Miškininkams niekas neparduoda žemės?

Anykščių miškų urėdija jau kelintus metus iš eilės nesėkmingai bando įsigyti žemės ūkio paskirties sklypų naujiems miškams įveisti. Tuo tarpu Ûkininkų sąjungai vadovaujantis Romualdas Kubaitis tvirtina, jog rajono sklypų savininkai apie tokį ketinimą iš viso gal net nėra girdėję.
Raginimas teikti pasiūlymus kurį laiką „pragulėjo“ miškininkų administruojamoje internetinėje svetainėje. Šiuo metų pasiūlymai jau nebepriimami, tačiau ne dėl to, kad prisipirko. Pasak Anykščių miškų urėdijos vyriausiojo miškininko Kęstučio Bilboko, jų negauta nė vieno ir taip – pusmetis po pusmečio.
„Tiksliniai pinigai sklypams pirkti skiriami iš biudžeto, kuris surenkamas, keičiant žemės paskirtį miškingose teritorijose. Tačiau jau dveji – treji metai, kai per visą Lietuvą atsiranda vos vienas kitas besidomintis tokiais pasiūlymais. Ir  čia ne kainoje esmė. Galėtume mokėti rinkos kaina, kurios nustatymui pasitelkiami turto vertintojai. Tačiau kokia ta rinkos kaina nesidomėjome kol kas, nes ir neverta to daryti“, – sakė K. Bilbokas.
„Dirbamos, didelio našumo, žemės neverta apsodinti mišku. Bet jei yra koks perspektyvus planas, tegul parys pasiūlo kaina. Gal kas ir parduotų nemelioruotą ar apleistą, bet kad negirdėjome nieko apie tokius bandymus įsigyti.  Šiuo metu rajone kainos svyruoja nuo 2000 iki 3000 Eur už hektarą. Tačiau tai dar priklauso nuo daugelio faktorių. Net konkurencija tam daro įtaką”, – kalbėjo R. Kubaitis.
Sąlygų, kuriomis gali būti perkama žemė miško įveisimui, aprašas sudaro penkis lapus. Sklypams keliami nemaži reikalavimai, o jų kaina negali viršyti rinkos vertės. Tam pardavėjas už savo lėšas privalo atlikti individualų turto vertinimą.
{mosloadposition trade}

Vienas komentaras

  1. Iš tikrųjų, turto vertinimo kaina nėra tokia didelė, kodėl neįvertina ir nebando parduoti?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.