Mieste nemušami, kaime truputį

Visą Lietuvą sukrėtęs įvykis Kėdainiuose, kur patėvis užmušė keturmetį, aptarinėjamas ir Anykščiuose. Tačiau į rizikos grupę patenkančioms šeimoms paslaugas teikiančios vietos įstaigos didesnių problemų rajone neįžvelgia.
Tiek Socialinių paslaugų centro, tiek Vaikų ir jaunimo užimtumo centro  vadovės Jolanta Pleškienė bei Eugenija Baltronienė  tvirtina, jog anykštėnai savo vaikų neskriaudžia arba beveik neskriaudžia, nes tokių atsitikimų kaip ir nesigirdi.
„Jei į centrą koks vaikas neateina, tai iš karto skambiname jo tėvams ieškome, aiškinamės, kodėl. Pas mus mušami vaikai nesilanko, bet yra tokių buvę Paslaugų centre. Ir dabar ten gyvena viena mama su menkais socialiniais įgūdžiais, kartu su dukryte. Bet ją moko ir kai galės išsikelti, tai ir išsikels. Kaimiškose vietovėse, kurios ir priklauso Paslaugų centrui, tokių nutikimų pasitaiko, bet mūsų praktikoje nebuvo nieko panašaus“, – teigė E. Baltronienė.
Tuo tarpu J. Pleškienė nenorėjo aptarinėti konkrečių atvejų ir tvirtino, jog situacija rajone pakankamai gera -tetrūksta dar labiau sustyguoti teisinę bazę.
„Visko turim. Pasaulis margas. Jei atsiranda atvejų, kai neužtikrinamas vaikų saugumas namuose, iš karto kreipiamės į Vaikų teisių skyrių. Turim visokių situacijų, bet tokių tragiškų nelaimių, kuri nutiko vakar, pas mus dar nėra buvę. Tokie įvykiai rodo, jog dar kartą turi būti peržiūrėta visa teisinė bazė, reikia labai aiškiai reglamentuoti funkcijų ir atsakomybių pasiskirstymą. Socialinių darbuotojų apsauga galėtų būti apibrėžta įstatymu – tuo tarpu dabar dėl įvairių sužalojimų jie tegali kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Be to, galėtų ir bendruomenė būti aktyvesnė –  Kėdainių įvykis parodė, jog daugelis kaimynų žinojo apie smurtą toje šeimoje“, – kalbėjo Socialinių paslaugų centro vadovė.
J. Pleškienės teigimu, savivaldybės lygmeniu visos tarnybos bendradarbiauja pakankamai gerai. Neblogų rezultatų duoda ir kartu su policija vykdoma rizikos grupei priskiriamų šeimų lankymas vakarais.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.