Londone įrašytas Juliaus Aglinsko debiutinis albumas (video)

Britų eksperimentinės muzikos grupė „Apartment House“ Londone įrašė kompozitoriaus Juliaus Aglinsko debiutinį albumą „Daydreamer“.

Jį inicijavo grupės lyderis, lietuvių kilmės muzikantas ir menininkas Antonas Lukoszevieze, pastaraisiais metais iš arti sekantis savitą Juliaus Aglinsko kūrybą. Ambientinį ir nostalgišką albumą svajotojams išleido Lietuvos muzikos informacijos centras.

Patikėjęs Juliaus Aglinsko išskirtiniu kūrybiškumu Antonas Lukoszevieze dar pernai paskatino kompozitorių sukurti ilgos trukmės albumą, kurį prieš keturis mėnesius Londone įrašė su ryškia dešimties muzikantų grupe „Apartment House“. Per 25 metus ansamblis įsitvirtino eksperimentinės muzikos atlikimo smaigalyje ne tik britų scenoje, bet ir žymiai platesniame tarptautiniame kontekste: nuo Oslo iki Romos ir Barselonos, nuo Vankuverio iki Vilniaus.

„Tai, kad tokia ryški, tarptautinio profilio eksperimentinės muzikos figūra kaip Antonas Lukoszevieze ir jo grupė „Apartment House“ įrašė debiutinį kompozitoriaus albumą – suteikia jam puikias startines sklaidos pozicijas. Neabejoju, kad albumas atkreips ir užsienio profesionalų, specializuotų žiniasklaidos priemonių, įvairių festivalių ir jų auditorijų dėmesį. Jau iki tol Antonas Lukoszevieze kompozitoriaus kūrybą sėkmingai pristatė Londone ir Krokuvoje, šiemet laukia koncertai Darmštadte, Bolonijoje ir Kopenhagoje, o svarbiausias įvykis – didelis „BBC Radio 3“ užsakymas, kuriam stimulą suteikė būtent Antonas“ – komentuoja Lietuvos muzikos informacijos centro direktorė Asta Pakarklytė.

Lietuvos muzikos informacijos centras

4 komentarai

  1. Sveikinu Julių, taip pat ir Tėtį!

  2. Tai yra nuostabus pripažinimas! Mes ir Juo tikim! Gamtos, rašytojų kraštas turi gimdyti pasaulinius talentus!

  3. Pagarba !!!

  4. Šaunu!!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.