Maitinimo paslaugos brangsta, nakvynė – ne

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos tarybos pirmininkė Gitana Mileikaitė pastebi turizmo paslaugų kainų pokyčius Anykščiuose. Štai apgyvendinimo – nakvynės kaina šiais metais nedidėjo. Priešingai, konkurencija  maitinimo paslaugų srityje labai aktyvi, o kainos tik auga.
G. Mileikaitė šį sezoną į rinką įvedė kelis apgyvendinimo objektus, tačiau paslaugų kainų nekėlė dėl esančios konkurencijos. Beje, statybininkų paslaugų įkainiai padidėjo, kone, dvigubai.
Radijo stoties "Nykščiai FM" eteryje pašnekovė teigė: "- Apgyvendinimo paslaugos nedidėja, nes ši sfera plečiasi. Paprastai žmonės daug nenori skirti nakvynei, geriau jie skirs maistui, pramogai." Moteris įsitikinusi, kad maitinimo paslaugų kainos galėjo kilti ir dėl išaugusių maisto produktų kainų.
Šie metai Anykščiuose ypatingi, dėl nepalankių orų ir vėluojančio turistinio sezono, atvykstančių ekskursantų ir poilsiautojų nėra daug. Maitinimo įmonių susikūrė nemažai, o lankytojų jose, kad ir šį savaitgalį, dar labai trūksta. Turizmo sektoriaus atstovė mano, kad viena iš priežasčių  gali būti ta, kad "Medžių lajų tako" įspūdžiai blėsta, o naujų objektų rinkoje neatsirado.
Su turizmu susijusioms veikloms ši vasara taps rimtu iššūkiu, nes likę renginiai, tokie kaip Miesto šventė, metalo ir dainuojamosios poezijos festivaliai vargu ar padengs sezono išlaidas. Aišku, labiausiai liepos ir rugpjūčio mėnesio populiarumą Anykščiais lems ir orai. 
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.