Meningokokinės infekcijos atvejis užfiksuotas Anykščių miesto A. Baranausko mokykloje

Rajono administracija praneša, jog šiuo metu pamokos vykti gali, pavojaus mokinių sveikatai nėra.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyrius lapkričio 2 d. gavo pranešimą apie nustatytą meningokokinio meningito atvejį. Liga nustatyta aštuonerių metų mergaitei, lankančiai Anykščių Antano Baranausko pagrindinę mokyklą. Nuvykus į mokyklą, pateiktos rekomendacijos dėl patalpų vėdinimo ir dezinfekcijos, parengtas informacinis pranešimas susirgusios mergaitės bendraklasių tėveliams dėl kontakte buvusių vaikučių sveikatos stebėjimo. Artimą kontaktą turėjusiems vaikams, šeimos nariams rekomenduota kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl chemoprofilaktikos skyrimo. Mergaitės šokių kolektyvo narių tėveliai taip pat informuoti apie tai, kad stebėtų vaikučių sveikatą. Pakilus temperatūrai, atsiradus galvos skausmui, odos bėrimui, būtina nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Anykščių rajone paskutinį kartą meningokokinės infekcijos atvejis buvo užregistruotas 2015 m. Tuomet sirgo suaugusi moteris, o 2013 m. meningokokcemija nustatyta pusantrų metukų mergytei. Abu ligos atvejai pasibaigė laimingai, ir moteris, ir mergytė pasveiko. Respublikoje vidutiniškai per metus užregistruojama 78 meningokokinės infekcijos atvejai.

Meningokokinė infekcija – tai reta, tačiau pavojinga bakterinė infekcija, kurios sunkiausios klinikinės formos – žaibinis sepsis (kraujo užkrėtimas) ar pūlingas meningitas (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimas). Meningokokinė infekcija yra pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau dažniausiai ja serga vaikai iki 5 metų amžiaus, taip pat dažni atvejai ir tarp paauglių bei jaunų žmonių iki 25 metų.

Daugiau informacijos apie meningokokinę infekciją – http://www.ulac.lt

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos departamento Anykščių skyriaus informacija

4 komentarai

  1. Taip ramiai….lyg nieko nebūtų nutikę.
    Ir kažkaip keistai niekas jokio komentaro neparašo?

  2. Matot, ankstesni nykščių „žurnalistai“ patys komentarus neigiamus rašydavo, kurstydavo, intrigas pindavo… Dabar, kai nebedirba, nėra kam. O jums jų reikia, tų komentarų? Nuo jų nepasveiksi, tik susirgsi.

  3. Galima buvo ir anksčiau pranešti ir nelaikyti paslsptyje, žmonės sąmoningi ir teisingai vertina.

  4. Juk tai ne gėda. Turėtume iš karto būti informuoti, juk žinome Lietuvoje tragiškų atvejų, o dabar esame šalia ir kažkas tyli ir laukia. Juk pastebėjus kažkokius simptomus , kitą kartą tik namuose geri arbatą. Ačiū Dievui ,kad šis atvejis laimingas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.