Marijona Fergizienė nori sužinoti naujoves medicinoje

Žiniasklaida prastai atlieka savo darbą. Kada sužinosime už kokį darbo barą atsakingas yra tarybos narys? Šiandien labiausiai domina naujovės  medicinoje. Neskubama gyventojams pasakyti, kas naujo yra kelyje į gerovės valstybę atskirose įmonėse.Naujovės medicinoje. Poliklinikoje nebėra grūsties prie gydytojų  kabinetų. Tas gerai. Kas blogai? Einu registruotis pas šeimos gydytoją. Paaiškina, kad yra talonai po dviejų savaičių. Nepasako, kad yra mokami talonai. Apmokėjus maždaug iki 20 eurų, pas gydytoją pakliūsiu  šiandien arba rytoj.

Kodėl apie tuos mokamus talonus sužinau atsitiktinai? Kiek tų mokamų talonų yra? Aišku, kad gydytojui Ligonių kasos moka už tam tikrą ligonių skaičių. Logiškai mąstant, gydytojas gali dar kelis priimti, jei ligonis pats susimokės. Galėtų kasdien registratūroje būti paskelbta, kiek ir pas kokį gydytoją yra mokamų talonų.

Ligonei 86 metai. Skauda  kojos sąnarį, sunkiai vaikšto. Gavo nukreipimą į ligoninę reabilitacijai. Gydytojas paskyrė 5 procedūras fizioterapijos, 5 mankštas, 3 masažus. Nemokamai. Į ligoninę ji važinėjo taksi. Neskaitant, kad yra brangu, bet kiek reikia nervų kol tai susiorganizuoji. Keliomis procedūromis  nepasinaudojo.

Niekas nepasakė, kad ligonė galėjo toje pat ligoninėje už 4,34 eurus nusipirkti lovą,  sumokėti 2,36 eurų  už maistą ir ramiai sau gydytis. Už 10 dienų  gydymąsi ji būtų sumokėjusi 67 eurus.

Marijona Fergizienė

17 Komentarai

 1. prie ko čia tarybos nariai , visa tai turi pasakyti poliklinikos ir ligoninės vadovai , juos kontroliuoti turi savivaldybės gydytoja , ar ne taip ?????

  • M.Fergizienė

   Tarybos nariai turi domėtis visomis gyventojus aptarnaujančiomis įmonėmis. Medikams negalima pareikšti jokių priekaištų, bet tai nereiškia, kad medicininiame aptarnavime neturime ką tobulinti. Jei Tarybos narys tinkamas tik pasėdėti posėdyje ,aišku, jis nieko pasiūlyti negalėtų.

 2. Geriausia ligoninę supranta Tubys ir Vaičiūnas. Klausimas asmeniškai, vienas tarybos narys, o kitas socialinių paslaugų tiekėjas.

 3. Patikslinu: Vaičiūnas- žvakių gamintojas

 4. medicinos įstaigose “užsislaptinę”vadovai, kam jiems bendrauti ir taip gerai.

 5. Fergiziene tegul geriau apie pagrabu naujienas domisi.

 6. Šaunuolė ponia Marijona, kad apie viską informuoja. Iš kur kaimo žmogui tai sužinoti.

 7. Skaičiau Anykščių savivaldybės laikraštyje, kad informacijos nėra dėl to, kad pinigų laikraščiui administracijos direktorė neduoda. Nežinau kaip ten pas jum dabar, bet girdėjau laikraščio redaktorė savivaldybėj dirba ir su mero patarėju gerai suveina. Gal po Naujų metų pasitaisis, kai daugiau pinigų patarėjas patars duot del žiniasklaidos. Bendras reikalas, a kai stinga tai ir trūksta.

 8. M.Fergizienė

  Kada ligoniui reikia padaryti tyrimus, jis irgi gali nusipirkti lovą , maistą 3 dienom ir ligoninėje tuos turimus atliks.

 9. Dar tik to ir betrūko, kad pirkti lovas, maistą….!!!! O už ką didžiausius mokesčius mokame…Absurdas ir tiek.

 10. Oi. Nuo kada čia, kad patekti pas šeimos gydytoją reikia mokėti??? Juk liga dažnai yra neplanuota, aš net nesu tikras ar rytoj man nereikės gydytojo pagalbos! O čia, bac, susimokėk😳

 11. Gali gydytis ir Druskininkuose ar Birštone tik mokėsi 100 eurų už parą.

 12. M.Fergizienė

  Atsiverćiau Anykščių SPA Vilnius puslapį. Parašyta .
  Sveikatos gerinimo Anykščiuose SPA Vilnius. Kurortinis gydymas 3 dienų 271 eurų.
  Antistresinė programa 2 dienų 265 eurai,.
  SPA masažų malonumai 2 dienų 219 eurų.
  Mūsų gydymui ligoninė užsiprašė juokingų 6,70 eurų nakvynei ir maitinimui vienai parai.

  • Tamsta kai parašote A tai parašykite ir Z .
   Daug žmonių neraštingų, ir nežino, kad ligoninė tai ne pelno siekianti įstaiga, o teikianti gyventojams sveikatinimo paslaugas už tiek, kiek skirta lėšų iš biudžeto ir Valstybinės ligonių kasos. Taip pat ligoninė už papildomą asmenų priemoką gali suteikti sveikatinimo paslaugas, pagal nustatytas minimalias sąnaudų kainas, kurias apmoka pats pacientas savo sąskaita.

 13. Gerai kad yra žmonių, kurie bent šitaip praneša naujienas, apie kurias turėtų informuoti atsakingieji. Pagarba Marijonai

 14. M.Fergizienė

  Ne visi norai pildosi. Tikėjausi sužinoti, kiek Ligonių kasos moka už vieno ligonio paros gydymą ligoninėje. Kiek kainuoja atskiros procedūros? Kada ligonis turi primokėti tuos juokingus 6,70 eurus ir kiek turi primokėti Ligonių kasos iki tikros gydymosi kainos? Kiek tokių ligonių su priemoka gali patalpinti vienu metu? Kiek kainuoja vieno ligonio gydymas chirurginiame, vidaus ligų, slaugos skyriuje? Už vienos paros ligonių gydymą Vilniuje, Kaune ir Anykščiuose Ligonių kasos moka vienodai?
  Dejuojame, kad daug mokame už socialinį draudimą. Gal būtų tikslinga baigus gydymąsi raštu gauti pažymą, kiek valstybei kainavo ligonio gydymasis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.