Levaniškiečiai neužmiršta savų

Dažnai tenka girdėti: Darykime gerus darbus! Ir tą rytą, kai penkiese iš Levaniškių bendruomenės išsiruošėme į Svėdasų senelių globos namus aplankyti kraštiečių Bronytės Vilniškienės ir Prano Pociaus nė vienas nesitikėjome, kad šis vizitas taps vienu iš tų darbų.
Vos tik peržengus senelių namų slenkstį iškart užplūdo Kalėdų laukimo kvapas, originaliai puoštos eglutės, girliandos, namų gyventojų rankomis gaminti žaisliukai.
Buvę kaimynai pasitiko mus pasipuošę ir linksmi, džiaugėsi pamatę savo kraštiečius. Bronytė ir Pranas pasakojo mums, kad čia gyvena gerai, nenuobodžiauja – dainuoja, sportuoja, įvairius rankdarbius gamina, progomis net kaimo kapelų sulaukia. Globos namų darbuotojai mūsų Bronytę išgyrė kaip aktyvią dainininkę. Pripažinimas padeda žmogui jaustis svarbiu ir reikalingu, o kai žmogus yra reikalingas, jis nesijaučia vienišas. Tokia ir yra šios vietos misija. Būti drauge. Šių globos namų darbuotojų atidumas ir rūpestis išskirtinis. Jų padedami mūsų kaimynai gali realizuoti savo pomėgius, o prireikus, bematant sulaukti medicininės pagalbos. Taip ramu ir gera širdyje liko, jais tikrai puikiai pasirūpinta.
Pilni giedrų minčių dalinomės prisiminimais, kaimo naujienomis, dainavome dainas, vaišinomės pyragu. Laikas prabėgo akimirksniu. Aiškiai supratome – buvome labai laukiami, o tokie susitikimai mums visiems reikalingi. Ir ne dėl gerų darbų sąrašo, o dėl širdies šilumos ir žmogiškos bendrystės.

Ramutė Tomkovidienė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.