Ligoninėje – neplaninis auditas

Ketvirtadienį vykusiame Anykščių rajono tarybos posėdyje tarybos nariai balsavo dėl neplaninio Anykščių ligoninės audito. Bus tiriama ligoninės veikla tuo laikotarpiu, kai jai dar vadovavo Dalis Vaiginas, kuris paskelbtas „valstiečių“ kandidatu į merus. Tarybos nariai „valstiečiai“, šiaip esantys valdančiojoje koalicijoje, nusprendė palaikyti savo kandidatą ir nedalyvauti balsavime. O štai naujoji Anykščių pirminio sveikatos centro vadovė Sonata Steniulienė pati prašė atlikti auditą.

Balsuoti buvo teikiamas sprendimo projektas, kuriuo pavedama Anykščių savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą VšĮ Anykščių ligoninė veiklos auditą už 2017 metus ir 2018 metų sausio-rugsėjo mėnesius.
„Valstietis“ Raimondas Balsys pageidavo pasisakyti dėl šio klausimo. „Ligoninės planinis patikrinimas buvo numatytas kitais metais, o dar nėra atlikti šiais metais suplanuoti auditai. Yra žinoma, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl buvusio vadovo (Dalio Vaigino,- red.past.)) veiklos, tai tegu ikiteisminis tyrimas ir nustato, ar ten buvo pažeidimai, ar nebuvo. Visas aplinkybes vertinant, mes, „valstiečiai“, manome, kad čia vyksta politikavimas, jaučiasi artėjantys rinkimai, todėl nepritariame savivaldybės žmogiškųjų ir kitų išteklių naudojimui siekiant politinių tikslų. Noriu informuoti, kad „valstiečiai“ šiame klausimo svarstyme nedalyvaus. Balsavime nedalyvaus“, – informavo rajono tarybą R. Balsys.
Meras Kętutis Tubis sakė, kad negalima suplakti ikiteisminio tyrimo ir audito: „Noriu atsakyti į vieną klausimo dalį. Nežinau, kas vyksta ikiteisminiame tyrime, tačiau jeigu jis vyksta, tai tyrėjo reikalas, negalime spręsti kokia apimtis ir to nežinome“.
Taip pat K.Tubis paprašė išsakyti nuomonę savivaldybės gydytoją Vaivą Daugelavičienę. „Dalyvavau darbo grupės veikloje ir žinau, kokie klausimai mums iškilo, manyčiau, kad auditas yra būtinas. Tuo labiau, kad ateis naujas vadovas. Būtų svarbu, kad auditas atsakytų į tuos klausimus, kuriuos mes iškėlėme“, – kalbėjo V. Daugelavičienė.
Įstaigos finansinio audito pageidavo ir kalbėjusi naujoji Anykščių pirminio sveikatos centro vadovė Sonata Steniulienė, kuri sakė, kad planuoja dėl to kreiptis į Administracijos direktorių Audronį Gališanką.
Nors „valstiečiai“ balsavime nedalyvavo, bet sprendimas buvo priimtas. Auditas ligoninėje bus atliekamas, o jo išvados bus pateiktos merui iki kitų metų vasario mėnesio.

Priminsime, kad po Anykščių ligoninės gydytojų rašto, buvo sudaryta darbo grupė, kuri tyrė ligoninės direktoriaus Dalio Vaigino veiklą ir rajono tarybai savo išvadas pristatė vasarą,.
NYKŠČIAI

12 komentarų

 1. Šaunuoliai valstiečiai. Pasakė tikrą teisybę. Mero politikavimas peržengė ribas. Bet žmonės protingi ir dabar visi supranta, kad rajonui ateina krachas jei vadovaus policininkas, kurio tikslas ne darbo vietos, renovuoti darželiai , o kiek „pasodinau“.

  • Kur jau ta valstiečių teisybė? Krachas vos neatėjo ligoninei, kai vaiginas vadovavo. Dėkui Merui, kad ieško tiesos.

 2. Taip formaujama nuomonė

  Politikavimas.
  Darbiečių valdomi Nykščiai kaip formuoja klausimus apie ligoninės auditą?
  1Pritariu, seniai reikėjo patikrinti D. Vaigino darbą.
  2 Nepritariu, reikėjo tikrinti anksčiau.
  3Aš už tai, kad tokie auditai būtų atliekami visose savivaldybei pavaldžiose įstaigose.
  4Neturiu nuomonės šiuo klausimu.
  3 variantai iš karto palaiko audito reikalingumą, o vienas „nei žuvis, nei mėsa“
  Po balsavimo atsiras straipnis, kuriame bus parašyta, kad internautai palaiko merą. Nes sudėjus 3 klausimų atsakymus gavosi absoliuti daugumą.
  Pigu

  • O ko tu jaudinies, kad gali pasirodyt, kad merą kas nors palaiko? kaip tu nori matyt, kitas organas parašys, kur socdemai su valstieciais sulindę. Dviejų vienodų ant rajono gal per daug.

 3. Šileliui ir kitiems

  Sakykime, kad aš laimėjau konkursą ir mane paskiria naujuoju ligoninės direktoriumi. Tai man atlikto veiklos audito duomenys būtų be galo svarbūs darbo pradžiai, situacijos įvertinimui ir taptų pagrindu, nuo kurio atsispyręs žvelgčiau į ligoninės ateitį ir priiminėčiau strateginius sprendimus.

 4. kad ne meras pasodino prie ligoninės. jau pamiršai Manau supratai apie ką.

  • Ąžuoliuko polka

   Vai tai buvo, tai nutiko
   Vaigino poste nebliko !
   Pasodino ąžuoliuką –
   Vis šioks toks bus paminkliukas.

   Pried.:
   Pats pats pasodino
   Ir lentelę prikabino!
   Bum driokst tararai
   Gerai Dali pavarai! 2k.

   Dabar lakstantys šuneliai
   Ant lentelės koją kelia.
   Nudžiovins dar ąžuoliuką
   Tie šuniokų myžaliukai…

   Pried.:
   Pats pats pasodino
   Ir lentelę prikabino!
   Nu bliam tratatai
   Afigenai pavarai! 2k.

 5. atliks audyta,ko vyduriuojat

 6. labai negarbinga priešrinkiminės kovos taktika kai kam išsigandus rimto konkurento

 7. Ir durnam aišku, kad šis auditas yra su tikslu iki rinkimu parodyti koks blogas buvo ligonines direktorius 😉 Juk pradetas ikiteisminis, bet meras issigando, kad isvadu nebus iki rinkimu 😀 Cia viena is tu situaciju kur viskas aisku kaip ant delno bet tarybos dauguma apsimeta kad nieko nesupranta ir balsuoja kaip darzoves

 8. Dangira labai taikliai ir teisingai parašė. Šita valdžia moka tik griauti. Aš nepamenu nei vieno mero, ar jo komandos, kuris būtu tiek skundų prirašęs ir tiek ikiteisminių tyrimų, vedusių į nieką, inicijavęs. O ligoninė prie Vaigino sukaupė didžiulį rezervą ir kokius metus, net paskutinis kvailys parinktas vadovauti ligoninei, iš jo išsilaikytu. Tikiu kad nors ir užsakomasis-politinis, bet tas „auditas“ bent jau tai patvirtins.

 9. Jėzau Jėzau,dar tam maža,sėdėjo ligoninei ,nuvarė,..nors geras chijurgas buvo,galėjo pjaustyt žmones…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.