Mato tik du didžiausius trūkumus

Tarybos narys Raimundas Razmislavičius, kuris priklauso darbo grupei, sprendžiančiai, kaip pasiekti, kad šiukšlių išvežimo kaina būtų kiek įmanoma teisingesnė visiems, sako, jog būtina surasti sprendimą dėl laikinai išvykusių kraštiečių bei dėl tuščių pastatų, kuriuose niekas nešiukšlina. Pagal dabar galiojančią tvarką, ypatingai daug nepatogumu patiria įstaigos ir organizacijos.
Politiko teigimu, jei pasisektų neapkrauti mokesčiais tų, kurie realiai nieko neišmeta, būtų labai gerai. Jo įsitikinimu, to pasiekti tikrai įmanoma – dabartiniai mokesčiai už atliekas buvo parengti įmonės iš sostinės, kuri nė nebandė atsižvelgti į Tarybos narių siūlymus, nors tokių buvo nemažai.
„Aš suprantu, kad į tas pastabas, kurias išsakėme iki dviejų valandų trukusiame susitikime, niekas neatsižvelgė. Gal ir savivaldybės administracija nepareikalavo, kad atsižvelgtų. Ir galų gale balsų dauguma buvo priimta tvarka, kurią dabar ir turime. Ji yra ydinga ir žmonėms, kurie turi savo šeimos narių išvykusių į komandiruotes arba pagal kontraktus dirbti į užsienį, tačiau dėl kažkokių priežasčių nenorėjusių to deklaruoti, ir įmonėms, kurios anksčiau turėjo šimtus darbuotojų, o dabar kelis kartus mažiau, tačiau prižiūri pastatus, moka nekilnojamojo turto mokestį. Joms ir taip jau našta tie statiniai. Be abejo, numatyta, kad galima pateikti argumentus ir įrodymus, kad tie pastatai nenaudojami, bet pats mechanizmas yra sudėtingas. Ir kiek girdėjau, jau tos įmonės vargsta. Ir tai nėra teisinga, nes sistema turėtų būti paprastesnė bei aiškesnė“, – kalbėjo R. Razmislavičius.
Pranešama, jog šiukšlių surinkimo taisykles žada tobulinti ne tik anykštėnai, bet ir Aplinkos ministerija. Mat su panašiomis problemomis susiduriama ir kituose miestuose. Verslininkai jau daug kur gūžčioja pečiais dėl iki dešimties kartų didesnių sąskaitų už šiukšles nei iki sausio pirmosios.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.