Medinės pilies statyboms pritarė Mokslinė archeologijos komisija

Vakar Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos bei Statybos skyrių specialistai dalyvavo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Mokslinės archeologijos komisijos posėdyje, į kurio darbotvarkę buvo įtrauktas Šeimyniškėlių medinės pilies istorinio ir kultūrinio paveldo panaudojimo pažintinio turizmo plėtrai Anykščių rajone techninio projekto (I etapo A laida) vertinimo klausimas.

Po pristatymo Mokslinė archeologijos komisija pritarė Šeimyniškėlių medinės pilies statyboms.
„Itin svarbu, kad apie medinės pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio techninio projekto sprendinius, pačių statybų klausimą būtų diskutuojama, specialistai galėtų pateikti savo pastabas ir rekomendacijas. Mokslinės archeologijos komisijos pritarimas mums – labai svarbus. Tai – dar vienas žingsnis statybų link“, – sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.
Techninio projekto pristatymą inicijavo Anykščių rajono savivaldybė, atsiliepdama į Kultūros paveldo departamento prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kvietimą svarbius, su piliakalnių tvarkyba, vertingųjų savybių išsaugojimu susijusius, klausimus derinti su Moksline archeologijos komisija.
Mokslinė archeologijos komisija – Lietuvos ekspertinė ir patariamoji archeologijos paveldo apsaugos institucija prie Kultūros paveldo departamento, veikianti nuo 1997 m. Komisiją sudaro 9 asmenys: 7 renkami, mokslinius laipsnius turintys ir archeologijos srityje dirbantys mokslininkai archeologai ir 2 skiriami, paminklų apsaugos specialistai. Pagrindinės komisijos darbo kryptys: tvirtina tiriamų archeologijos vietų sąrašus, atlieka parengtų archeologijos tyrimų programų ekspertizes ir tvirtina šių tyrimų programas, išduoda leidimus atlikti archeologinius tyrimus, skiria ekspertus archeologijos ataskaitoms vertinti, svarsto archeologijos tyrimų ataskaitas, sprendžia dėl archeologinių tyrimų kilusius ginčus, teikia siūlymus dėl archeologijos paveldo apsaugos tvarkos pakeitimo arba papildymo.

Anykščių r. savivaldybės informacija

2 komentarai

  1. tegu jie ir pinigu duoda

  2. dabar tokia mada – krepšinio komandos irgi turi šokėjas – a la palaikymo grupes 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.