Leonas Alesionka: „Kodėl nepanaikinti vicemero etato?“

Buvęs Anykščių meras Leonas Alesionka stebi, kas vyksta politinėje Anykščių padangėje ir turi pasiūlymų.
„Kai dirbau meru man nė į galva neatėjo dirbti dar kažkokį papildomą darbą. Būkim sąžiningi – argi įmanoma dirbti visu etatu tiesioginį darbą ir dar kažkur uždarbiauti?“, – sakė L. Alesionka.
Jį stebina ši mada, kai ne vienas Anykščių valdininkas dar kažkur dirba papildomai. „Galbūt reikia iškelti klausimą, kad valdininkų yra per daug. Ar nereikėtų tokiu atveju naikinti vicemero etatą ir perskirstyti jo funkcijas, nes dabar kaip išeina – darboholikas meras alkūnėm prasibrovė dirbti papildomai, nustūmęs mokytojus, kurie verkia, kad turi mažai pamokų. Negražu, mano manymu, argi mero alga tokia maža? Jei būtų papildomos funkcijos skirtos, nereikėtų ieškoti papildomo darbo. Tas pats taikytina ir jo patarėjams, kitiems valdininkams“, – siūlo L.Alesionka.
L.Alesionka pabrėžia, kad šis laikotarpis reikalauja ypatingo susitelkimo ir kryptingo darbo net ir savivaldoje, todėl mano, kad valdininkai neturėtų savo energiją eikvoti papildomų pinigų savo gerovei paieškoms. L.Alesionka nurodo, kad Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, kalbėdamas rugsėjo 4-6 dienomis Kanadoje vykusiame Pasauliniame Toronto forume išdėstė, kad turime ruoštis galimiems sukrėtimams, o tai reiškia viena – nuosekliai laikytis atsakingos ekonominės ir fiskalinės politikos ir kaupti finansinius rezervus. V. Vasiliauskas atkreipė dėmesį, kad šį rudenį privalomas kiekvieno lygmens ypatingas finansinis budrumas – tiek formuojant įmonių, savivaldybių ar valstybės biudžetus, tiek planuojant šeimos išlaidas. „Valdininkai papildomai dirbti, mano nuomone, gali tik tokiu atveju, kai viskas klesti, o dabar matome mažėjantį ir mirštantį rajoną“, – įsitikinęs buvęs meras.

Linas BITVINSKAS

26 komentarai

 1. Va tai tau...

  V.Vasiliausko perspėjimas labai svarbus ! Juk dar šį rudenį gali atsitinki taip, kad sutriks pensijų, kitų socialinių išmokų, biudžetinių atlyginimų mokėjimas. Gali ir vėl pasikartoti karpymas kaip kad jau buvo A.Kubiliaus – A.Valinsko – D.Grybauskaitės laikais.

 2. … – darboholikas, bet neturintis ką veikti, meras alkūnėm prasibrovė dirbti papildomai, nustūmęs mokytojus, …

 3. Pritariu. Panaikinti arba vicemero arba administracijos direktorės pavaduotojos etatą.

 4. Manau, kad ...

  Tikrai manau, kad laikas atsisakyti tokių mero patarėjų, kurie iš dyko buvimo eina chaltūrinti antraeilėse pareigose, ir niekas neranda drąsos tokių „duoneliautojų“ atleisti kaip nereikalingų. Po to peržiūrėti ir audituoti kitų valdininkų darbo krūvį, reorganizuoti jų darbą, peržiūrėti krūvius bei funkcijas ir šitaip taupyti bei racionaliai naudoti biudžeto lėšas.

  • Naivu manyti, kad meras ims ir užsiims šitokia tvarkos darymo veikla, kai pats yra „antraeilis chalturščikas“. Ot iki ko dasigyveno Anykščių valdžia…

 5. KLAUSIMAITIS

  O tai mero patarėjo D.Vaigino funkcijos kokios? Išėsti A.Vasiliauską ir šitaip pačiam grįžti į ligoninės vadus? Ne?

  • Baikite, nors vaiginui taip ir gali sapnuotis, bet juk jis senas senutėlis. Ir funkcijų dabar jokių, kad per sunku žmogui nebūtų. Atlyginimą atsiimti ir viskas.

 6. vykdomas tikru tikriausias genocidas Svedasu mokykloje nuo 750 moksleiviu beliko apie 150 ir visi katutem ploja kaip pas mus saunu o valdininku priviso kaip sungrybiu po lietaus

 7. Leonai, kai buvai meru, gal atsimeni, kas Traupio mokykloje dėstė biologiją? Tai kurie biologijos mokytojai Traupio mokykloje griežia ant mero dantį? Gal galėtum, tamsta, pavardėmis pagarsinti? Iš ko meras duoną atėmė? Ar čia tik tamstos perdimas vandenin?

  • Poniai Motei

   Biologijos dėstymas Traupio mokykloje nėra paveldimas nei kaip karalystė, nei kaip bajoriškas titulas. Nepakeičiamų Traupyje nėra. Išėjai merauti, savo noru, tai ir dirbki iš peties. Darbų yra! Tai kam chaltūrinti?

   • Poniai Motei - 2

    O kas, kur ir kam sakė, kad butent Traupio mokytojai ką nors ant ko nors griežia? Atidžiau skaitykite tekstą.

    • taigi, tamstai, siūlau atidžiau skaityti. Cituoju asilionką: „darboholikas meras alkūnėm prasibrovė dirbti papildomai dirti, nustūmęs mokytojus, kurie verkia, kad turi mažai pamokų“. Ypatingai bukiems paaiškinu: 1. meras nustumti galėjo tik biologijos mokytojus; 2. dėl tokio nustūmimo mokytojai turi verkti ir pykti ant mero, anot autoriaus. 3. Prašom įvardinti, kas gali pakeisti merą biologijos pamokose Traupyje, jei jau teigiama, kad nepakeičiamų nėra. Neįvardijus – visa ta: „dirbki iš peties, darbų yra, kam chaltūrinti“, tėra tik šūdo verta demagogija.

     • O ką, numirs Obelevičius ir nebeatsiras kam Traupyje biologijos mokyti? Mokyklą uždarys gal? Nejuokink Mote! Lendi nemuiluota merui…, a ne?

 8. aš taip pat manau kad meras turi dirbti tik meru

 9. Jei meras gali dirbti du darbus vienu metu tai rodo, kad neturi darbo meras .Apsilankis tik algai pasiimti .

 10. Betgi kam reikalingi mero patarėjų etatai/// Ar girdėjot, ką jie nuveikė?

 11. M.Fergizienė.

  Žiniasklaida skelbia dirbančių vadovų darbotvarkę ką nuveiks šią savaitę. Būtų geriau jei skelbtų ką nuveikė praeitą savaitę vadovai, kokiais klausimais patarė patarėjai, kokiais klausimais dirbo administracijos darbuotojai.

  • girdėjau pletką, kad tą jie darys, kai marijona viešai atsiskaitinės kiekviena dieną mūsų portaluose, ką gero ir konkretaus nuveikė mūsų miestui ir kraštui.

 12. Tai kada suspeti dirbti papildomai,jeigu darbas nuo 8 iki 17.Gal tikrai turetu sumažėti etatų.

 13. ko Jūs norit iš botaniko

  ir veterinoriaus?
  Prieš renkant reikėjo galvot – o dabar keturiems metams.
  Čia dar tik gėlytės, bus ir uogyčių …

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.