Leidimais žvejoti reikia pasirūpinti iš anksto

Anykščių rajone meškeriojantys žvejai mėgėjai turi nusiskundimų, kad prie ežerų neranda ženklų, pranešančių, kas yra vandens telkinių savininkai ir kur įsigyti leidimus žvejybai. Situacija žinoma ir Paežerių žvejų klubo vadovui Þilvinui Pranui Smalskui.
Klubo vadovas sako, jog nesusipratimų kyla vien dėl to, kad žvejai dar neišmoko laikytis drausmės.
„Paežerių žvejų klubas iš valstybės nuomoja „Nevėžos“ ežerą. Šalia pagrindinių privažiavimų prie ežero yra pastatyti penki informaciniai stendai. Bet jei žvejai prasibrauna pro krūmus ir apeidami nuorodas užlipa ant ledo, nežinau, kaip tokius informuoti. Kiti žvejoja turėdami leidimus ne tam ežerui. Buvo atvejų, kai žvejai atvažiavę prie ežero ir pamatę informacinius stendus, man skambino. Kalba būdavo maždaug tokia: aš jau atvažiavau žvejoti, kur man nusipirkti leidimą. Pasakydavau, kad prie vandens parduotuvės nėra, o leidimus platiname visose Anykščių žvejybos reikmenų parduotuvėse. Leidimų kaina vienoda visoje Lietuvoje“, – sakė Þ. P. Smalskas.
Nuo sausio 2 d. iki balandžio 20 d. šalies vandens telkiniuose galioja draudimas masalui naudoti gyvą žuvytę. Be to, nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d. negalima gaudyti lydekų. Netyčia užkibusi tuoj pat turi būti paleidžiama atgal į vandenį.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.