Medus per vasarą nebrango

Anykščiuose smaližiai jo galėjo ir tebegali įsigyti už kilogramą mokėdami po 4 – 5 Eur.
Birželį manyta, kad bitininkų produkcija liepą – rugpjūtį turėtų smarkiai atpigti. Mat rinkoje pasiūla buvo gana didelė, o vasara meteorologų buvo prognozuojama tokia, jog kai kurie augalai turėjo žydėti ir antrą kartą. Pakalbintas bitininkas iš Burbiškio sakė, jog pirmas medunešis buvo labai geras, tačiau viskas tuo ir baigėsi.
„Kokią įtaką vasaros pabaiga padarys prisukamo medaus kiekiui, jau aišku. Derlius menkas. Liepų medaus taip ir nesulaukėme. Šiais metais dominuoja tamsus ir truputį aitroko skonio medus. O kainos turėtų laikytis tokios pat“, – kalbėjo daug metų bitininkaujantis rajono gyventojas, nors šią vasarą prasitarė, kad pardavimai krito dvigubai.

"Jei vietiniai bitininkai tik pabando kilstelėti, iš karto į žaidimą įsitraukia „medaus pirkliai“ ar dar kiti tiekėjai ir pasiūlo atvežtinės produkcijos už mažesnę kainą. Taigi Europos rinkoje medaus netrūksta, trūksta tik išmonės jį parduoti. Èia jau kiekvieno pardavėjo pastangų reikalas, nes siūloma prekė pristatoma ir kaip vaistas ir kaip maistas. Vienu žodžiu, medus – ne bulvės ir didžiajai daliai vartotojų jo kaina nėra labai aktuali",- toliau pasakojo bitininkas.

O bitininkams, norintiems uždirbti daugiau, pravartu pasidomėti Latvijos rinka, kur medaus kilogramas brangesnis maždaug iki 2-jų Eur.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.