Ligoninės stebėtojų taryba nesusirinko, bandys dar kartą šiandien

Penktadienį turėjęs vykti Anykščių ligoninės stebėtojų tarybos posėdis, kuriame turėjo būti tvirtinama ligoninės veiklos ataskaita, neįvyko. Direktorius Audrius Vasiliauskas ją bandys sukviesti dar kartą šiandien.
Karantino sąlygomis stebėtojų tarybos posėdis turėjo vykti virtualiu būdu. Stebėtojų tarybą sudaro seniūnai Saulius Rasalas ir Šarūnė Kalibataitė, gydytojas Rolandas Jurkėnas ir Juozas Ratautas. „Deja, prisijungė tik vienas Juozas Ratautas, Saulius Rasalas ir Šarūnė Kalibataitė parašė, kad negalės, o su Rolandu Jurkėnu susisiekti nepavyko“, – sakė ligoninės direktorius Audrius Vasiliauskas.

Taigi, metinė ligoninės ataskaita vėl liko nepatvirtinta šios tarybos. Bus puiki proga vėl jos nepatvirtinti rajono taryboje.

Beje, po stebėtojų tarybos neįvykusio posėdžio feisbuke stebėtojų tarybos narys J. Ratautas parašė: „Skambina ponas Vaiginas ir klausia: „Ar Stebėtojų taryboje svarstėte Anykščių ligoninės 2019 m. veiklos ataskaitą?“. Žinodamas apie įtemptus santykius tarp Vaigino ir ligoninės direktoriaus Vasiliausko bei girdėjęs, kad renkamas kompromatas prieš vadovą ir nenorėdamas dalyvauti šioje ne itin švarioje kampanijoje, atsakiau: „Atsakau į jūsų klausimą pratylėjimu“. Nepatenkintas patarėjas padėjo ragelį ištaręs: „Tuomet ties tuo ir baikim“.

Skambina ponia Daugelevičienė – toks pat klausimas, panašus ir atsakymas. Beje mudu ilgai ir maloniai pasikalbėjom apie ligoninę bei jos vadovą. Aiškinamės su direktoriumi, pasirodo ir ligoninės direktorius nemelavo! Štai kaip kuriami mitai ir kaip kompromituojami žmonės…“.
Į šį įrašą sureagavo tarybos narys Lukas Pakeltis ir mero patarėjas Dalis Vaiginas, kurie buvo nepatenkinti išsakytu požiūriu. Vyrai feisbuke susirėmė. „Neužsiiminėk intrigom, Dali, ir leisk žmonėms ligoninėje dirbti! Jei patarėjo darbo trūksta, naikinkis kartu su etatu ir eik į užtarnautą poilsį“, – siūlė J. Ratautas. „O intrigas tamsta provokuoji proteguodamas Vasiliauską“, – atsakė D. Vaiginas.
„Vasiliauskas jau dirba, jo nereikia proteguoti. Esu prieš tokį darbo stilių, koks buvo pademonstruotas jį laikinai nušalinant ir toliau taikomas jo atžvilgiu“, – rašė J. Ratautas.

Priminsiu, kad balandžio 30 dieną vyko Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame ligoninės veiklos ataskaitai nebuvo pritarta, nes teigta, kad direktorius jos nepateikė Stebėtojų tarybai. „Valstietis“ Dominykas Tutkus klausė, ar ataskaita buvo pateikta ligoninės stebėtojų tarybai ir ar ši taryba turi būti pasitvirtinusi pirmininką ir pavaduotoją. „Tikrai neklystate, jinai turėjo būti pristatyta stebėtojų tarybai, vadovas ne vieną kartą buvo perspėtas, negalėjau įsivaizduoti, kad tai nebuvo padaryta. Neperklausiau vadovo, tiesiog nebuvo sukviesta ir nebuvo pristatyta, laiko buvo, vadovas šito neatliko“, – sakė V. Daugelavičienė. „Tokiu atveju aš siūlyčiau nepritarti“, – siūlė D. Tutkus. Taip tarybos nariai ir nubalsavo.
„Paskelbiau, kad dar šiandien 15 valandą bandysime vėl surengti virtualų tarybos posėdį“, – sakė A. Vasiliauskas.
Linas BITVINSKAS

37 komentarai

 1. Skaičiau Feisbuke

  Manau, kad labai apsimelavo Ratautas. Kai Vaiginas parašė, koks iš tikro buvo pokalbis, tai Ratautas nebeturėjo kaip bemeluoti.

 2. Kada ta komedija baigsis? Ar negėda valdžiai šitaip kaip komunistų laikais? kas gali paneigti, kad specialiai nesusirinko?

  • du seni struktūrininkai komunistai iš profsąjundų ir iš ex sodros ir pradėjo maišyti jovalą, pamiršo, kad jau trisdešimt metų ne komunistų valdžia.

   • Trijų partijų sutartis mero rinkimų metu turi ir sąlygas dėl pasidalinimo įtakos zonomis ir valdomais postais. Kitaip tariant meras savo kėdėje turi tik vieną savo partijos koją 🙂 , kitas 3 kojas klibina valstiečiai, liberalai ir sicdemukai.

  • Tai šiandien (gegužės 18d.) Stebėtojai susirinko, pirmininką išsirinko, ir…Vasiliausko parengtai atskaitai NEpritarė. Kas atsitiko, Juozuli R., gal pakomentuosi?

   • Stebėtojas Alfry

    Na kiek šitas Vasiliauskas cirkinsis: nei strategijos per kelis kartus, ir dar su kitų pagalba, parengė, o štai – ir veiklos ataskaitos nesugebėjo ne tik kad laiku, bet ir tinkamai parengti ir pateikti. Tiesa, kaip dirbo – tokią ir ataskaitą sulipdė… Nei rajono tarybos, nei Stebėtojų tarybos apdurninti kaip kokią Daugelavičienę nepavyko Vasiliasukui.

 3. Aš galvočiau, kad ta stebėtojų taryba tai tik kaip patariančioji organizacija, ar aš klystu? Jeigu tris kartus įstaigos vadovo kviečiama nesusirenka ir nepateikia argumentuotų pastabų dėl teikiamo klausimo tai laikytina, kad pritaria. Kitaip sakant tylėjimas reiškia sutikimą 🙂

  • Visiškai klystama. Nepatariamasis organas, o kontroliuojantis. Bandymas nuo stebėtojų nuslėpti informaciją yra labai įtartinas.

   • tai stebėtojai nieko nestebėjo, kad juos reikia kviesti kažką pastebėti? Ką jie veikė, metų eigoje nematė ar dėl savo neraštingumo medicinos paslaugų sistemoje vaizduoja “profesorius“ – kontrolierius dėl savo poltinių įsipareigojimų prieš darbdavį.

   • Stebėtojų taryba yra patariamasis valdymo organas. Sprendimus priima nešališkumo, objektyvumo, nediskriminavimo principu.

    • Svarstant tai,

     tikriausiai įstaigos valdyme pagal įstaigos veiklos nuostatus sprendimas patvirtinamas vadovo balsu. Tai nebūtinai turi sutapti su stebėtojų tarybos sprendimu, jeigu tvirtinamas sprendimas nepažeidžia veiklos nuostatų ir kitų su sprendimu susijusių asmenų teisėtų interesų.

     • Keistas mąstymas. Gal iš kolūkio ataskaitinių susirinkimų ( ar kaip jie vadinosi) laikų? Dar negirdėta, kad samdomo direktoriaus balsu galima patvirtinti tarybos sprendimą. Kažkoks marazmas.

 4. komunistu buvusių nebūna,

  todėl jie vėl lenda į viešumą vadovauti ir drumsti reikalus,nes visi jų darbeliai su pavardėmis užslaptinti 75 metams.Jiems atrodo,kad jie tapo švarūs,o man taip neatrodo.

 5. Vaiginas operavo komunizmo statytojus ir taip kūrė „šviesų rytojų“. Dabartinis jo vaidmuo- pakenkti Vasiliauskui

  • Ne visus komunistus ir sovietmečiu Vaiginas operavo, oi ne visus. Dėl to kompartijos Anykščių pirmasis sekretorius kėsinosi diplomą atimti, deja, nei atimti, nei paveikti ar įveikti Vaiginą sekretoriui, o vėliau – ir L. Alesionkai, ir K. Tubiui nepavyko. O šitaip“vyručiai“ stanginosi, šitiek pamazgų pylė, net įvairias tarnybas pasikinkę. Šnipštas jiems gavosi, liko prie suskilusių geldų, patys apsidirbę…

 6. Pritariu p.Albinui,tik patariamoji komisija ir manyčiau jei nesusirinko tai ir veiklos ataskaitai pritarta.Būdavo taip ir anksčiau.Leiskim gerb. Vasiliauskui dirbti,baikim knaisiotis.

  • Visiems aišku, kad pagal politinį susitarimą ligoninės vadovas turi būti politinio susitarimo komandos nartys. Dabar gi komandos treneris ir jo padėjėjai negali susidėloti žaidimų aikštelės strategijos, nes direktorius nežaidžia politinio žaidimo, o vadivaudamasis įstaigos nuostatais ir sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintomis gydymo paslaugų teikimo taisyklėmus organizuoja savivaldybei priklausančios ligoninės darbą. Tai kaikam iš politikų ir jų rėmėjų nepatinka, nes negali įtakoti per ligoninę cirkuliuojančių finansų.

 7. manau pagal tokį darbų organizvimo tempą sukviesti stebėtojų narius mažiausia reikia 1- ar dviejų mėnesių.

 8. Taikliai pastebėta

  Ar tik ne apie mūsų merą pavarei,a? Staigiai prisipažink! 🙂

 9. vaikų darželis,

  Ar dar kur Valstybėj tokie dalykai dedasi. Kuo taip užimti tie ponai stebėtojai ar patarėjai, kad nuotoliniu būdu negali atlikti savo pareigos. Įdomu, ar juos Obelevičius kaip nors drausmins, gi jie nedirba savo darbo esant karantinui.

 10. tai jei darbų mokslų daktaras nesugeba atlikti, o labai norisi paklausti tai gal atlyginimo gali irgi atsisakyti

 11. Kamunizmas ima viršų. Sarmata

 12. Blet ,kada baigsis šitos nesąmones ???? Gana rietis ,dirbkit savo darbus ir nesikiškit į kitų ,o jei turi norą ,padėk ,patark bet gana žeminimų .Šlykštu skaityt žmonių komentarus apie valdžią,ar jums ,ponai nesvarbu ką gyventojai apie jus galvoja ? šypsosi jums gatvėj ,bet tai tik blefas.

 13. kada sulauksim iš SAM p.ministro atsakymo ar kažkur užslaptinta. Aš kaip anykštėnas tiesiog laukiu naujų rinkimų ir tiek,o kad darbai neinasi į priekį tai faktas.mastau

  • Rinkimai? Rinkėjai ir visuomenė turi nuolat reikalauti skaidrių viešųjų paslaugų administravimo iš užimančių postus ir pareigas valdžios institucijų tarnautojų. Tam yra LR Konstitucija, ginanti teises.

  • Stebėtojas Alfry

   Kas gali paneigti, kad SA ministeris, Tubio prikalbintas, neprisidėjo prie Vaigino“išėdimo“ (delegavo net 2 SAM atstovus į Donaldo Vaičiūno vadovaujamą „specialaus tyrimo Vaigino veiklos komoisiją“) ir Vasiliausko atvedimo į Anykščių ligoninę?

   • Ar tu žinai?

    per mažai griebi. čia iš Briuselio viską reguliavo. Na, o tokie kaip tu stebėtojai, tai galimai nesunykusių kolaborantų liekana.

 14. https://anlig.lt/viesosios-istaigos-anyksciu-rajono-savivaldybes-ligonines-struktura/
  pagal savivaldybės patvirtintą įstaigos valdymo struktūrą tokios kaip“stebėtojų tarybos“ visai nefigūruoja. Tai manytina, kad valstietis Tutkus iškėlė provokuojantį klausimą savivaldybės Tarybos posėdyje, vien dėl partijos atstovaujamo mero patarėjo intereso.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.