Lietuvoje darbo neturi per 100 000 žmonių, Anykščiuose – apie 1 400

Birželio mėnesio pabaigoje Lietuvoje darbo neturėjo apie 101 000 žmonių. Jaunimo iki 25 metų nedarbas per metus mažėjo 0,7 punkto, tačiau per mėnesį nepakito ir buvo 12,2%. Visoje ES šis rodiklis siekė 15,2 %.

Darbo biržos Anykščių skyriaus duomenimis, kuriuos skelbia Lietuvos darbo  birža,  rajone per  liepos mėnesį įregistruoti 188 nauji bedarbiai. Liepos mėnesio pabaigoje  DB Anykščių skyriuje buvo  užsiregistravę 1433 darbo ieškantys anykštėnai – 46,5 procentai moterų ir 53,5 procentai vyrų. Per liepos mėnesį DB Anykščių skyriuje įregistruotos 142 naujos darbo  vietos, įdarbinta 144 bedarbiai.  Praėjusio mėnesio duomenimis veikla pagal verslo liudijimus užsiima 78 žmones.
Tuo tarpu Latvijoje nedarbas per metus sumažėjo 1,6 punkto, o per mėnesį – nepakito ir buvo 7,4 %. Estija naujausių duomenų ES statistikos tarnybai nepateikė.
Eurostatas, remdamasis preliminariais duomenimis, skelbia, jog visoje ES birželį darbo neturėjo 17,1 mln. žmonių. Mažiausias nedarbo lygis buvo Čekijoje (2,4%), didžiausias – Graikijoje (20,2%).

NYKŠČIAI

15 Komentarai

 1. Kai pagalvoji , ir sulygini su kitomis europos šalimis, tai siaubas ,kokioje šiknaskylėje gyvenam. Per 28-nerius “nepriklausomybės” metus stabiliai krentam žemyn. Ir kas svarbiausiai ,dugno nesimato… Vyriausybėje ir seime daugumoje sėdi tie patys supeliją anų laikų buvę komunistėliai . Jeigu išsirenkam naujus ,kaip pastaruoju kartu valstiečius su žaliukais ,tai patys matot ,visiški idijotai (tiesiogine ta žodžio prasme)…Kaip tokie gali valdyti ,arba prikelti Lietuvą …???

 2. Ne visi ten į darbo biržą eina. Daug daugiau bedarbių.

 3. tragedija lietuvoje jei nera kam uztaria tai esi bedarbis arba pasalpininkas jei nenori būti visisku pastumdeliu uz minimuma

 4. FAKTAS KAIP BLYNAS

  Ko stebitės? Smukimo situacija Anykščiuose – prievartinės kurortizacijos ir 2001 metų perversmo pasekmė. Turite ką matote. Juk dar prieš 18 metų buvo aišku, kad pasekmės rajonui bus tragiškos. Taip ir atsitiko.

 5. Darbo rasit, o pinigu kaip sieno vaziuokit i Norvegija.

 6. lansbergo gauja gerai gyvena ???????

 7. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Net pagooglinau, apie valstybiu valdymo formas, ju tipai ieina i mokyklines programas 6-8 klasese.
  Gal komentatoriams laikas nulipti nors seimose nuo autoritarinio supratimo ir savo atzalu pasiklausti kokios yra vadymo formos, jei jau “mazgavotes” veikia senu laiku principu, socializmas kapitalizmas..

  Nera tokios valdymo formos KAPITALIZMAS.. Ko gero tureta galvoje laisvos rinkos ir planines ekonomikos skirtumus.
  Tai Lietuvoje laisvos rinkos ekonomikos. to “KAPITALIZMO” niekad ir nebuvo. Rinkos ekonomika pasirinko tokios salys kaip Lenkija, Estija.. Lietuvos kelias iki siu dienu buvo nulemtas per pirmas dvi kadencijas. Pirma kadencija reikia pripazinti sukure gana demokratiskos socialines teisines sistemos pagrindus, aciu dievui kad nors konstitucija is siu laiku turim. Ir ta sistema pastumejo nebaudziama privatizacija ir piniginemis bankinemis reformomis. Ir kadangi per antra kadencija zmones balsavo ne uz, o PRIES buvusius, rinkimus laimejo socialdemokratai ir suriso i viena dvi visiskai nesuderinamas sistemas. Politine demokratija ir socialdemokratine planine ekonomika, kaip pereinamaji laikotarpi. Kas pagimde siai dienai ne ka kita kaip biurokratine valstybe kurios puvima pagreitino ES projektu galimybe…

  O kas Liecia tokia sali kaip Estija Lietuva net salia nestovi. Nors biurokratiniai ekonominiai rodikliai nedaug atsilieka. Kai Lietuviska biudzeta ES lesos sudaro apie 1/3…
  ————————————————————————-
  Paimkim kad ir pacius paprasciausius finansuojamu projektu prioritetus Estijos ir Lietuvos… Transporta. Akivaizdu kad elektra varomas transportas ateiti tures perspektyva ir jo silpnoji vieta akumuliatoriai ir ju pakrovimas. Netolimoje ateiti pagrindiniai akumuliatoriu gamintojai numato akumuliatoriu kainas panasiai 100 euru uz kw/h . Grubiai paprastesnis lengvasis elektroautomobilis sunaudoja 100km 10kw/h. Tessla automobiliai su ypatinga kontroleriu programa sugeba isgauti iki 6 -7 kw/h 100km bet kol kas niekam nepavyko sios programos svelniai tariant nukopijuoti. Tessla naudoja ypatinga tam sifravimo sistema…
  Dviratis mopedas sunaudos apie 1 -2 kw/h 100km..
  Pridekim oro uzterstumo efekta. Servizo tepalu kainas. Kas elektriniam transportui daug pigiau ir mes turesime neikainuojama elektrinio transporto efekta ekonomikai, kai i daugeli paslaugu ir prekiu pardavimo kainu savikaina, transportas sudaro nemenka dali.

  Cia surasiau tik izanga apie elektrini transporto efektyvuma todel kad prisiminiau kaip vienas kaimo sviesuolis man smgeneis sviete prozektoriais vien uzsiminus apie ji..

  Taigi ka mes turime. Turime dvi pabaltijo valstybes. Lietuva ir Estija. Viena teige, ATSIPRASAU BET TAI GIRDEJAU PER NYKSCIU RADIJA ASMENISKAI… Kad mes investuosim ES lesas i kultura i kulturinius projektus, ir ta kulturingoji aukstoji rase mus tamsuolius nuves i sviesia ateiti. Tai va sia sviesa ateiti ir turim. Negaliu as tamsuolis Kvazimodas atsistebeti tomis sviesiomis tetomis kur perspektyva kaip ir aiski, o jos vis dar masiskai “kulturinasi”. Tai yra Lietuvos sviesuoliai buvo pasiruose atlikti neregeta negirdeta pasauli ir moksle dalyka, realizuoti aukstyn kojom apversta maslovo piramide. Kai tariami kulturiniai poreikiai pritempia prie virsunes esminius zmonijos materialius poreikius…

  Ir Estija. Stai pasaulio elektriniu auto pakrovimo stoteliu zemelapis… https://map.openchargemap.io/
  Smagu sulyginti su sventa zemele, uz tai cia kulturingos ponios prabangiais vidaus degimo automobiliais po miskus laksto i….. Ir musu tamsia dvasia kulura maitina…
  _______________________________________
  Cia tik sulyginau kaip analize viena menkute sriti. Kaip skirtingai valstybes zvelgia i prioritetus. Ir zvelgiant i valstybiu perspektyvas. Lietuva net salia nestovi salia Estijos kulturingieji ponuliai. Nors ekonomika taip pat kulturos dalis. O tokia kazkokia pakyleta ir padebesiuose kabanti “iskastruota” kultura apskritai neegzistuoja. Taip gali egzistuoti tik “nuogo karaliaus” pakyleta poza.
  _________________________________________________________
  O Anyksciu rajono nepriklausomybes pradzia mano nuomone buvo labiau kleptokratine …. Is cia daugelio rajono zmoniu pasaulejautos pasiklidimas.

 8. Reikštų, Kad Lietuvoje nereikalingi, tečiuo-iažžžž

  Reikštų, kad Lietuvoje nereikalingi, tečiuožia į užsienį. Nereikalingi ir tiek…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.