Mėgaujasi ir veršiena

Anykščių rajoną siaubiantys vilkai išpuolius rengia ir šviesiu paros metu, be to, renkasi nebe avis. Per savaitę – net trys atvejai, kai aštriadančiai papjovė veršelius.
Liepą ir rugpjūtį vilkai nebuvo tokie aktyvūs. Tuo tarpu rugsėjį jų siautėjimą pamiškėse jau stebi paskutinį derlių dorojantys kombainininkai. Net du ūkininkai Kariūnų kaime tapo kraupios medžioklės liudininkais. 2 vilkai vaikėsi ir galop pribaigė savo auką – stirną.
„Veršelius sudoroja, kai nepavyksta stirnų, kiškių ir tų pačių šernų medžioklė. Vilkų priviso bandomis. Taip pat dabar ir jauniklius mokina ir gal dėl to dar tampa mažiau prognozuojami. Tačiau ūkininkai privalo pasirūpinti savo gyvulių apsauga. Kątik kartu su komisija, kuri užsiima laukinių žvėrių padarytos žalos nustatymu, lankėme Anykščių ir Viešintų seniūnijų gyventojus, kuriuos per savaitę mažiausiai tris kartus jau aplankė miško plėšrūnai. Jaučiam jų suaktyvėjimą. Tačiau nesnaudžia ir medžiotojai. Anykščių rajone jau pavyko nušauti 2 vilkus”, – kalbėjo Antanas Baura, Þemės ūkio skyriaus vedėjas.
Aplinkos apsaugos agentūra yra leidusi anykštėnams medžiotojams ne sezono metu aštriadančių populiaciją sumažinti 4-iais vienetais. Pusę darbo jau padaryta. Vienas sumedžiotas prie Juostininkų miško, o kitas Viešintų apylinkėse.
Vakar nacionalinėje žiniasklaidoje pranešta apie pirmąsias vilkų aukas Pasvalio rajone. Prie pat Pumpėnų miestelio sudorota 15-kos avių banda. Po tokio išpuolio aplinkiniai gyvulius nakčiai žada varyti į tvartus, o kai kurie planuoja lauke deginti šviesas.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.