Mano, kad nuotolinis tarybos posėdis pažeidžia teises

Šį ketvirtadienį Anykščių rajono taryba surengs nuotolinį tarybos posėdį. Tai patinka ne visiems deputatams.

Opozicijos lyderis Kęstutis  Tubis piktinasi, kad toliau teks posėdžiauti nuotoliniu būdu. „Kaip čia išeina – Miesto šventė buvo, renginiai vyksta, į bažnyčią žmonės eina, o štai tarybos posėdis  – vėl nuotolinis. Paklausiau, kas taip nusprendė, man posėdžio sekretorė atsakė, kad administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė. Tačiau nuo kada ji sprendžia, būdama nerinkta, rajono tarybos reikalus? Tuo tarpu taryba yra žmonių išrinkta, tačiau rajono tarybos narių niekas neklausia“, – piktinosi K.Tubis.

Beje, jis kalbėjo, kad meras Sigutis Obelevičius buvo sakęs, kad daugiau nuotolinių posėdžių nebus.  „Tai ar mero žodis ką nors reiškia? Manau, tai grėsmė demokratijai, nes mes neatstovaujam rajonui – tik išklausom ir rankas kilnojam. Nei paklausi normaliai, nei atsakymo išgirsi. Tai nėra atstovavimas gyventojų interesams. Galvoju, gal tokių posėdžių reikia, kad rajono valdantieji ką nors galėtų „prastumti“ ar nuslėpti?“, – spėjo K.Tubis, kuris įsitikinęs kad tokie posėdžiai pažeidžia tarybos narių teises, kai jau nebėra būtinybės tokių posėdžių rengti.

Tuo tarpu valdančiosios koalicijos atstovas, liberalas Mindaugas Sargūnas yra visai kitos nuomonės.  „Man toks būdas tinka. Suprantu, kad gal sudėtingiau vyresnio amžiaus nariams –  įjungti, išjunti, pasisakyti ir t.t.  O aš patenkintas – sutaupau laiko, informacija ta pati. Tiesa, kai kuriuos klausimus išties geriau išsiaiškinti savivaldybėje – gali nueiti pas reikiamą darbuotoją. Suprantu, kad bendravimas reikalingas, ypač ilgiau taryboje esantys tarybos nariai įpratę pasikalbėti, kavos gėrimas po posėdžių būna, tai tarsi koks ritualas“, – sakė M. Sargūnas.  Jo manymu, nuotoliniu būdu rajono tarybos posėdžiai galėtų vykti ir toliau.

Linas BITVINSKAS

41 komentaras

 1. sakai, kad aponentas senas, neraštingas, neišmanantis kompo, t.y durniukas…

 2. jus nereikalingi tik sau ir aisku kaip jums gerai ,matem jusu darbus ,kad irauksine anfibija neveikianti

 3. Ale tik nesusipeškite iki tokio lygio, kad už plaukų tampytis pradėtumėt ar dokumentų sektuvaus mėtytumėtės kur prie savivaldybės. Mėras turi jauną pamainą ir gali sau leisti paskutinę kadenciją kaip „Garbės Meras“ praleisti.

 4. Nesupaprastinkite rajono tarybos posėdžių iki rankų pakilnojimo. Per nuotolį priimti sprendimus lengviau ir paprasčiau, bet ar kokybiškiau ir demokratiškiau?

  • Jeigu koalicijos partneriai per komitetų posėdžius pritarė, tai koks skirtumas kur būdami mygtuką nuspaudžia. Ar klausimus pristatantiems užduoti internetu galima- čia jau savivaldybės administracijos atsakomybė dėl ryšių ir IT įrangos funkcionavimo užtikrinimo. Gal kuo labiau nutolę Tarybos nariai posėdžių metu, tuo lengviau pasislėpti nuo kolegų dėmesio ir fizinės betarpiškos kontrolės įtakos? Čia jau rinkėjams spręsti ir reikalauti tai ar kitaip turi vykdyti išrinktieji savo pareigas.

   • Labai blogai, kad tarybos posėdžiuose nėra diskusijų, ginčų, svarstymų, apeliuojant į tai, kad klausimai apsvarstomi komitetų posėdžiuose. Komitetuose klausimai gali būti tik paruošiami svarstymui, o pagrindinė diskusija turi įvykti tarybos posėdyje, aktyviai dalyvaujant opozicijai. Pavyzdys- Seimas. Ten irgi yra komitetai, bet ietys laužomos būtent plenarinių posėdžių salėje. Blogai, kad tarybos nariai nesusitinka su rinkėjais, neišklauso jų nuomonės, mažai žino rinkėjų lūkesčius, todėl posėdžiai tampa formalūs, nuotoliniai, be ginčų ir peštynių… Vienbalsiai ir vieningai!

    • Visiškai neteisinga nuomonė. Seime ar rajono taryboje esminė diskusija vyksta komitetuose.

     • Visiškai neteisinga Jūsų nuomonė. Esmė tame, kas atsako už vienokį ar kitokį sprendimą. Tikrai ne komitetas! Komitetas yra Tarybos ar Seimo instrumentas arba įrankis. Panašiai, kaip patarėjas merui.

    • Nerinkėjas

     Juozai, taikliai pastebėjai, kad tarybos narys, gyvendamas Karvy, netoli Vilniaus, su rinkėjais anykštiečiais negali susitikinėti. Ir laiko neturi, nes su ūsuotais bebrais seiman taikosi…, o dar ir į Molėtų teismą turi vis vykti. Tai kam tokį rinkai?

     • Vėl rinksiu jį. Geresnių nėra.

     • Nerinkėjau, kaip suprantu, esat labai piktas ir nelaimingas žmogus! Įsidėmėkit, kad žmogus nekaltas, kol jo kaltė neįrodyta!!! O kas liečia dabartinį Anykščių merą, tai bent jau nuprauskit ir aprenkit… Gėda ir gaila žiūrėti…

  • O kiek tu Juozai su Pisecku prisidemokratinai ar prisidiskutavai, kai”labai svarbius reikalus spręsdavai”, a? Tai geri laikai tau buvo, kad iki šiol jų ilgiesi.

  • Ale prisiminimai neblėsta tų”šlovingų laikų”, kai kaip užprogramuotas rankas kilojai valdžiai įsiteikdamas Juozai. O Kęstutis, matyt, irgi ne ką daugiau pramoko kaip rankas kiloti ir zadanijas komanduoti, bet kai reikia šiuolaikiškai atstovauti rinkėjus-ir nebesigauna…. Belieka pyktintis, tik nežinia dėl ko, ir ant ko?

 5. Renginiai vyksta o taryba į posėdį negali normaliai susirinkti. Juk dar karantinas nepaskelbtas. Jeigu karantino nėra, tarybos posėdžiai neturi būti nuotoliniai. Nors yra ir daugiau Anykščiuose valstybinių įstaigų, ne medicininių, kurios atnaujino veikla, bet žmonių nepriima. Gal tada jų visai nereikia, jeigu žmonių nepriima, o žmonės vėją. Geras darbas internetu.

 6. Žinoma patogu

  Namie sedi su pižama ir kavos puodu ,nereikia niekur eit ,o dar ir atlyginimas eina ! Ne gyvenimas o rojus ! Kuo ilgiau ta korona ,sedes namie o algas gaus. Sumažint atlyginima per pus ,Idomu bus patogiau iš namu dirbt ? Jauniems tik kuo mažiau dirt ,o kuo daugiau gaut !

  • Gal žinote koks atlyginimas? Ar 10- 20 EUR. per mėnesį yra atlyginimas?

   • Čia už ką, už mirksėjimą, kvėpavimą, gamtos reikalų atlikimą? Jei už rimtą darbą, tai pavalgymui sumesim. Skursta.

  • Nekažkas gausis,

   Kai aštuonis eurus per mėnesį padalinsi perpus, ane, kaip manai. Gal ką juozas šiuo klausimu pasakys.

  • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
   Tai jus sakote chebryte Tarybos nariai visi be isimties altruistai, neturedami jokios sau materialios naudos, pasiaukojimai dirba tevynes labui uz 8 eur ?

   Tai as asmeniskai tokia altruistine veikla zinau, tai ES finansuojamu projektu kurimas ir vystymas. Taip pasiaukojanciai dirbti uz ta pati postui skirta atlyginima tevynes labui… Juk ju finansavime nera nurodytas papildomas atlygis ju kurejams. Visur tame savanoriska papildomai neapmokama veikla, telpanti einamu pareigu remuose ir jau esamu ju uzmokesciu. O visgi tiek papildomo juodo biurokratinio darbo reikalaujantis reikalas. Visgi ir sventas tas musu Marijos zemes krastas, tiek pasiaukojanciai uz aciu dirbti jos labui turinciui…

 7. Ir baigia nuvadovaut jei kuliesaite ar ten kokia ,vadovaut pradeda ,,

 8. ar posėdžių sekretorė supranta ką šneka ar visai nusišneka…

 9. Replika į Juozo komentarą

  Kaip jūs įsivaizduojate ginčus tarp tarybos narių, kai visi su visais susisaistę susitarimais ir įtakų pasidalinimais. Kam ligoninė ir sveikatos paslaugų srities finansai, kam vieta administracijoje, kam turizmas, kitam komunalinės paslaugos, nekilnojamo turto valdymas ir su juo susijusi veikla , socialinių reikalų valdymas ir finansai, žemės ūkis ir visokie likučiai t.y. švietimas, kultūra ir pan.
  Jeigu prasidės ginčai, gali kas kors likti be savo kąsnio, o alkani pereina į opoziciją. Tai jau turime pavyzdžių iš liberalų būvusios kadencijos veikloje. Dabar spalvota mišrainė ir visi sotūs – gera laukti kadencijos pabaigos.

 10. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Covid 19 pandemija aiskiai parode kokio lygio yra reali Lietuvos sistema, bet niekur nemaciau jos kritikos…..

  1 Trumpai kas yra dabartine Lietuva, ji nieko nekuria… VISISKAI NIEKO. Tai tarsi onkologine lasteliu sistema, kuri kuria savo struktura, naikina sveikas lasteles ir tai isivaizduoja kaip jie naujausiu laiku sistema….

  2 Pabandom nupiesti siolaikinio sociumo onkologine tradicine lastele… Kvazimodo terminas is anksto atsiprasau uz vulgaruma… Ji vadinasi „Mother fucker“… Tai labai gerai zinomas Anykstenams vienuolio gimnazijos izymios direktores procesas. Bet zmones net neisivaizduoja ant kiek sis reiskinys placiai isplites nuo sostines ministeriju iki kaimu kaimeliu, visur kur pusamzes moterytes uzemusios vadziu vadeliu postus… Kokia dazniausiai tokia moteryte… Perkopusi pusamzi, uzimanti kazkoki vadovaujanti posta, su amziaus krizes baime, ir kurios emocini pasauli uzvaldo jai i sunus tinkantis bernuzelis, o daznai ir ju keleta, per kuriuos ji susikuria kaip nuo narkotiku priklausoma jaunatves iliuzija… Ir kokie tokie berneliai… Ju emocinis as infantylus tarsi mergaiciu. Ju ivaizdis labai panasus i kunigeliu, toks svytintis tarsi su sventa aura…. Ir valstybeje susiformuoja tas vadinamas onkologinis reiskinys… Kai tokie bernuzeliai is tikro mylisi ne su kuo kito o su savo mamyte, mamyte tampa nuo ju priklausoma nes isipainioja i jaunystes iliuzija ir jai net koktus jos amziaus vyrai… O Vienuolio gimnazija aiskiai parode kaip tokie „kunygeliai“ per tokias mamytes formuoja sistemos destrukcija…
  Kartoju zmones net neisivaizduoja ant kiek sis reiskinys nuo ministeriju iki kaimu kaimeliu kuriuose placiai isplites.

  Toliau pereisiu prie Covid 19 ir nuotolinio budo… Kas tokios sistemos kuria minejau ivaizdis. POZA… Tokios mamytes ir tie berneliai turi toki Kvazimodas niekaip neatliko „TRAKTORIAUS FAROS“… Vizualiai isreiskiama toki cha cha, chu chu vidine panieka poza… O jai reikia VIZIJOS… Tokia mamyte vien pamacius jos uzpakaline dalis pradeda virpeti is malonumo i kunigeli panasu personaza suteikia jam intelektualuma.. O bet kokiam testoteroniskumui silpnaprotyste. O tai Lietuva perejo i nuotolines video konfirencijas….

  Video konfirencijos sociumo valdymui, tai tas pats jei mes turime super autobusa ir sugalvojame ji vilkti traktoriui…

  Kaip sprendziami net didziausiu korporaciju technologinis valdymas… Korporacijos net be pandemijos i ji perejusios, nes jis daug produktyvesnis uz gyva… Tai posedziu pakaitalas i formuma panasia sukurta sistema minciu reiskima rastu… Zmogus negali tada isreiksti pozos. „traktoriaus faru“… Mamyte priversta su suneliu pademonstruoti realu minties konstruktyva. o pameta kaip sunelis uz tai grasino vos ne su visais Anyksciais uz tai susidoroti radijo eterije?

  Taigi kiekvienas isreiskia sau patogiu laiku rastu nuomone… Prasau pajunkime visa visuomene jei jau atvira visuome… Prasau pajunkime vsiskai nesunkiai balsavima. Elektronini parasa pasirasant net grupinius dokumentus….

  Suneliai jus savo mamytems aiskinkite kokie jus siuolaikiski ir kokie seneliai kvaileliai, o ne Kvazimodui kokie jus konstruktyvus siuolaikinese technologijose pritemdami ne konstruktyva, o maivymasi video konfirencijomis… O korporaciju jau seniai ivaldyta modeli kuris daug efektyvesnis uz gyvus posedzius, perejima i valdyma rastu o ne video konfirencijomis…
  ____________________________________________________________________________________________
  Bet gi nors kiek mastantis zmogus galejo gauti soka susidures su Anyksciu sistema, aisku jis nesigilino i mano auksciau aprasyta reiskini. Ir onkologine sistema nieko kito neisstenge, kaip ijungti slapta Mero sekima… Kuris nuo pat pradziu buvo neteisiskas…
  Isivaizduokit sistema seke Mera naujausiomis technologijomis… Ir nieko kito neisgimde kaip Meras pries rinimus paprase keleta zmoniu paremti jo rinkimu kompanija, pazadedamas tai ir tai. IR VISKAS????? Uz tokius nuopelnus galima prie kryziaus prikalti kiekvian Lietuvos politika. IR JUS TIK TAI CHEBRYTE ISTENEJOTE???? Ir vienas kita sveikinote issiviepe gatveje linksedami viens kitam galvas su pergale susidoroje su savo „priesu“. Vargseliai jus vargseliai ir tai VISKAS?

  Ir tokia sistema tarsi piktybinis navikas kuria struktura, kuri maitinama is isores, neturi jokios ateities. Todel kad ji maitinama uzsienio kapitalo apmokestinamu, akzcizais, ES lesomis… misku naikinimu… Ir svarbiausia vis dar besitesianciu Lietuvisku zmogiskuju istekliu naikinimu. Kai mineta mamyciu ir suneliu patologine struktura, baigia sunaikinta bet koki vyriskuma-testosteroniskuma ir konstruktyvu mastyma…. Kuri bemaivymosi galima isdestyti tik rastu……….. Beje kuris ir man patinka, kai nera galimybiu paneigti oponenta „kunygeliska“ poza, „traktoriaus faromis“………..

 11. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  P.S Nesigilinant i sistema, ilgame komentare vienu sakiniu butu tai, kad Lietuva nuotolini valstybes valdyma formavo visiskai beprasmiskomis video konferencijomis, kas siuolaikinese korporacijose taikoma valdymo transformavima keiciant ju valdyma ne zodziu ir vizija, o rastu.. Kuri daug efektyvesne……

 12. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Na dar kad Lietuva kuria auksciau pamineta sistema, skaiciu kalba butu tai, kad Lietuva vienintele visoje ES, turi bendra vidaus produkta arti ES vidurkio… O pragyvenimo lygi pacioje ES uodegoje… Plus visiskai neteisinga pragyvenimo lygi matuoti tik eurais… Todel kad Lietuvai lygiuojantis pragyvenimo lygiu i ES gala, joje butinuju prekiu ir paslaugu kainos eurais yra daug aukstesnes.

  Va sita duobe tarp BVP ir pragyvenimo lygio ir sudaro taip aukstaja salies kultura, kuri pareiske dar didesni brieda nei komunizmo kurimas. Kad ji uz ES lesas sukurs kazkokia super kultura kuri ir sukelia mum BVP… Kuri ateiti turi sukurti ir valstybes pamatus. Va ta kultura ir sudaro mano aprasytus mamyciu ir ju suneliu tiek oficialius tiek uzkulsinius santykius… O sistema mineta piramides virsune i savo supuvusius pamatus, kuri pati supude reikalauja tikraja to zodzio prasme suicido per visokiausio plauko projektus, ismestiems uz borto zmonems reikalaujant aiskintis o kodel jie uz borto ir kodel jie ne skraidantis drambliai……

  Kaip ten bebuve kas visiskai idomu chebryte…. Man tiesiog juokingas kai jus norite kad medicina mineta sistema neveiktu… O kodel ji turetu buti kitokia…. Ji ir uztrenke duris ir tenkitikes mazuciai nuotoliniu budu……..

 13. Nuoširdžiai

  Kas nors Tubiui patarkyte, kad nenusikalbėtų.

  • Gerb. K. Tubi, nuoširdžiai patariu Jums neskaityti piktų, kvailų,žeminančių Jus komentarų! Manau, kad vis tik Lietuvoje yra daugiau gerų žmonių, nei blogų.Sėkmės! Sveikatos! Stiprybės! Balsuosiu tik už Jus!!!

 14. Freken Book

  Koks infantilus, arogantiškas, nuvalkiotas ir menkavertis argumentas vyresnius žmones kaltinti informacinių technologijų neišmanymu, atsilikimu ir kt. Tokie vertinimai pateikiami, kai stokojama rimtų, pagrįstų argumentų. Prisiminkite tarpusavio ginčus iš vaikystės – pritrūkęs argumentų gindavosi frazėm „tu durnas“, „o tavo ausys didelės“ ir pan. Būtų gražu matyti tarybos narius išaugančius iš vaikiškų trumpikių ir vaikiško mąstymo bei poreikio, kad jais būtų, nepaisant nieko, žavimasi, tikima, pritariama, galvelė jiems paglostoma, saldainiukas duodamas…

  • Pritariu. Teigimas, kad vyresni žmonės mažiau žino, supranta ar moka yra visiškai nepagrįsti ir įžeidžiantys. Jaunas asmuo prieš vyresnį turi tik vieną pranašumą, jog jis galimai ilgiau gyvens…

 15. Kam tie komitetai savivaldybėse. Varėnoje 4(visi) balsuoja prieš, bet Tarybos posėdžio metu rpriima sprendimą po mero Kašėtos „karatistiniu )veiksmų.. Nors jo nebuvo galima net svarstyti…

 16. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Jei imti pati teorini valstybes valdymo modeli, jis nuo nepriklausomybes metu pradzios buvo sukurtas gana demokratiskai valstybei vystyti.
  3 pagrindiniai rekamieji valdzios modeliai. Istatymu leidziamoji, istatymu vykdomoji ir savivalda. Va savivaldos komitetai ir turejo belstis i i istatymu leidziamosios valdzios komitetu duris. Bet toks modelis galimas tik prie nekontroliuojamos laisvos rinkos ir jos niekada nebuvo sventoje zemeje, vien tik pavadinimas………

  Tai beprasmiskas klausimas, ar komitetuose vykdoma diskusija ar tai tik valdzios irankis……….. Savivaldu komitetu niekas negirdi seime, tai jie atinkamai stiklines duris pasistatydavo ir savivaldoje. Kai garsioji krasto Marijona dar senais laikais barskindavosi ir neprisibarskindavo i komiteciku stiklines duris, o jie atgal moteriskei menulio faziu diagnozes nustatinedavo. Matot zmones pas juos per pilnati prisibarskinti nori……

 17. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Cia dar tarp kitko gal ne i tema, as cia dar Anyksciuose visiskai susipainiojau su administraciniu suskirtymu… Maziausias administracinis vienetas yra seniunija. Cia viskas aisku. As visai susiveliau su seniunaitijomis ir seniunaiciais. Nes cia su tomis seniunaitijomis ir tomis asociaciju ikurtomis kaimu bendruomenemis toks jovalas suveltas, nes as jau nebesuprantu kam ir kokia forma priklausau…….

  Nes kas liecia kaimo bendruomeniu asociacijas, as galiu ateiti i jas savanoriskai padirbeti, bet niekas neturi teises primesti man Kvazimodui savitos kazkokios man nepriimtinos kulturos ir juo labiau pagal ja performuodineti mano asmenybe………… Dar tokia baisia nebilia destrukcine kuno kalbos forma……….

 18. gaila, kad deputatai bailiai, o gal tinginiai

  • Angelė pragaro merga

   8 ar 10 deputatų nebėra, jie gavo aukštus postus savivaldybės priklausomybėje. Ne žmonėms jie dirba,

 19. Kitą kartą jis gali pasivadinti Visatos valdovo pasiuntiniu Aukštaitijai. Nuo kada kažkoks Tubis yra opozicijos lyderis? Jei jis būtų lyderis, tai pateiktų opozicijos programą, suformuotų frakciją. Pletkavoti ką girdėjo iš sekretorės, ką jam turguje pašnibždėjo ir pn. tai tik parodo bobišką prigimtį ir negebėjimą būti jokiu lyderiu.

 20. kad, įsidėmėkit,kad Gerb. K. Tubis“ nekažkoks“, Jis visada buvo kažkoks! Ir patikėkit dar bus kažkoks! O Jums visiems tokiems linkiu, kad tada sprogtumėte iš pykčio ir pavydo!!! P. S. Labai norėčiau sužinoti Jūsų vyrišką prigimtį!!! Pats būdamas, pirkčiau turgaus, pletkų bobos!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.