Liepkalnis ant Kalitos

Anykščių rajono taryboje tvirtinant slidinėjimo įkainius ant Kalitos kalno, mūsų išrinktieji teigė, kad Anykščiuose ir taip buvo pigiausi įkainiai. Tačiau patikrinus su artimiausia Ignalinos trasa, akivaizdu, kad anykštėnams mokėti teks dvigubai brangiau. Rajono tarybos nariams reikėtų prieš balsuojant gelžbetonine dauguma išsinagrinėti klausimus, kad nedarytų sprendimų, kurie brangiai kainuoja anykštėnams.  

Po patvirtintų kainų slidinėjimas ant Kalitos susilygina su slidinėjimu Liepkalnyje. Rajono taryboje buvo bandoma įrodyti, kad įkainių kėlimas būtinas ir tai nieko tokio, esą tai buvo pigi pramoga, o mes tiesiog susilyginsime su kitomis panašias paslaugas teikiančiomis trasomis. Tačiau nebuvo pasakyta, kad kainomis susilyginsime, bet ne mūsų naudai. Ant Kalitos slidinėti ir naudotis keltuvu suaugusiems pirmadieniais–ketvirtadieniais, kaina 1 asmeniui, 1 valanda buvo 5 eurai, dabar bus 9 eurai.

Pažiūrėjus į Ignalinos kainyną taip pat randame 9 eurus, bet už… 2 valandas.

Ignalinoje 1 valanda slidinėjimo darbo dienomis kainuoja  7 eurus, dvi valandos – 9 eurai.

Ant Kalitos švenčių ir poilsio dienomis kaina 1 asmeniui, 1 valanda  buvo 6 eurai, dabar bus 10 eurų. Ignalinoje taip pat 10 eurų, bet vėl už dvi valandas. Ignalinoje švenčių ir poilsio dienomis paslidinėti asmeniui galima už vieną valandą sumokant 8 eurus, už dvi valandas -10.

Vilniaus Liepkalnio slidinėjimo centre, kur  yra 10 trasų ir veikia 10 keltuvų, dvi valandos slidinėjimo šiemet kainuoja irgi 20-25 eurus.

Už sprendimą sulyginti Kalitos ir Liepkalnio įkainius nubalsavo 22 tarybos nariai, vienas susilaikė ir vienas balsavo prieš.

Galima tik pastebėti, kad jei jau negalime lygintis atlyginimų dydžiu su vilniečiais, tai bent įkainiais susilyginsime. Kainos, kaip teigiama, įvedamos tik karantino laikotarpiui.

Linas BITVINSKAS

41 komentaras

 1. Linuk, mažuti,

  Ignalina jau užsidarė su visam net normaliai nepradėję dirbti, kad nesubakrutuotų su tokiom kainom. antra, na kas tame kaimelyje iš vietinių slidinės, na, gal koks desėtkas ir atsirasdo. Anykščiuose tai dar koks šimtelis turtingesnių vietinių pasitrina, dar koks prasmunka atvykėlis tyliai.

 2. SVOLAČIAI TIK GALI TAIP KAINAS SUKELT!!!! VIENINTELĖ ŽIEMOS PRAMOGA, KURI BUVO ĮKANDAMA VIETINIUI 3-IO LUOMO ŽMOGELIUI TAPO NEBEĮKANDOMA!!!! SVOLAČIAI!!!!

  • Aš moku daugiau nei 87 USD už valandą, kai dirbu namuose su 2 vaikais namuose. Niekada nemaniau, kad sugebėsiu tai padaryti, bet mano geriausia draugė tai uždirbdama uždirba daugiau nei 10 tūkst. Per mėnesį, ir ji įtikino mane pabandyti. Potencialas tuo yra begalinis. Eikite į šios svetainės pagrindinį skirtuką, kad gautumėte daugiau informacijos ….. >>>>>>>>> DouCash.Cf

 3. Sulygino TIK KAINAS 😀 Juokdariai

 4. Vienintelis Tubis balsavo teisingai, visi kiti svolaciai. Zinosim uz ka niekada nebalsuoti. Faktas kad tik atvykeliai turintis turto ar giminystes rysius ir slidines, nes vietiniam tai nebeiperkama. Paziurejus i auto parka prie kalno, matosi labai mazai tikru anykstenu.

 5. Eilinis bandymas daryt pinigus ne iš apyvartos, o keliant kainas. Būdinga Lietuvos verslui.

 6. elementus vulgaris

  O tai kur ten tas fintas – leidžiantis pasinaudoti nuolaida vaikui, pensininkui ar neįgaliam? Tinklalapyje nėra tokio pasirinkimo. Tik ant popieriaus.
  Man atrodo, kad apgavo ne tik mus, bet ir tarybos narius.
  O jums kaip atrodo?

 7. Be slidžių

  Kur vyras su šakėmis???

 8. Teisingai, kad kainas pakėlė. Keliolika slidinės, o mes visi turėtume mokėti už jų pramogas. Vienam patinka važinėti dviračiu , kitam paspirtuku, trečiam pačiūžomis. Tikriausiai ir jie pageidautų , kad visi gyventojai padengtų dalį išlaidų priemonių įsigijimui.

  • Dabar mokėsi tikrai, nes lankytoju bus trigubai mažiau tad ir nuostolis didesnis. Kur iš 2 paimt po 10 euru ir kur iš 6 po penki eurus, kas gaunasi ?

 9. lazda tures du galus ir prieš rinkimus

  planavom dar ne karta apsilankyt bet prie tokių kainų džiaunu slides

  • pritariu, ir dar iš dviejų trasų veikia tik viena , o kita nesutvarkyta, nors perkant bilietą rašo, kad dvi trasos veikia. Gėda.

 10. Žmones laike suvarytus lyg garduose ,o dabar dar ir paskutinį malonumą daro tik keliems elitiniams ,kurie gali sau keisti pramogauti .Gėda gėda Merui už tokius sprendimus .Leiskit žmonėms gyvent ir nesmaukit ! O kur Jovaiša sergiejus ,ko jis tyli ,ar tik prie vėliavos pastovėt sugeba ir ranka pakelt už babajų priveźimą ?

 11. Už vieną trasą 10 eurų?Kas jums darosi gerb. tarybos nariai.Atsibuskit

 12. Balys slidininkas

  Prie ko čia ta Ignalina? JEI TEN BRANGIAU TAI NEREIŠKIA KAD KAINAS REIKIA IR ČIA SULYGINTI! NET PYKTIS IMA. KAI DUOSIU KAM IŠ SLYDES PER SPRANDĄ. PAGALIAU ŽIEMĄ BAIGISAI, PASIBAIGS IR ANYKŠČIŲ “ LIEPKALNIS“

 13. Nebegalėsiu įpirkti, savo vaikui paslidinėti. O taip smagu buvo. Nuo kompiuterio atsitraukdavo.

 14. Stebėtojas

  kolūkiečių atstovė pakėlė slidinėjimo trasos su keltuvo paslauga kainas, o dabar šeštadienio pavakaryje kol kas rodomas kalnas tuščias. Nuo 17 val iš galimų 60 vietų , 57 laisvos.
  Štai tau ir verslo centro vadovės pasiūlymo pasekmė. Kažkoks rusiškas verslas gavosi, pritarus tarybos narių daugumai …

 15. I am making 10,000 Dollars at home on my own laptop. Just do work online 2 to 4 hours properly. so i make my family happy and you can do check it out what i do……… https://bit.ly/39JrDqt

 16. Jei neturit pinigų, slidinėkit laukuos, miškuos už dyką.

  • bet kalnas tai ne privatus, o už mokesčių mokėtojų pinigus įrengtas. Taigi sprendimas padidinti kainas iki 50 proc, nepagrindžiant paslaugos kainos sudedamosios dalies, galimai prieštarauja TVIC veiklos nuostatams pagal steigėjo patvirtintuose įstaigos įstatuose ir nurodytame veiklos tiksle- tenkinti viešuosius interesus.
   Rajono taryba, vadovaudamasi komerciniais valdomos įstaigos tikslais, patvirtinusi paslaugų kainų padidinimą, galimai pažeidė viešo intereso tenkinimo galimybes ir nepagrįstai apribojo vietos bendruomenės galimybes naudotis viešos infrastruktūros paslaugomis, esant sunkiai ekonominiai padėčiai, darbo prastovoms ar visiškam nedarbui, atsiradusiam dėl paskelbto šalyje karantino sąlygų.
   Darytina išvada, kad rajono taryba tenkino tik suinteresuotų asmenų prašymą, neįvertindama lygiateisiškumo, sąžiningumo ir protingumo principais grindžiamos viešosios veiklos.

 17. Anykštėnas

  Noriu tik pasiteirauti, kodėl Liepkalnyje turi būti brangiau nei Anykščiuose arba kodėl Anykščiuose turi būti pigiau nei Liepkalnyje? Varškė Vilniuje brangiau ar pigiau nei Anykščiuose? Už paslaugas mokame pigiau ar brangiau nei Vilniuje? Kas čia per lyginimai. Išlaikymo kaštai pigiau nei Vilniuje? Kas turi dengti visą tai – tie kurie neslidinėja? Tada atpiginkite ir kirpėjų įkainius, atpiginkite ir maximos kainas. Apie ką kalbate? Kodėl kažkieno sąskaita savivaldybė turi dengti? Ar komunizmo pasiilgote?

  • Slidinėjimo būrelis

   Laba diena,
   Jeigu tamsta užduodate tiek daug klausimų, tai juos pagrįskite skaičiais ir faktais.
   1. kokios vienos darbo dienos ir mėnesio darbo sąnaudos Kalitos kalno?
   2. Kokiomis įstaigos (TVIC) biudžeto lėšomis vykdoma Kalitos pramogų centro veikla (savivaldybės dotacija, uždirbtos pajamos, Valstybės tikslinės dotacijos ar kt.)
   3. Kodėl TVIC buvo naudingiau nevykdyti veiklos ir sėdėti prastovoje?
   4. Kodėl savivaldybės infrastruktūra su paslaugomis apmokestinama taip pat, kaip privataus verslo investicijomis sukurta infrastruktūra ir kur numatyta panaudoti uždirbtas pajamas, gautą pelną už parduotus bilietus?
   Nepolitikuokite, o diskutuokite pateikdamas faktus.
   Ačiū.

  • Jūs neteisus iki kaulo smegenų. Pirma, savivaldybė ne Maxima, o visi Anykščių žmonės, o rajono taryba yra žmonių atstovai. Tad varškės ar muilo kainas lyginti yra nepadoru. Antra, už slidinėjimą anykštėnai moka du kartus: pirmąkart, kai statė ir įrenginėjo slidinėjimo trasą ir antrąkart – pirkdami bilietus. Trečia, ar mūsų valdžiai visai nerūpi žmonių sveikatingumas, laisvalaikio praleidimas? Gal ir reikia pakelti kainą, bet ją būtina diferencijuoti, pav. vaikams, suaugusiems, turistams ir anykštėnams. Tą galima padaryti įvedus Anykštėno kortelę. Ir dar- kodėl padidinus kainą, nepailginti slidinėjimo laiką, juk kalnas neapkrautas lankytojais. Būtų labiau logiškai išbalansuotas sprendimas.

   • Labas rytas,
    p. Juozai, jūs puikiai komunikuojate viešoje erdvėje, gal galite apibendrintą kreipimąsi dėl anykštėnų socialinių teisių ir galimybių varžymo perduoti Seimo nario padėjėjui, kuris dirba komandoje valstiečių-žaliųjų partijos Seimo nario, atstovaujančio anykštėnus . Juk tai valstiečių partijos atstovės inicijuotas pasiūlymas dėl šio sprendimo, su nepagrįstu, 80 proc. kainos pakėlimu, taikomu tik anykštėnams. Žinome ir matome, kad rajono vadovai nepasijudina dėl tinkamų sprendimų savo rajono gyventojų atžvilgiu paieškos, kol negauna nurodymo iš viršaus. Vyriausybei atlaisvinus karantino suvaržymus bandė visai atimti viešąją paslaugą, laikydami turtą užrakinę, o darbuotojus prastovoje.

    • Ačiū už komplimentą dėl komunikacijos. Atsiprašau iš anksto- dėl vienos ar kitos partijos vaidmens atsakysiu grubiai. Kiškit jūs šik…n partijas, kurios savo vaidmenį mato tik pasidalinant postus tarp savųjų, tuo tarpu nemato anykštėnų lūkesčių.

   • llllllllllllllll

    Juozai, ne tu pasiūlei Anykščiams kortelę, nei tu iškėlei jos idėją. Liberalai pasakė, kad bus, liberalai ją ir padarys.

    • Kieno idėja ir kaip ji nukeliavo į liberalų programą paklauskite Rasalo. Kita vertus, net nesvarbu- aš ar kitas žmogus yra šios idėjos autorius, svarbu, kad ji būtų įgyvendinta. Kadangi ji bus naudinga anykštėnams. Minusas Anykščių liberalų partijai, kad ji iki šiol nekėlė šio klausimo rajono taryboje ir nežinia ko laukia…

     • Dabar savivaldybės lėšomis, užslėptai nuo gyventojų kiek tai kainuos mokesčių mokėtojams, vykdoma programa „vienasaskaita“ dėl atsiskaitymo už savivaldybės kontroliuojamų įmonių komunalines paslaugas. Taigi nėra nei žmogiškųjų pajėgumų, nei biudžeto eilutės dėl rinkiminės programos su anykštėno kortele įdiegimo. Tamsta, kaip buvęs didelis viršininkas, turėtum suprasti ir dabar dėl to nepolitikuoti.

    • Liberalai, sarmatos turėkit prisiimdami sau nuopelnus

 18. Ar gali pagaliau įvesti vaikiškas kainas? Mokėti 5-6eur už vaiką buvo dar dar. Nu bet mokėti lygiavertiškus 9-10eur jau šis tas.

 19. Ko čia verkiat dėl tų kainų? Nepatinka kažkas – nesinaudokit. Eikit ant kalnų gamtoj kažkur, kaip visi anksčiau darė, ar dabar nučiuožę šiknos patys į kalną nebeužkeliat ir būtinai keltuvo reikia?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.