Meras išsitarė, kad abejojama dėl Vaikų skyriaus ateities

LRT radijuje kalbėdamas Anykščių savivaldybės meras Sigutis Obelevičius teigė, kad aplaidūs faktai Anykščių ligoninės Vaikų skyriuje atsidaro todėl, kad ten praktiškai nebūna vaikų, o ir dėl pačio skyriaus ateities abejojama, nes esą jis ligoninei labai nuostolingas.

Anykščių skylėto naktipuodžio skandalas sudomino ir respublikinę žiniasklaidą. Vasario 26 dieną LRT radijo laidoje „10-12”, kurią vedė žurnalistas Edvardas Kubilius, buvo kalbama apie tai, kad Anykščių gyventojai piktinasi rajono ligonine, kurios Vaikų skyriuje išvydo nukritusias plyteles ir naktipuodį su skyle. Laidoje kalbėjo anykštėnas Lukas Vasiliauskas, kurį pašiurpino pamatyti vaizdai Anykščių ligoninėje, taip pat ir Anykščių meras S. Obelevičius. „Na, matyt, buvo toks apsileidimas. Nesutikčiau, kad ten yra kažkokios ilgalaikės problemos, o tos smulkmenos tą pačią dieną buvo ištaisytos. Didelių problemų nematau. Apsileidimas todėl ir atsirado, kad vaikų skyriuj praktiškai dabar nebūna vaikų, nes sergamumas vaikų visiškai sumažėjęs ir tų pačių vaikų rajonuose mažėja, aišku, tai nepuošia ligoninės“, – sakė S.Obelevičius.

„Taigi mato, kad yra kiauras naktipuodis, kodėl jo negalima išmesti ir pastatyti naujo arba priklijuoti tų šešių plytelių?“ – klausė E.Kubilius. „Tai tiesiog apsileidimas ir viskas, kai pamatėm ir buvo ištaisyta tą pačią dieną“, – sakė S.Obelevičius.

„Man keista girdėt, kad tokie sprendimai yra priimami tik tada, kai tokia informacija yra viešinama. Nuo sesučių ir daktarų tikrai nepriklauso, ar tas naktipuodis kiauras ar ne, jos iš savo pinigų negali klijuot plytelių nei daryt remonto. Suprantu, kad geležinės lovos ligoninėje, nebus sofų, bet jų dažai nusilaupę – baisu iš tikrųjų baisu, nemanau, kad tokios sąlygos turėtų būt“, – sakė L.Vasiliauskas.

E. Kubilius teiravosi, ką apie ligoninės ateitį S.Obelevičius kalbėjosi susitikęs su ligoninės vadovu (Dalis Vaiginas, -red.past.), ką sprendė apie ligoninės ateitį, ar yra numatyta renovuoti, pertvarkyti Vaikų ligų skyrių.

„Strategijoje išvis yra tokios abejonės dėl Vaikų ligų skyriaus ateities, todėl, kad vaikų yra mažai, skyrius duoda didžiulį nuostolį ligoninei. Aišku, rajono politikai nelinkę pritarti, kad skyrius būtų uždarytas, bet ligoninės, kaip ir visų rajoninių ligoninių, finansinė padėtis yra kasmet vis blogėjanti. Kad bus renovuotas Vaikų skyrius, tai tikrai ne, galbūt kažką padažyti, kažkokį nedidelį remontėlį, galbūt ir  reikia. Tai yra viena iš naujausių respublikos ligoninių, rajonas ir ligoninė neturi tokių pinigų rekonstruoti palyginti naujai ligoninei“, – aiškino S.Obelevičius.

„Ponas Vasiliauskai, štai girdit ką sako meras?  Ne tik kad nesvarstoma iš esmės rekonstruoti vaikų ligų skyrių, bet svarstoma jį uždaryti. Kaip jūs, kaip gyventojas, tokius planus vertinat?“ – klausė E. Kubilius.

„Graudu klausyt iš tikrųjų, nes pažįstu daug jaunų šeimų, kurios planuoja grįžti į Anykščius, kuria ateitį, turi mažų vaikų, tai kur tada reikės kreiptis, kai reikės skubios pagalbos? Man keista apie tai girdėti“, – nusistebėjimo tokiais galimais Anykščių valdžios planais neslėpė L.Vasiliauskas.

„Aš ir sakiau, kad politikai nesiruošia uždaryti šio skyriaus, bet ekonominė padėtis yra tokia, kad rajoninėse ligoninėse ištisi skyriai neša nuostolį, ir ateis toks laikas, kai tos ligoninės finansiškai žlugs, jei nebus imtasi kažkokių „iš viršaus“ įkainių koregavimo “, – sakė S.Obelevičius.

Laidoje buvo sprendžiami ir klausimai, kaip laikosi rajonų ligoninės ir kokiu keliu jos turėtų eiti. Radijo laidos „10-12” įrašą galima rasti LRT “Mediatekoje”

Linas BITVINSKAS

55 komentarai

 1. Labai gerai, kad meras pritaria, jog skyrius reikalingas.

  • Rajono nukurortintojui Sigučiui

   Jokia valstybė, jokia Valstybinė ligonių kasa nefinansuos ir neišlaikys nuostolingai dirbančios ligoninės ar atskirų jos skyrių! Nei ES, nei JAV, nei Rusijoje, nei Kinijoje nei bet kur kitur. Rajono merus ir tarybos narius ponas D.Vaiginas kvailino, kasmet iš biudžeto kaulydamas pinigų neefektingai veikiančių skyrių išlaikymui. Pinigų gaudavo, o valdžia kontroliuoti kaip tie pinigai panaudojami ir kiek efektingas tas pinigų skyrimas užmiršdavo. Pirmasis meras, kuris šitą avantiūrą pamatė ir suprato buvo Kęstutis Tubis. Kas trukdo merui S.Obelevičiui prasikrapštyti akis ir nesileisti Vaigino durninamam? Rajono biudžetas sumažėjo kiek? Dviem milijonais? Ir svaigstate dėl darbo krūvio nebesurenkančios ligoninės skyrių? Gal jums koks nors vietinis Bilas Geitsas tuos milijonus pamėtės? Aha! Sulauksite…

   • Savivaldybės ligoninės vadovas yra valdančios koalicijos komandos narys ir ligoninių asociacijos prezidentas, todėl meras turi įsiklausyti į jo išreiškiamą nuomonę dėl rajono ligoninės perspektyvos, kuri bent jau iki dabartinės rajono valdžios kadencijos pabaigos turi užtikrinti jam vadovo darbo postą ir įstaigos finansavimą tokį, kad nesijaustų draugai nepritekliuje.
    Na, o kad yra nepatenkintų tai tik rodiklis, kad tobulėjama, kaip tai pastebėjo savivaldybės tarnautoja.

    • Baik tu svaigti nuo Vaigino „titulų“ – akyse prašviesės.

     • Žymančių Juzė

      tarp kitko geras pastebėjimas. Ponas Vaiginas buvo ketvirtas eilėje į mero postą per savivaldos rinkimus, yra Vadovų klubo prezidentas, taigi turi ir politinį pasitikėjimą ir gali rajono ligoninei pritraukti paramą per Vadovų klubą, kuri būtų išreiškiama ne tik ąžuoliuko pasodinimu, o prisidedant prie pvz. elementarių higienos priemonių aprūpinimo ar kitų, pacientas būtinų , normalių sąlygų sukūrimo ligoninėje.

   • Pirma – rajono biudžetas dviem milijonais padidėjo.
    Antra – tai, kad buvo išsaugotas akušerinis skyrius, tai padėjo išsaugoti ligoninę.
    Trečia – kai tapo neefektyvu remti akušerinio skyriaus išlaikymą, tada sutarė visos partijos.

 2. bukas meras. Tuo viskas ir pasakyta.

 3. Manau, jog tas skyrius tikrai nebereikalingas.. Susisiekimas yra patobulėjęs, o ir gydant vaikus didesnėse ligoninėse – pripažinkim gydimo kokybė, turima medicininė įranga yra žymiai geresnė. Pats savo vaikų negydžiau Anykščiuose….

  • Tėti trumpaproti, vaikas ligonineje, tai ne suaugęs, prie jo dažnai pabūti reikia, gal pats turi lėktuvą ir gali sau leisti

   • Tai kitų miestų ligoninės neleidžia pasilikti su vaiku? Iš asmenines patirties kalbu, gydemes Panevėžy, ir užtenka automobilio (ar draugų, kurie jį turi ir gali pavežti), nereikia jokių čia lėktuvų…

 4. Gimdymo skyrių uždarė be reikalo nors to ir nereikėjo, o dabar dar vaikų skyrių uždaryt tegu net negalvoja tokiu nesąmonių. Tas skyrius labai reikalingas vien dėl to kad vaikų ten nėra nereiškia kad uždaryt reikia. Kai kas nors susija su covidu pinigų Ira o taip tai ne. Juokinga.

  • Kam reikalingas skyrius,kuriame niekas nesigydo?

   • Anykštėnė

    Koks meras tokia ir ligoninė. Vaikų skyrius baisus, graudu žiūrėti, gal pats laikas merui su savo svita ten apsilankyti, nors naudos mažai būtų Anykščių valdžios metodai sunaikinti, uždaryti, nepripažinti klaidų. Dažnai klausant mero kalbų apima svetimos gėdos jausmas.

    • Įdomiausia, kad tas Vasiliauskas, apdergęs Anykščius ant Lietuvos yra liberalas. Ar tai reiškua, kad liberalai grįžta pas Tubį???

     • Linute, nusišnekėjimui irgi yra ribos. Nedemonstruokite savo… išmanumo.

 5. Jo…. kioskeliams centre statyti yra skirtas visas mln. o vaiku skyriui sienas padazyti, plytelem paklijuoti pinigu nera…, ar ne juokinga…?

  • Ne tik kioskeliams yra. Yra padangai ant Kalitos kalno pinigų, žiūronams varlėms stebėti pinigų yra ir kitiems nereikalingiems dalykams.

   • Akivaizdu, nors ir neįtikėtina.

    Varlė yra žymiai svarbiau, negu kažkoks ten Anykščių rajono vaikas !!! 🙂

    • Bet varlė viena, o vaikų mieste daugiau matyti. Galima vaikų skyriuje nupirkti žalių šikpuodžių ir bandyti dauginti retas varles. Jokia ligoninė to nedaro , išgarsėsite labiaiu.

 6. Kad skyrių uždarys jau senai visi žino. Buvau su vaiku rudenį ir pačios seselės pasakė, kad skyriaus neliks

  • Jūza fon Krakatūza

   Man tik vienas dalykas dar neaiškus: kada meras S.Obelevičius išsikvies ant kilimėlio D.Vaiginą ir pasakys jam griežtai taip:
   -Nustok tu pisti vieną kart man protą !!!

   • Jūza fon Krakatūza,

    Labai negražiai rašote. Jei abudu ponai seniai praradę jūsų minimas čia galias, kaip skaudu jiems…

 7. Geriau paziurekite kokia pono Vaigino alga ir kodel merui ir jo pavaldiniams algos kyla pstoviai,o jau vaikams pinigu ner,geda kad anyksciai neturi ukisku vadovu.

 8. mums grudo, kad praeitas meras diktatorius, o mes būsim minkšti pūkuoti, bet kas dabar darosi? , apie kažkokius planus dar ką nors uždaryti sužinai, kai iš žioplumo kas nors kur nors lepteli. Keturios partijos valdo rajoną, mano manymu, valdo taip blogai, kad praeitos kadensijos lygį pagal darbą pasiektų tik po kokių 10 metų. Bet žmonės pradeda nebetylėti.

 9. Rinkom merą p.S.Obevičiu,pasitikėjom juo,tačiau dabar supratom kad kvaili buvom.Tokios betvarkės dar Anykščių rajone nebuvo ,pradedant nuo savivaldybės ir t.t.Nebeaišku kas rajonui vadovauja ,ar meras dar gali išreikšti savo nuomone.

 10. Obelevičiui reikia kuo greičiau priimti naują ligoninės vadovą. Laikinasis vadovas užsiima tik einamų klausimų sprendimu, o apie perspektyvą jam nusispjaut- jis pensininkas.

 11. Klausiau tą laidą,kaip tas Lukas purslojosi,buvo nepatenkintas.Meras buvo kitoss nuomonės,nes jis gynė savo ligoninės interesus.Vaikų skyrius ir ligoninė turi būti,ne slauga,kaip norėjo padaryti Veryga.

 12. Vaikų,tai tikrai Anykščiuose yra, pažiūrėkit nėra vietų ,nei į vieną darželį,tai liudija, kad jaunos šeimos su vaikais gyvena, o kiek dar mokyklinių vaikučių, tik į tokią baisuoklę ligoninę niekas nebenori, visi kas tik išgali kažkur važiuoja

 13. Ka jus cia snekat, kad nereikia Anyksciams vaiku skyriaus.
  Beprociai.
  Tas skyrius tikrai butinas.

 14. Anykščių ligoninė miršta dėl to, kad joje teikiamos ne visos paslaugos- žmonės važiuoja kitur gydytis. Ir dėl to, kad trūksta daktarų. Po 10 metų jos neliks, jei neateis energingas, naujo mąstymo jaunas vadovas.

 15. nice to see

 16. I earned $ 5000 ultimate month by using operating online only for 5 to 8 hours on my computer and this was so smooth that I personally could not accept as true with before working on this website. if you too need to earn this sort of huge cash then come and be part of us. to this internet website online… ..bit.ly/3ussLZP

 17. Manyciau kad vaiku skyrius tikrai reikalingas aisku investuoti reiketu i skyriu. Gerai butu kad ne uždarytų

 18. ******** I am making 10,000 Dollars at home own laptop .Just do work online 2 to 4 hour properly. so i make my family happy and u can do Check it out what i do… …… …bit.ly/39JrDqt

 19. O as manyciau ,kad tikrai nereikalingas,nes ten vaiku nera,vienas arba du,o darbuotojams algas reikia moketi. Kituose skyriuose darbo daugiau buna, o cia slaugytojos nakti ateina pamiegot o diena pasedet.

 20. Jokiu budu negalima uždaryti vaikų skyriaus,vaikų Anykščiuose yra,taip pat ir kaimuose ,nė jau neberūpi net vaikų gyvybės kai gali nesuspėti suteikti pagalbą.kas už tai atsakys?O slaugytpjoms,kad nemiegotų te prižiūri kt.skyrių ligonius.

 21. As priesvaikuskyriausuzdaryma

 22. Neuzdarykit vaiku skyriaus

 23. Tikrai nereikia uždaryti vaikų skyriaus, kas mano kitaip, aišku neturi mažų vaikų, todėl ir nesupranta. Kai sukarščiuoja vaikas naktį, kur jį vežti, o ypač per karantiną, į kita miestą???? Nebesvaikit su tais uždarymais.

 24. mano nuomone laikinasis ligoninės direktorius negali kalbėti apie įstaigos perspektyvas, nes jis neturi tam suteiktų rajono tarybos įgaliojimų, o meras turėtų prisiminti, kad laikinasis ligoninės direktorius yra jam pavaldus, ir nebėra jo patarėjas ir politinės koalicijos statytinis savivaldybėje. Mano galva rajono taryba turėtų susirūpinti savivaldybės vadovų delsimu dėl Anykščių ligoninės direktoriaus konkurso arba tokia pozicija rodo, kad buvusio direktorius išprašymas iš pareigų anksčiau kadencijos pabaigos laiko tikrai nešvarus ir padarytas dėl savų komandos narių interesų, paminant Anykščių rajono gyventojų interesus ir lūkesčius turėti gydimo įstaigą su nenusenusiais medicinos darbuotojais ir sveikos psichologinės atmosferos ligoninę savo rajono centre.

  • Gerb. Juozai
   Pats buvai ligoninės stebėtoju ir galėtum pakomentuoti ar iškilus liberalas Audrius Vasiliauskas dėl planų uždaryti vaikų skyrių paliko postą? Dar norėčiau žinoti kaip sekėsi profsąjungai apglinti darbdavį Audrių Vasiliauską?
   Sigutis Obelevičius
   Ar aš kada nors, kur nors sakiau, kad uždarysime vaikų skyrių? Atvirkščiai, kai buvęs ligoninės vadovas savo strategijose nematė nei vaikų, nei chirurgijos skyrių ateities, o aš tam nepritariau, tuomet palaikėte ne mane…

   • Gerb. mere,
    skubu pranešti, kad Juozo vardu pasirašytas komentaras nėra Ratauto Juozo. Dažniausiai mano vardu provokaciniais tikslais rašo buvęs Jūsų kolega Donaldas. O iš esmės, apie mūsų ligoninę turiu nuomonę, tiek kaip buvęs pacientas, tiek kaip buvęs Stebėtojų tarybos narys, tiek kaip buvęs „sodrietis“, tiek kaip neabejingas anykštėnas. P. Vasiliauskui esu pateikęs nemažai pastabų ir siūlymų. Labiau linkęs į tai, kad reforma yra būtina, ji turi būti nukreipta į naujausių technologijų diegimą bei profesionalumo didinimą, o ne į vietų išsaugojimą.
    P.s. Kaip sekėsi apginti Audrių profsąjungai nežinau- jos paklauskite. Galiu pasakyti trumpai savo nešališką nuomonę- iš p. A. Vasiliausko galėjo išaugti geras vadovas. Tas įvyksta ne per mėnesį ir ne per pusmetį, tačiau jam, pasikeitus savivaldybes politinei konjunktūrai, tiesiog neleista buvo dirbti.
    Gražaus savaitgalio!

    • ponas Juozai, esate pakankamai solidus žmogus, bet savo komentaruose nesusilaikote nuo vaikiškų pareiškimų ir rodymo pirštu į kitą . Verta jau surimtėti tokiame amžiuje 🙂
     Geros sveikatos!

    • reikia pamažinti „karaliukų“ savivaldybėje skaičių- bus didesnis tolkas… Iš dyko būvimo prisigalvoja visokių nesąmonių.

 25. manau gėda

  paklausiau ,kaip Panevėžio meras giriasi ,kaip investuoja į nekilnojamąjį turtą. Uždarytas mokyklas pavers senelių namais,butais,o žmonės pirks sutvarkytus,o pas mus visur tuščia ,apleista ir vis niokojamą ,o dar ir centre. Ėjome su svečiais pro seną ligoninę ,o ten tai vaizdelis ne koks. Kada atsiras kompetentingi vadovai, nežiūrės tik savo tikslų, algos,o dirbs Anykščių žmonių gerovei, bet tokie žmonės gimsta per 100 metų vieną kartą todėl ir neturime ką rinkti, jaunimui šansų jokių.

  • Centro gyventoja

   Mūsų miesto gyventojai dauguma nėra aktyvūs ir vienaip ar kitaip turėdami sąsajš su esančiais valdžioje patys bijo pareikšti viešus reikalavimus savivaldybei, kaip savo valdžios instituvijai, turinčiai suteiktas įstatymu galias spręsti viešojo poreikio klausimus.
   Valdžia ir savivaldybės specialistai geriau užsižaidžia įvairių Kalėdinių rezidencijų kūrimu, miesto centro pavertimu mobilių kioskelių dislokacijos vieta, kuriems dar net nėra poreikio nei pagal turistų interesus, nei vietos gyventojams. Tačiau svarbūs, su esamu nekilnojamu turtu objektai tiek mieste tiek rajone užleisti, savivaldybės įstaigose sėdi tik partijoms reikalingų valsų surinkėjai ir iš esamų etatų skaičiaus gal 30% dirba už visą įstaigą, o70% įsisavina biudžeto lėšas užimdami pareigas …
   Taigi, kol patiems gyventojams tas nesuvokiama iš sąmonės gilumos, tol jokia valdžia nesukurs gerovės, skirtos gyventojams.

 26. Gėda klausyti per radiją tokius naivius paistalus apie ligoninės vaikų skyrių. Dėl kažkokio sulūžusio naktipuodžio kiek kalbų, kiek skandalo. Vietoje smulkaus remonto, vietoj rūpestingumo, tik dejonės dėl lėšų stygiaus, kalbos apie uždarymą skyriaus. Nėra šeimininko, ir viskas. Lengviausia viską panaikinti, uždaryti. Jau pradedamos uždarinėti kultūros įstaigos kaimuose, prisidengiant optimizacija. Baisu pagalvoti, kur einame po trisdešimties laisvės ir nepriklausomybės metų. Tik naikinti, uždaryti, likviduoti. Kaimo žmogui nebereikia nieko.

  • Tamstos komentare yra ir tiesos ir naivaus požiūrio. Viena dalykas yra uždaryti ir nieko nesuteikti, o kitas dalykas pritaikyti prie dabartino laikmečio ir gyvenimo būdo (ne kolchozo ir ne sovietų valdžios suvaržytų žmogaus laisvių).

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.