Meras svarstė, kad būtų gerai pakaustyti patarėją

Žirgų sporto šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ neįmanoma įsivaizduoti be parodomosios žirgų kaustymo programos. Šiemet pasirodė žirgų kaustytojas iš Utenos Žydrūnas Vasilionka, o seniausias Anykščių kalvis pasakojo apie savo amatą.

Kol uteniškis kaustė arklį, 90 metų kalvis Albinas Žebuolis, kilęs iš Debeikių ir gyvenantis Rubikiuose, pasakojo apie kaustymo ypatybes ir savo gyvenimą. „Šileliui“ A. Žebuolis teigė, kad per gyvenimą yra pakaustęs maždaug tūkstantį arklių. „Kaustau nuo 18 metų, mane tėvukas išmokė, šis darbas sekėsi“, – pasakojo kalvis. Beje, kaustyti arklius teko įvairiose vietose. „Buvau paimtas į tarybinę armiją, ten irgi kaustydavau, nes dalinyje buvo 10 arklių. Tarnavau 4 metus, kasmet grįždavau atostogų, o armijoje net guolius liedavau, buvau vertinamas specialistas“, – pasakojo A. Žebuolis (nuotraukoje – pirmas iš kairės).
Pasak jo, grįžus iš armijos jam teko arklius kaustyti ir partizanams. „Kaustydavau naktį, pasišviečiant žibintu“, – prisimena kalvis. Laikai buvo neramūs, bet jo niekas neįskundė, bendravo su visais. „Mano vežime du stribus nušovė. Važiavome vežime trys stribai ir aš, ties Girele, kad pylė iš kulkosvaidžio, išvirtau į griovį, pilną vandens, šalia nugriuvo du stribai, žiūriu, kad abu negyvi, buvo nemalonu. Paskui aš kalbėjau su partizanais, kurie šaudė, sakė, kad taikė, bet aš netikiu – man tiesiog pasisekė“, – kaip išvengė mirties, prisiminė kalvis.
Seniausią Anykščių kalvį šventės metu pagerbė meras Sigutis Obelevičius, o jo ir patarėja Gabrielė Griauzdaitė- Patumsienė uždėjo jam ąžuolo vainiką. Kaip visada žodžio kišenėje neieškantis S. Obelevičius teiravosi, ar kalvis negalėtų pakaustyti jo patarėjos Gabrielės. „Kad mažiau lakstytų“, – aiškino S.Obelevičius A. Žebuoliui.
Linas BITVINSKAS

4 Komentarai

  1. Negyvas skrebas yra gerai.

  2. Sigutis dar parako turi, galėtų ir pats pakaustyti simpatišką patarėją…

    • tai ir kaustys visą kadenciją, jei pasikausčiusi pas Patumsį neužsidarys 🙂 Bus politiškai pasikausčiusi valdininkė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.