lietuvoje ir uždraus jam atvykti? O gal drabstys purvais kaip LRA lyderį V. Tomaševskį ? Žydai gerai žino, kas nugalėjo fašizmą ir kas yra išvaduotojai.

    • Pagarba zuvusiems,bet nemaisykim politikos,patys bolsevikai tik1965 geguzes 9 pakelbe nedarbo diena su paradais, asmeniskai pzinojau zyda atbuvusi konslagerius ,gyvas liko. Lietuvon gryzo,kas is to,buvai nelaisvjei pas nacius tai priesas ir zmogeli gulagan, Beje antisemetizmas tiai tai dar carines rusijos arkliukas,o hidleris kaip niaikint zmones mokes is stalino.

  2. Išvaduoti, išvadavo o išeiti pamiršo.

  3. zuvusiems pagarba

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.