Mažins Seimo narių skaičių?

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija siūlo mažinti Seimo narių skaičių iki 121.
„Nors valstybė susiduria su demografiniais pokyčiais, Seimo narių skaičius iki šiol išliko visiškai nepakitęs – 141 Seimo narys. Būtų teisinga atsižvelgti į reikšmingus gyventojų skaičiaus pokyčius ir sekti kitų šalių pavyzdžiu”, – sakė LVŽS seniūnas Ramūnas Karbauskis. Pasak jo, per laikotarpį, kai Konstitucijos kūrėjai įtvirtino formulę, pagal kurią sudaromas Seimas, šalies gyventojų skaičius pakito, sumažėjo iki 2,8 milijono, tad mažėja ir rinkimuose galinčių dalyvauti Lietuvos piliečių skaičius.

Frakcija užregistravo Konstitucijos 55 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą. Konstitucijos 55 straipsnis nustato, kad Seimą sudaro 141 Seimo narys. Priėmus siūlomas Konstitucijos pataisas būtų sumažintas Seimo narių skaičius ir Seimą sudarytų 121 Seimo narys.

Įdomu, kaip būtų paskirstytos apygardos ir kaip jos išsiplėstų. Sakykim, Seimo narys Antanas Baura ( nuotraukoje) išrinktas dviejų rajonų gyventojų. Gal vieną Seimo narį teks rinkti trijų ar net keturių rajonų gyventojams?

NYKŠČIAI

12 Komentarai

 1. Nu nu, sumažins… Stebuklas jei ir nutiks, tai narių sumažins, patarėjų ir kavos nešiotojų padidins 😀

 2. Portalams siūlau pasidomėti ir parašyti, kad prasideda VIKONIŲ kelio remonto darbai !!! Va čia tai 10-imtmečio įvykis, o Jūs nieko nerašot…

 3. Nesumazins netikiu

 4. jovaisa reiketu pramest , naudos ten is jo 0

  • Valdzios lovys

   Tokių kaip Jovaiša ten dauguma. Sumazinus 20-simt niekas nepasikeis. Tik mano manymu , kitų ,likusių algos padidės . Gal ir peištukams didesnė suma bus skirema. Geriau jiems finansavimą mazintų ir stipriai.

 5. abu reikia pramesti iš seimo,nes yra nuliniai seimūnai.Gėda už juos

 6. darydami kelia ,nenuvers namuo del seimo nariu perpus gana pradziai ir 70 butu,bet abejoju

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.