Lietuvos čempione tapusi ir rekordus gerinusi G. Bražaitė: „Panašius rezultatus ir planavome“

Gegužės 24-25 dienomis Klaipėdoje vyko Lietuvos vyrų ir moterų bei Lietuvos (iki 20 ir 23 metų) jaunimo čempionatai. Dėl aukso medalių ir komandinių taurių kovėsi bemaž 300 stipruolių iš 16 Lietuvos miestų ir miestelių. Į finalus pateko 60 dailiosios lyties atstovių ir 65 vyrai. Tarp moterų absoliučia čempione tapo Anykščių atstovė Gintarė Bražaitė (iki 71 kg). Algirdo Anankos auklėtinė rovimo veiksmu iškėlė 92 kg, stūmimo veiksmu – 108 kg, dvikovės rezultatas – 200 kg.

„Lietuvos čempionatai Klaipėdoje visada būna organizuojami puikiai. Pasirūpinama įdomiais medaliais, gražiomis taurėmis, papildomais prizais laimėtojams pagal Sinklerio lentelę. Savo pasirodymą vertinu gerai, su treneriu Algirdu Ananka rovimo veiksme tokį rezultatą ir planavome, o dėl stūmimo veiksmo svorio kalbėjome, jog apsispręsime varžybų metu. A. Anankos ir mano treniruojami sportininkai taip pat pasirodė puikiai, sulaukėme geresnių rezultatų nei planavome – prognozavome, kad ir jaunimo komandinėje įskaitoje užimsime trečią vietą, o gavosi dar geriau“, – sakė G. Bražaitė.

Varžybose dalyvavo pajėgiausi Lietuvos sunkiaatlečiai, tarp kurių – būrys Europos ir pasaulio čempionatų dalyvių – anykštėnas Arnas Šidiškis, Sergejus Lichovojus, Irmantas Kačinskas, Tomas Li-Čin-Chai ir kiti.

Pajėgiausiems šalies sunkiaatlečiams tai buvo puiki repeticija prieš birželio 6-9 dienomis Anglijoje vyksiančias kvalifikacines atrankos į Tokijo olimpines žaidynes varžybas. Jose dalyvaus trys Klaipėdos sporto klubo atstovai – pasaulio čempionato dešimtos vietos laimėtojas anykštėnas Arnas Šidiškis, taip pat triskart Europos vicečempionas Žygimantas Stanulis, Indrė Didžklapytė ir Anykščių KKSC atstovė Gintarė Bražaitė.

KITI REZULTATAI

Tomas Miškeliūnas užėmė antrą vietą iki 20 metų kategorijoje bei tarp suaugusiųjų (80 ir 100 kg).

Arnas Baklanovas užėmė antrą vietą iki 20 metų ir trečią tarp suaugusiųjų (92 ir 105 kg).

Edvinas Baklanovas nusileido broliui ir liko ketvirtoje vietoje, bet pagerino savo asmeninius rekordus (90 ir 107 kg).

Mindaugas Lapinskas užėmė trečią vietą iki 20 metų kategorijoje (88 ir 108 kg).

Rytis Meištas ir Matas Puodžiūnas (110 ir 130 kg) pasidabino bronzos medaliais iki 20 metų amžiaus kategorijoje.

Benjaminas Orlovas užėmė antrą vietą iki 20 metų kategorijoje (105 ir 150 kg).

Kiti anykštėnai taip pat pasiekė užtikrintus rezultatus: Arnas Šidiškis tapo čempionu iki 109 kg kategorijoje (150 ir 180 kg), o Tadas Pocius užėmė trečią vietą tarp suaugusių (105 ir 138 kg).

Komandinėje įskaitoje (iki 20 metų) Anykščių komanda iškovojo antrą vietą, o suaugusių grupėje – trečią vietą.