Mes – Lietuvos vaikai

Birželio 15-16 dienomis Klaipėdoje vyks VI Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis – konkursas „Mes Lietuvos vaikai“.
Į festivalį vyksta ir du vaikų chorai iš Anykščių – Muzikos mokyklos jaunių choras, vadovaujamas Stefanijos Čapkevičienės ir Antano Vienuolio progimnazijos jaunučių choras, vadovaujamas Vilės Mikučionytės.
Pasak jaunučių choro vadovės, į konkursą su vaikai ji važiuoja jau šeštą kartą. „Panevėžyje vykusiame II etapo ture progimnazijos jaunučių choras laimėjo antrojo laipsnio diplomą. Džiaugiuosi, kad buvome įvertinti, nes chore dainuoja pradinių klasių vaikai. Dainuoti jie mėgsta, nors repertuaras nėra langvas.  Vaikai nori emocijų, o repeticijos, tai sunkus darbas. Reikia „nušlifuoti“ dainas, kaskart kartoti tą patį. Vaikams nuobdu, tačiau jie dirba. Kad suburčiau kolektyvą ir juos šiek tiek motyvuočiau, vykstame kartu į ekskursijas, turime savas tradicijas. Kai yra tėvų ir klasės mokytojos palaikymas, daug lengviau ir man, ir vaikams. Yra vaikučių, kurie nėra praleidę nė vienos repeticijos. Viena iš mūsų puoselėjamų tradicijų – prieš choro repeticiją suvalgyti mažą duonos riekelę, džiūvėsėlį ar džiovinto obuolio skiltelę. Jei kokia šventė, valgome duoną su medumi. Kartu ugdome bendrystę, kūrybiškumą, savarankiškumą“, – pasakojo V.  Mikučionytė.
Pirmasis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis – konkursas „Mes Lietuvos vaikai“ vyko 2001 m., antrasis – 2004 m., trečiasis – 2008 m., ketvirtasis – 2011 m., penktasis – 2015 m.
Šį festivalį rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras, kartu su Lietuvos Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijomis, Klaipėdos miesto savivaldybe. Šio festivalio iniciatoriai ir įkūrėjai yra  Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tarybos pirmininkas, Klaipėdos universiteto docentas Algirdas Šumskis kartu su Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriumi Sauliumi Liausa.
Festivalio tikslas – tautinės kultūros pagrindu, per lietuvišką dainą ugdyti jaunąją kartą, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti Lietuvos chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas.
Šis, Klaipėdoje rengiamas, festivalis yra kaip pasirengimo Lietuvos moksleivių dainų šventės sudedamoji dalis. Jame dalyvauja iki 80% visų Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų.
Festivalis susideda iš dviejų vienas kitą papildančių respublikinių renginių tai chorų koknurso ir dainų šventės. Pirmoji sudedamoji festivalio dalis yra Lietuvos nacionalinis vaikų ir jaunimo chorų konkursas, kuris vyksta dviem turais. Pirmasis turas regionuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Panevėžyje) ir konkurso II-sis turas – finalas Klaipėdoje. Antroji festivalio sudedamoji dalis – tai Dainų šventė Klaipėdoje, kurioje dalyvauja Lietuvos vaikų ir jaunimo chorai.
Reikia paminėti, kad šioje dainų šventėje dalyvauja ne tik visos Lietuvos vaikų ir jaunimo chorai, bet kitų žanrų meniniai kolektyvai – šokėjai, tautinių instrumentų ansambliai ir orkestrai ir pan. Į šiemetinę Dainų šventę ketiną atvykti iki 200 meno kolektyvų ir apie 6000 dalyvių iš visos Lietuvos mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų.
Šio festivalio globėjais buvo Lieturos respublikos prezidentai Valdas Adamkus, Dalia Grybauskaitė, jame dalyvavo Lietuvos Švietimo ir mokslo ministrai.

NYKŠČIAI

4 Komentarai

  1. Pagarba dalyviams. Puiki šventė.

  2. O kur Biliūno gimnazijos choras?

  3. Oii, tikrai 😉 kur gi išgirtasis JBG dainuojančios mokyklos, visai netobulas chorelis ???

  4. Šauni mokytoja.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.