Marijona Fergizienė: „Valstiečiai“ daugiabučiams administruoti kvies firmą iš Vilniaus“

Anykštėnė M. Fergizienė atsiuntė laišką, kuriame lieja nuoskaudas dėl, jos manymu, netinkamai administruojamų daugiabučių ir deda visas viltis į „valstiečius“,  kurie jai teigė, kad pasiryžę rimtai dirbti šioje srityje ir perduoti Anykščių daugiabučių administravimą firmai iš Vilniaus (toliau pateikiamas visas Marijonos Fergizienės laiškas).

Skaitau Mes, rinkimų komiteto  „Kęstučio Tubio sąrašas“ Anykščių krašto labui“ kandidatai į Savivaldybės tarybą ir asmeniškai aš, Kęstutis Tubis, kandidatas į Anykščių rajono merus, visi kartu Jums įsipareigojame.

Dirbti sąžiningai ir rūpintis, kad didėtų visų Anykščių rajono gyventojų pajamos ir gerėtų gyvenimo kokybė.
Būti nepakantiems korupcijos apraiškoms,  greitai ir principingai į jas reaguoti ir t.t.

Parašyta labai gerai. Perskaičiau visą programą. Bus vykdoma daugiabučių renovacija. Daugiau paslaugų į namus. Galima naudotis lauko sporto treniruokliais.  Bus įrenginėjami gėlynai. Nemokamas viešas transportas Anykščių mieste. Nemokamas bevielis internetas viešose erdvėse. Pasidžiaugta, kad šilumos ūkyje daugiau naudojama biokuro,  vykdoma šiluminių trasų renovacija.
Padariau išvadą, kad sąrašas Nr. 3 labai atitrūkęs nuo gyventojų reikalų. Apie daugiabučių administravimą nė žodžio. 3000 daugiabučiuose gyvenančioms šeimoms labai aktualu. Per S. Obelevičiaus 2  kadencijas gyventojai  namo administratoriui sumokėjo 1,7 milijono eurų, K. Tubio kadenciją  – 1,2 milijono eurų.

J. Biliūno 16, 18, 20, 22 daugiabučių namo plotas 1901,99 kv.m. 5 aukštai, 45 butai.
Per dvi mero Sigučio Obelevičiaus kadencijas namo J. Biliūno 16, 18, 20, 22 gyventojai  administravimui sumokėjome po 15 000 €
Pakeitė laiptinės duris. Trejos durys  kainavo 900 €. Laiptinės langams pinigų 4 905 € neužteko.

Nuo 2015 m. Anykščių savivaldybėje meru ėmė dirbti Kęstutis Tubis.
Per 4 metus administravimui sumokėjome 3 651,84 €. Remontui ir kaupiamųjų 11 419,15 €
Darbai: elektra rūsiuose užsidega nuo judesio 277,31 €, rūsio 3 durys 1 470 €, 1 laiptinės langai 1 940 €.  Viso 3 687,31 €.
Laiptinės langams pinigų nepakako. Iš 11 419,15 € – 3 687,31 € = 7 731,84 €  ( o reikėtų  1 940 € x 2 ).

J. Biliūno 18 daugiabutyje rūsyje šildymo laikotarpiu temperatūra + 14 laipsnių šilumos, o turėtų būti + 4. Reiškia naudojama daug energetinių resursų be reikalo. Vamzdynai eina per gyventojų rūsius, izoliacija nulupinėta. Jau nebekalbu, kaip atrodo laiptinės nusilupusiais dažais, nusitrynusiais laiptais. Tas pats ir 16, 20, 22 namuose. Kodėl neieškomas normaliai dirbantis daugiabučių administratorius? Matomai kažkas iš to turi naudos.

Išvada tokia
Jei į Savivaldybės tarybą bus išrinktas K. Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“, daugiabučio administratorius nebus keičiamas, nes tame sąraše yra ir administracijos direktorius A. Gališanka,  pavaduotojas R. Blazarėnas, komunalinio ūkio l .direktorius L. Pravilionis, kurie neturi jokio noro gyventojų mokamų įmokų investuoti į namą. Buvo daryta žygių pas administracijos direktorių, bet nustebino tuom, kad savivaldybės vyrai į  tas gyventojų įmokas įsikabinę dantimis ir nagais. Nėra jokių požymių, kad jų darbo stilius naujoje kadencijoje pasikeistų.
„Valstiečiai“ rinkiminės programos nepateikė, bet žodžiu išdėstė, kad bus normaliai administruojami daugiabučiai. Pakalbyje su „valstiečių“ atstovais aiškėja, kad jie pasiryžę rimtai dirbti šiuo klausimu. Kviesti iš Vilniaus firmą, kuri  tikrai sugebėtų administruoti daugiabučius. Pagarbą jie nusipelno todėl, kad  ir Regina Patalauskienė,  ir Dominykas Tutkus darė žygius  į komunalinį ūkį, kad padėtų J. Biliūno 18 daugiabučiui pakeisti laiptinės langus. Nors langų nepakeitė, bet  įsitikino, kokia ten betvarkė. Daugiabučius administruoja visi komunalinio ūkio darbuotojai, nėra buhalterio, kuris tvarkytų mokamų įmokų  apskaitą, prirašomi fiktyvūs darbai, taip nurašomos lėšos.
Per K. Tubio  kadenciją J. Biliūno 16, 20, 22 namams nesugebėjo pakeisti net rūsio durų. Nors tų namų gyventojai irgi sumokėjo po 11 419,15 €
Savivaldybę kaltinu tuom, kad žinodami, jog namai nėra tinkamai administruojami, kas 5 metai  komunaliniam ūkiui vis  galiojimą  pratęsia. Todėl ir konservatoriai, ir socialdemokratai, ir liberalai, ir Darbo partija Anykščių  daugiabučių gyventojų akyse prarado autoritetą.
Būtų idealu, kad 2019 m. rinkimuose į Tarybą pakliūtų  iš „valstiečių“ sąrašo 17 narių, o likusius 8 vietas pasidalintų konservatoriai, socialdemokratai, Darbo, liberalų ir K. Tubio sąrašas.
Ką gyventojai išrinks meru, jau aišku, todėl to klausimo nebeverta svarstyti.

Marijona Fergizienė

4 komentarai

  1. Eikit i merus prabalsuosiu

  2. Dar rinkimų nelaimėjo o jau išparduoda. Tai kokios kainos bus administravimo kai Vilniaus firma skaičiuos?

  3. M.Fergizienė

    Laukiame, kada mokėtos įmokos 11419,15 € bus investuotos į J.Biliūno 18 daugiabutį. 3687,31 € jau investuoti . Už likusius 7731,84 € norime pakeisti 2 laiptinių langus , kainuos 3880 € ,o už likusius 3851 € tvarkysime laiptus – išklosime plytelėmis.
    Vasario 4 d. buvo komunalinio ir namo gyventojų susirinkimas. Komunalinio ūkio direktoriaus pavaduotojas V.Navickas pranešė linksmą žinią – savivaldybė leido vienai laiptinei pakeisti langus. Kokius darbus dirbsime už mokėtas įmokas 2019 m. aiškinsime, kai bus panaudotos 2015-2018 m. įmokos.

  4. i tavi kaimynai pagaleis nemeto

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.