Liko perpus mažiau, bet dirba efektyviau


„Ar turi teisę pareigūnai specialiais ženklais nepaženklintu automobiliu persekioti vairuotojus ir filmuoti, kaip jie kalba telefonu, o po to nubausti? Ar gali policininkai provokuoti – neleistinu laiku prekiauti – paimti butelį alkoholio, numesti ant stalčiaus pinigus ir pasišalinti, o vėliau sugrįžti ir taikyti sankcijas?“, – du klausimus Utenos apskrities vyriausiajam komisarui uždavė Tarybos narys Alfrydas Savickas. Vakar po pietų žurnalistai, politikai ir kiti interesantai susipažino su Anykščių policijos metų veiklos rezultatais.
Bene daugiausiai renginyje kalbėta apie policijoje vykdomą reformą. Nuo vasaros pareigūnų pajėgos Anykščiuose sumažėjo perpus, tačiau patruliuojančių su automobiliais ekipažų padaugėjo nuo 2-jų iki 5-ių – 6-ių per dieną.
„Pasitikėjimas yra pagrindinis dalykas. Apklausų rezultatai rodo, jog Anykščių pareigūnais pasitiki 85 proc. gyventojų ir šis rodiklis yra vienas iš aukščiausių Lietuvoje. O tai reiškia, kad einame teisingu keliu. 2015-tais – 2016-tais nusikalstamų veikų mažėjo. Aišku, tai susiję ir su tuo, jog buvo pakeistas Baudžiamasis kodeksas, kuriame numatyta, jog baudžiamasis persekiojimas galimas tik, kai žala didesnė nei trys MGL (red.: minimalus gyvenimo lygis). Tačiau turim ir aktyvesnius pareigūnų veiksmus, gerą prevencinį darbą, išaugusį patrulių skaičių. Nusikaltimų ištyrimo rodikliai stabilūs: 2015-tais metais buvo 57 procentai, pernai 58 procentai. Be to, stengėmės, kad tyrimai vyktų ekonomiškesniu principu – bylos į teismą buvo atiduodamos su mažesnėmis resursų sąnaudomis”, – situaciją rajone apibūdino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato viršininkas Rimantas Èepulis.     
Vytautas Vaiškūnas, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas padėkojo visiems Anykščių policijos partneriams rajone bei žadėjo ir toliau siekti kuo sėkmingesnio bendradarbiavimo.
Susirinkimo metu daug dėmesio skirta smurtui artimoje aplinkoje, ypač vaikams. Viršininkas atkreipė dėmesį, jog dažnai policijai tenka atlikti ir Vaiko teisių skyriui deleguotas funkcijas, t.y., paimti mažamečius iš rizikos grupei priskiriamų šeimų, mat nėra kito pasirinkimo – tai galintys padaryti socialiniai darbuotojai dažnai būna nepasiekiami.
„Kažkada vienas išgama vaikus sugrūdo į šulinį. Tai kas nuo to laiko pasikeitė? Ekipažus papildėme laužtuvu, virve, žirklėmis – viskas. O norminiai dokumentai – kokie pakito? Nieko. Kokiu pagrindu mes imame vaikus iš šeimų? Atvažiuoja du policininkai – smurtas artimoje aplinkoje, abu girti, mažametis vaikas, o ką policininkui su juo daryti? Mes gyvename teisinėje valstybėje… Mes jį vežame tarnybiniu automobiliu, kuris nepritaikytas tam. O jei kas nutiks?..“, – dėstė V. Vaiškūnas.
Pernai 70 proc. nusikaltimų Anykščiuose ištirta per 48-ias valandas ir trumpesnį laiką. O per ketverius paskutiniuosius metus nusikaltimų dinamika rajone smarkiai nekito.
2016 metais eismo įvykiuose žuvo 2 dviratininkai ir vienas automobilio vairuotojas. Visi šie asmenys buvo neblaivūs. Eismo įvykių metu nukentėjo 13 vairuotojų, 10 keleivių ir 7 pėstieji.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.