Meras tikina, kad daro tai, kas būtina

Skelbėme, kad Kurklių Stepono Kairio pagrindinei mokyklai iškilo reali grėsmė būti uždarytai. Į „Nykščių“ redakciją atėję šios mokyklos tarybos atstovai atnešė raštą, kuriame išdėstė savo argumentus prieš numatomą pertvarką, kai nebebūtų formuojama 9 klasė, o mokykla taptų A. Baranausko mokyklos skyriumi. Šiuo klausimu pasisakė ir meras Kęstutis Tubis, ir Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Pranckevičienė.

„Nykščiams“ K. Tubis tvirtino, kad sprendimas neformuoti 9 klasės šioje mokykloje negimė spontaniškai. „Žinau, kad artėja rinkimai, tačiau darau tai, kas būtina. Tam yra keletas priežasčių. Pirmiausia ilgą laiką stengėmės, kad mokykloje būtų tinkamas mikroklimatas, tačiau dėl konfliktų mokykloje pati mokykla atstumia mokinius. Negaliu visko sakyti, ką pasakojo su manimi susitikę mokytojai ir tėvai. Antra, jei mes nepaisysime įstatymų ir toliau paliksime 9 klasę, kitais metais viso rajono mokytojai ugdymo reikmėms negaus 200 000 eurų. Trečia, nepakankamas palaikymas ir pačios vietos bendruomenės. Paklauskite, kur mokosi kad ir tarybos nario Dainiaus Žiogelio vaikai,  ir bus aišku“, – savo poziciją dėstė K. Tubis. (D. Žiogeliui prisiskambinti nepavyko, – red. past.).

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Pranckevičienė „Nykščiams“ išdėstė, kad pasikeitė lėšų skyrimo tvarka ugdymo reikmėms, todėl savivaldybė privalo reaguoti. „Prasčiausia padėtis iš mažųjų mokyklų yra Kurkliuose, savivaldybė turės primokėti 34 tūkstančius eurų, plius skirti lėšų vadybai. Abejočiau, ar mokykloje, kurioje mokosi 27 vaikai, reikalinga direktorė… Statuso pakeitimas nieko nekeistų nei vaikams, nei tėvams, nei mokytojams. Kitas dalykas yra vadinamasis kokybės krepšelis. Pagal jį, jei netvarkysime mokyklų tinklo, ugdymui negausime  200 tūkstančių eurų“, – sakė N. Pranckevičienė.

Ji taip pat atmetė kurkliečių argumentus dėl daugiafunkcio centro statuso. „Pats statusas papildomų lėšų nesugeneruotų, o išlaidų pareikalautų. Norimą veiklą galima vykdyti ir dabar. Be to, Kurkliuose vyksta vandentiekio plėtra, abejočiau, ar bus poreikis dušams ir skalbyklai, kuriuos pageidaujama įrengti, kai darbai bus baigti. O dėl kultūros centro skyriaus, tai irgi nėra racionalu jį perkelti, nes jis kapitaliai suremontuotas savivaldybės lėšomis“, – sakė N. Pranckevičienė.

Paklausta, o ko reikėtų, kad Kurklių mokykla išliktų tokia, kokia yra, ji sakė, kad vaikų į mokyklą turėtų ateiti du kartus daugiau negu yra dabar. „Reikia, kad būtų 10 klasių po 8 mokinius“, – sakė N. Pranckevičienė. (Valdininkų teigimu, Kurklių S. Kairio pagrindinėje mokykloje dabar mokosi 27 mokiniai, o kurkliečiai teigia, kad 1-10 klasėse mokosi 35 mokiniai, dar 14 lanko ikimokyklinio ugdymo grupę,- red. past.).

Linas BITVINSKAS

20 Komentarai

 1. prie ruso buvo rojus ????

 2. vandentiekio pletra klausimas ar apims 50 procentu gyvenvietes ir is tu 50 procentu gerai kad bent puse prisijungtu….kulturnamis renovuotas uz grazia apvale sumele….bet vidury puikios sales stovi ..burzujka,, 🙂

  • Gal ir stovi burzuika bet tik tam kad malkomis pigiau sildyti patalpas negu elektra. Tad patys zinot kad vidurziemy nors ir trumpom rankovem galit sedeti

 3. kam,apmelavai musu kaimo zmonelius del kelio isasvajtavimo ,,nulis mums esi melagis ir pazadukas

 4. Gana tu zaidimu. Spyna ant duru ir taupom kiek zaisit su ta persona?

 5. Vertetu ir uzantspauduoti tas duris… oi kad tos sienos prabiltu…..

 6. FAKTAS KAIP BLYNAS ?

  Tai ne tik Raguvėlės mokykloje buvo rietenos ? Kurklių irgi? Kaput bus mokyklai…

 7. medžiotojams šovinių gamintojo plėtrai bus reikalingos patalpos darbuotojų tarnybiniam lageriui įrengti. Lengvatinėmis sąlygomis paims iš savivaldybės…

 8. “Žinau, kad artėja rinkimai, tačiau darau tai, kas būtina.”
  Būtų gerai, kad neskambintumėte nakties metu. Jei žmogus jau 10 kartų nesutiko eiti į Jūsų sąrašą, tsai palikite jį ramybėje. Neterorizuokite.

 9. Nieko sau!!! 10 klasių ir tik plius minus 30 mokinių??? Vidutiniškai 3 mokiniai klasėje? Na ir prabangoj gyvenam, o dar streikais pinigų prašom??? Žinoma, kad būtini pokyčiai!

 10. “žiauru”, nes tikrai ne tik nuostolinga, bet ir neprotinga, kai tokioje didelėje mokykloje apie 30 vaikų ir panašus kiekis juos mokančio, aptarnaujančio personalo. Juk dauguma tų apylinkių normalesnių tėvų jau ne vieni metai leidžia vaikus į Anykščių mokyklas, nes koks gali būti mokslas, kai klasėje skirtingo amžiaus vaikai. Nepritariu mokytojų streikui, nes norint uždirbti, juk reikia dirbti….o kas pas mus daugiausia atostogauja?Mokytojai Kas dirba po kelias valandas per dieną? Mokytojai. Tai tikrai nepersidirba, už darbo rezultatus neatsako, nes gabūs ar vidutinių gabumų mokiniai eina pas repetitorius, net tuos pačius savo mokytojus, tik už pinigus. Anykščių mieste užtektų dviejų mokyklų, o mokyklos Kurklių,Debeikių, Traupio su 20-40 vaikų tikrai nuostolingos ir valdžia protingai padarys, jeigu jas uždarys, o tuos vaikus vežios į didesnes mokyklas.

 11. aisku tarybiniais laikais buvo rojus, paliginus su siandiena. o jei meras darytu kas butina, tai atsistatydintu ir nebedarytu to, ko visiskai nesugeba- nebebutu meru.

 12. girdejau,kad vyksta grasinanti agitacija,stojimui i komiteta .Blemba,tai stalinizmas,kėgėbizmas,stribizmas ant mūsų krašto užėjo

 13. Šiais mokslo metais yra 35 mokiniai, nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. neformuojant 9 klasės liktų mokytis 27 mokiniai. 7-8 kl. jungtinėje iš viso 4 mokiniai, 10 kl. -2 mokiniai, kuriems būtų galimybė užbaigti pagrindinio ugdymo programą Kurkliuose. Ar tai jau praktiškai individualus mokymas? Ar mes jau tiek esame turtingi?

 14. puiku kiekvienam mokiniui po mokytoją. O jau kaip kaimo vaikai paruošiami, kad tik neišbėgtų į kitą mokyklą rašoma tiek kiek neverti. Koks sąsiuvinių taisymas, kai klasėj 3-5 vaikai. Baikit juokus seniai laikas uždaryti tokias mokyklas.

 15. Elzei,
  O jūs, turbūt, mokėtės kaimo mokykloj, kad taip gerai žinot, kaip vaikai paruošiami?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.