Leonas Alesionka turi klausimą administracijos direktorei

Paprašytas  pakomentuoti, ką mano apie keistenybes su viešaisiais spaudos darbų pirkimais, buvęs Anykščių meras, Vyriausybės atstovas  Leonas Alesionka gerokai nustebo. „30 metų einame teisinės valstybės keliu, tokių dalykų neturėtų būti“.

Priminsiu, kad paskelbtas viešasis konkursas buvo atšauktas, o vietoj jo atsirado du konkursai.  Paklausta, kaip tai atsitiko, Anykščių savivaldybės  administracijos  direktorė  Ligita Kuliešaitė teigė, kad konkursai ir turėjo būti du. Paklausėme, kodėl tokiu atveju skirtingi kriterijai abiem  konkursams, tuo labiau, kad kriterijai viename konkurse tarsi specialiai pritaikomi vienam leidiniui,  L. Kuliešaitė neslėpė, kad pirmajam konkursui kriterijai ekonominiai, o  antrajam parinkti taip, kad laimėtų populiaresnis, skaitomesnis leidinys.  Be to, numatyta, kad pasiūlymų tiekėjai nekviečiami į vokų atplėšimą ir pasiūlymų vertinimą.

L. Alesionka, išklausęs istorijos, juokėsi, kad tai yra gudravimas, norint įsiteikti vienam leidiniui. „Tai kaip įrašyti tam tikrą automobilių žibintų formą, kad nelaimėtų „Porsche“ prieš „Volkswageną“.  Už  tai atsako administracijos direktorė. Aš jos paklausčiau, kas atsitiko? Jūs dirbote Vyriausybės atstovo tarnyboje, prižiūrėjote savivaldybes, kad jų sprendimai būtų teisėti, tikrinote administracijos direktorių pasirašytus raštus, kas privertė užmiršti žinias ar kas darė spaudimą?  Savivaldybė perka paslaugą, o ne ką nors kitą“ , – teigė L. Alesionka.

Politikos senbuvis juokiasi, kad žmonijos istorijoje visose sferose gausu spaudimo pavyzdžių. „Buvo ir tokių atvejų, kai daktarams liepdavo ką nors nunuodyti. Bet laikai keičiasi, juk 30 metų einame teisinės valstybės keliu“, – sakė L. Alesionka.

Linas BITVINSKAS

19 Komentarai

 1. Na čia dabar!

  Na koks gi skirtumas į kelias dalis bus padalinta machinacija? Į dvi, tris ar penkias? Lygiai kaip ir pinigų plovimas per ofšorus. Vis tiek tai bus tik machinacija ir nieko daugiau. Visos ylos išlenda iš maišų. Tik laiko klausimas kada. Štai viena ėmė ir išlindo.

 2. Tai kodė išvis yra dar naudojami savivaldybės pirkimuose vokai ir vokeliai?
  Gal laikas visus pasiūlymus teikti per elektroninę sistemą, o pasiūlymų atvėrimo metu, pareiškę norą dalyvauti teikėjai turi teise dalyvauti , kai komisija skelbia gautų padiūlymų kainas.

  • o iš viso ką nors supranti apie viešuosius pirkimus kaip tai daroma ir ką tai reiškia vokų atplėšimas. Bendrai klausimą reikėtų užduoti žurnalistui, kur dingo vakarykštis straipsnis ir kad parašytų teisybę o ne interpretuotų taip kaip nori savo galimai keliamuose pamąstymuose, nes straipsniuose kaip ir klausimuose kaip noriu taip rašau….

   • apie kokį straipsnį ir kokioje žiniasklaidos priemonėje “klausimas” rašote komentare? Be to, jeigu norite padiskutuoti apie viešųjų pirkimų organizavimą, tai bent jau būkite viešas komentatorius 🙂

    • apie Nykščiuose buvusį straipsnį, kur teigiama, kad pakeitė tik vertinimo kriterijus. vėliau atsirado straipsnis apie tai, kad vyksta du konkursai.

 3. Ar to Alesionka nežino

  Neteko matyti viešojo pirkimo, kur būtų parašyta, kad kad pasiūlymų tiekėjai kviečiami į vokų atplėšimą ir pasiūlymų vertinimą. Nurodoma kur ir kada vyks plėšimas. Nori dalyvauji, nori nedalyvauji. O standartinė formuluotė, kad nebūsi kviečiamas, kam ir parašyta, kad nebūtų pretenzijų jog nepakvietė.

  • O kuriame sakinyje tamstos “Alesionka” interviu apie tai sakė? Gal galėtumėte konkrečiai pacituoti? Aš niekur neradau…

   • Tai reiškia, kad Alesionka leidžia klausyti nusikalbėjimus apie nekvietimą į vokų atplėšimo procedūrą ir nepasako interviu ėmėjui, kad jis nusikalba.
    Norisi paklausti Alesionkos. Jūs dirbote Vyriausybės atstovo tarnyboje, prižiūrėjote savivaldybes, kad jų sprendimai būtų teisėti, tikrinote administracijos direktorių pasirašytus raštus, kas privertė užmiršti žinias ar kas darė spaudimą? Kodėl neperspėjate žurnalisto, kad jis neteisus?

    • Leonas Alesionka

     Į kvailą komentarą atsakau, kad nei aš kam nors leidžiu ko nors klausyti, nei draudžiu. Neteikiu perspėjimų nei laikraščiams, nei žurnalistams. Man visai nesvarbu, kuris iš Anykščių rajone veikiančių spaudos leidinių laimės ši konkursą. Nesikišu į jų konkurencinę tarpusavio kovą. Aš nesinaudoju popierinėmis informacijos priemonėmis. Man žymiai patogiau naudotis elektronine informacinių technologijų erdve ir jos teikiamomis galimybėmis. Tai jomis ir naudojuosi. Ne tik lietuvių kalba. Ar dar kas nors tamstoms neaišku?

     • Neaišku, ar supratote, kad pagal konkurso sąlygas vokų atplėšimas nėra slaptas nuo konkurso dalyvių?

 4. tamsta susavo ligonines statyba

  sumovei visa rajona

 5. senatvė, baisus dalykas, gal ir atleistina kokiam seniokui iš Jasiuliškio ar Svėdasų, nu bet vyrams iš Panevėžio rajono ar rezidencijos vyninėje, nederėtų viešai taip egtis.

  • Faktai bado akis ?

   JAV prezidentui D.Trampui 73 metai. Jis 3 metais vyresnis už Alesionką. O karalienei Elžbietai II 93 metai. Prieš ją Alesionka tik jaunuolis. Popiežiui Pranciškui 82 metai. Jis 12 metų vyresnis už Alesionką.
   Tai ko kabinėjiesi durnas tu komentatoriau?

 6. Visiems komentatoriams ir gerbiamam straipsnio autoriui pirmiausia reikėtų susipažinti su Viešųjų pirkimų įstatymu ir tada imti rašyti ir diskutuoti viešųjų pirkimų klausimu. Tai, kas rašoma komentaruose tai absoliutus niekalas, o buvęs vyriausybės atstovas irgi pasenusiomis žiniomis pasinaudojo ir tuo tik prisidėjo prie nesąmonių skleidimo toliau. Tarytum jam visai nesvarbu kas dedasi Anykščiuose, tačiau atžagaria ranka vis vien žarsto žarijas lauže.

  • Kai pagalvoji...

   Aneliut, gal palaukime to konkurso rezultatų. Tada ir paaiškės kas ir kaip, švogeriai – ne švogeriai, taip ar kitaip. Kam prieš laiką nervuotis, a? 🙂

   • Kaip nesinervinti, o jeigu išslys iš ko nors tie konkursų pakeitimai. Dabar kaip ant žarijų visi, o čia dar pučia orą savo komentarais

 7. ko pakišinėji jauną direktorę?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.