Meras teigia, kad nežino, kas vyksta viešuosiuose pirkimuose

Anykščių savivaldybės mero Sigučio Obelevičiaus paklausėme apie tai, kas vyksta viešuosiuose savivaldybės pirkimuose.

Pateikiau pavyzdį su viešinimo pirkimo konkursu,  kai jis buvo paskelbtas, po to atšauktas, po to atsirado vietoj vieno du ir dar su tarsi specialiai vienam leidiniui pritaikytais vertinimo kriterijais.

„Nežinau, kas vyksta, aš nesikišu, nes ir negaliu. Kai savivaldybėje tokia patirtis su viešaisiais pirkimais, tai laikausi toliau nuo „grieko“, – teigė, kad  laikosi atokiai, S. Obelevičius.

Beje, buvusio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Ramūno Blazarėno, kuris rūpinosi viešaisiais pirkimais,  paklausėme, kokia buvo praktika anoje kadencijoje, ar tekdavo atšaukti viešuosius konkursus, ar buvo galima dalyvauti vokų atplėšime. Jis  sakė, kad tokių atvejų buvo. „Po to, kai paskelbdavome, kartais pasimatydavo kažkokių trūkumų, o dalyvauti rezultatų paskelbime buvo galima, jei būdavo pageidaujančių“, – teigė R. Blazarėnas.

Linas BITVINSKAS

19 komentarų

 1. tikiu, as uz ji balsavau.

 2. Zigmas Kirtiklis

  Gal klausimas merui pateiktas nevisai tikslai. Tai toks ir atsakymas seka.
  Būtų įdomu ar per vadovų pasitarimus administracijos vadovai informuoja gerb. merą apie paskelbtus viešuosius pirkimus, įvykusius ir/ar atšauktus viešuosius pirkimus. Pastarieji taip pat įtakoja savivaldybės administracijos veiklos kokybės vertinimą, t.y. ir administracijos direktorės ir jos pavaduotojos veiklas.

 3. Teisybė ant lėkštutės

  https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/app/rfq/publicpurchase_docs.asp?PID=428976
  2018 lapkričio mėnesį vadovaujant Ramūnui Blazarėnui buvo organizuojamas konkursas „Informacijos spausdinimas respublikiniame dienraštyje apie Anykščių r. parduodamus, nuomojamus, bešeimininkius objektus“
  11 punktas – Vokai su pasiūlymais bus atplešiami 2018 m. lapkričio 18 d. 10 val. 45 min. Anykščių rajono savivaldybes administracijos pastate,3ll kab. Tiekėjai nekviečiami dalyvauti vokų atidarymo procedūroje.
  Jei eilinį kartą Tubio sąrašo politikierius nepolikuotų, tai pasakytų tiesiai šviesiai – tokia kvietimo formuluotė buvo nuo seno.

 4. ka jis zino ,o jis zino kad jis meras

 5. Tai kam Anykščiam reikalingas neįgalus meras,kuris apsimeta šlanga ir niekox
  nežino

  • Nebeagentaujačių bičių avilio žinios

   Buvo kitas, gyvenimas parodė, kad jis reikalingesnis pataisos kolonijai, o ne Anykščiams. Koks metų sėdės?

 6. labai gaila, kad ponas Meras laikosi tokios pozicijos tarsi “mano troba kraštinė, o aš paskutinis…“

  • Šalin kolūkio pirmininko mentalitetą

   Labai džiugu, kad meras dirba taip ,kaip reikia teisinėje valstybėje.
   Kai meras pradeda vadovauti specialistams, tai ateina STT ir rajonas reklamuojamas per kriminalinių naujienų puslapius.

   • Manyčuau nuo mero pavaduotojo tai reikėtų šalinti tokį mentalitetą, o meras yra patyręs vadovas, tačiau turi prisiminti taisyklę – “ pasitikėk, bet kontroliuok“

 7. stipriausias žiniomis ir tiesa šioje kadencijoje yra p.Onutė Repečkienė. Linkiu stiprybės ir teisybės.

 8. Gaila mūsų mero. Pasirodo ne meras, o eilinis savivaldybės klierkas. Gal ponas Siguti važiuok atgal į Traupį. Ten tikrai Jums vieta.

 9. Neidomu merui , todel nieko ir nezino ,paklauskite geriau kada ir kur kokia geliu ar augalu paroda , butinai sudalyvaus aisku uz mokesciu moketoju pinigus ,o kokia is to nauda- tik asmenine, tai koks cia meras- nulis is 10 balu.

 10. pasirodo,konservatoriusGirninkaitis tiesa pasake ir teisus buvo

 11. Šiuo atveju,gal irgerai,kad meras nežinojo.Labai juk glaudūs asmeniniai ryšiai su laikrasčiu. O šiaip ,manau,turetų dometis viskuo.Jauni,nepatyrę administracijos darbuotojai gali pridaryti klaidų.

 12. paleidziam mera, nors pinigu sutaupysim, vistiek nieko nezino 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.