Legionelių išnaikinti gali ir nepavykti

UAB „Anykščių šiluma“ direktorius Virgilijus Vaičiulis sako, kad per visą tą laiką, kiek dirba įmonėje, Anykščių daugiabučiuose niekada nebuvo atliktas vadinamasis profilaktinis "termošokas". Sostinėje legioneliozė jau nusinešė kelių žmonių gyvybes.
V. Vaičiulio žiniomis, Valstybinė energetikos inspekcija jau rengia raštą visoms savivaldybėms, kad būtų užtikrina, jog tokie skaudūs įvykiai kaip Vilniuje nepasikartotų. „Anykščių šiluma“ pasirengusi pakelti temperatūrą iki reikiamo lygio, kai tik bus gautas Administracijos direktoriaus įsakymas.
„Savo nuožiūra padidinti vandens temperatūros negalime, nes gautume per galvą nuo gyventojų dėl padidėjusių sąskaitų. Juk kaitinti vandenį kainuoja, o ir „gyvatukai“ bus karštesni. Be to, kažkaip reikės išspręsti ir butų, kurių gyventojai išvykę, atvejus. Kas juose nuleis vandenį? Juk nelaikyti tos karštos temperatūros nuolat. O kad reikia imtis priemonių, tai faktas. Daugiabučiai Anykščiuose niekuo nesiskiria nuo kitų miestų“, – sakė V. Vaičiulis.
Kaip pranešama, Vilniuje papildomi kaštai, kurie bus sunaudoti kaitinant vandenį, atsispindės ne sąskaitose už karštą vandenį, kuris yra apskaitomas pagal skaitliuko rodmenis, o už šilumą. Planuojama, jog padidintos temperatūros vanduo bus tiekiamas savaitę. „Termošoko“ tikslas – iš visų čiaupų 5-ias minutes turi tekėti karštas, net 66-ių laipsnių temperatūros, vanduo.   
Legionelioze galima užsikrėsti įkvėpus bakterijomis užteršto vandens dulksnos. Liga nėra perduodama vienam žmogui nuo kito ar geriant vandenį. Šios ligos galima išvengti, jei nuolat būtų palaikoma ne žemesnė nei 50-ties laipsnių temperatūra visuose vartotojų čiaupuose.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.