Laukiama atsakymo dėl susirgusiojo žmonos

 

Vakar Anykščių rajono savivaldybė paskelbė, kad  Anykščių rajone nustatytas 1-asis COVID-19 atvejis. Apie susirgusįjį rajono vadovai informaciją gavo iš žmonos. Meras Sigutis Obelevičius piktinasi, kad oficiali informacija vėluoja arba išvis nepasiekia Anykščių.

 

Skelbta, kad Janušavos kaime gyvenantis vyras išvežtas gydyti į Panevėžio infekcinę ligoninę. „Vakar paimtas žmonos mėginys. Atsakymo dar nėra. Kaip galima valdyti situaciją, nevaldant informacijos?“, – klausia S. Obelevičius.

Meras piktinasi, kad neturėdama informacijos negali efektyviai veikti ir  Ekstremalių situacijų komisija. Sakykim, nei savivaldybė, nei policija neturi informacijos apie karantine Anykščių rajone esančius žmones. Savaime aišku, kad nežinant, kas „karantinuojasi“, neįmanoma nustatyti ar asmenys laikosi karantino ir neplatina užkrato. „Šiandien susitikome su Anykščių policijos vadovais. Vieni kitų prašome: duokite informaciją apie karantine esančius žmones. Nei mes, nei policija tokios informacijos neturime! Tai kaip mes su policija galime kontroliuoti situaciją??? Kodėl mes tos informacijos neturime? Mums sakoma, kad čia Duomenų apsaugos įstatymas neleidžia. Tada kyla klausimas, kas svarbiau, ar Įstatymo raidė, ar žmonių sveikata ir gyvybė?“, – klausia S.Obelevičius.

Informacijos trūkumas yra rimta problema  stengiantis susidoroti su situacija, nes ir apie susirgusįjį, pasak S. Obelevičiaus, pranešė ne oficialios institucijos, o žmona.  O oficialios informacijos nėra ir praėjus parai laiko.

„Kol nesusidūrėme su koronaviruso atveju šalia, atrodė, kad valdome situaciją. Valdėme Ekstremalių situacijų komisijos narių naktinio darbo, nesibaigiančių stresų sąlygomis, išklausant grįžusiųjų priekaištus apie nevykusią valdžią… Tačiau šiandienos atvejis perpildė ir mano kantrybės taurę, nes prieiname prie situacijos, kai reikia kardinalių sprendimų. Atsiradus infekuotam anykštėnui, rajono žmonės rašo komentarus, skambina ir klausia, kodėl slepiate informaciją? O ką tiesiogiai išrinktas meras, savivaldybės administracija gali atsakyti? Mes nieko nežinome. Ar gali bet koks sveiko proto žmogus tuo patikėti? Manau, kad ne! Deja, bet taip yra, mūsų niekas neinformuoja. Net ir dabar, praėjus kone parai po viruso nustatymo, jokios oficialios informacijos nei meras, nei savivaldybė neturi. Nežinau, kada sulauksime. Apie koronaviruso atvejį sužinojome iš pilietiškos užsikrėtusiojo žmonos“, – teigė S.Obelevičius socialinio tinklo įraše.

NYKŠČIAI

22 komentarai

 1. Reik vietoj aiskintis. Uždaryti imoneles Anykščių ,yra krizė vsio baiges pinigai.Dabar ratas platus ,pagal snekas žmonių pasirodo ,ten to žmona ten dirbo ten kt berots šiltnamiuose ar kur?Reik jungt seniūnus ,seniunaicius ir aišku bus ,koks ratas

  • patikslinu

   žmona dirbo miesto viešąjame tualete, ir visiems su nešvariu, užkrėstu virusu šepečiu per šiknas braukė..

  • Žmonės kalba, kad ne šiltnamiuose dirba, bet ji yra Seimo narė. Įsivaizduokite, Seime 150 deputatų, kiek padėjėjų. Šakės, kas dabar bus.

 2. uzdaryti imones kuriose dirbo infekuoti,kas neaisku,kai bus tyrimai

 3. Gerb.mere ,kada trenksit kumščiu per stalą.

 4. Mergaitės

  Bet meras, čia mums dejuoja, tai gal veikti reiktų.

 5. Kodel prasideda veikla kai ivykis pasaleje,o gal ne nuo to pradedate,-siulau pirmiausiai tikrinti imones,nes is ju isiziebs didziulis kovid 19 zidinys,-Komunalinis,Siltnamis,Baldijoda,Lyksna,ir kitos,-kiek zinoma karantino nesilaiko.Manau uzkirsti kelia reiktu,o ne tada kai jau reikia gaudyti nuo ko ir kaip.

 6. Jau ir kavarske 1atvejis

 7. Tai kodel nerasote kas ar norite kad uzsikrestu kiti

 8. koks visur bardakas.Niekas nežino,kas dedasi ir toliau platina zaraza.Klauskit Gindreno,jo fermoj dirbo,malūne dirbo.Sėdi prie kompo ir jokio veiklos

 9. Kuo daugiau užsikrės ir prasirgs, greičiau baigsis visa ši isterija.

 10. baisiau ir but nebegali,
  koks nesuprantantis komentuoja,-nebus tau kas gydo,ka cia kalbet,kad greiciau persirgs,cia kazi kas gyvyb

 11. Susirūpinęs

  Nesuprantu neveiklumo. Koli jūs lauksite oficialios informacijos, (kurios neaišku ar greitai sulauksite), dėl nežinojimo gali užsikrėsti daug žmonių. Kodėl nekreipiate dėmesio į neoficialią informaciją, juk čia provincija, dauguma visus pažysta, aišku, kad informacija pakankamai tikra, bet visviena nereaguojama. Jokia saviizoliacija nevykdoma ir valdžia į tai nekreipia jokio dėmesio. Nesnauskite ir nelaukite to oficialumo, nes gali būti per vėlu.

 12. kasdiena primenama laikytis saviizoliacijos,saugoti save,likti namuose,naudoti kaukias,bet kur kreiptis ,kai imonese dirba musu namiskiai ,kur visiskai nesilaikoma jokiu apsaugos priemoniu .Niekam neidomu,niekas nekreipia demesio.

 13. Bendrame žemėlapyje Anykščiuose du atvejai.

 14. Imoniu vadovam visai neydomu zmoniu sveikata ir givybe svarbu pinigai krenta y kisenes kol nepasieks piko virusas Anyksciuose tai ir toliau imones dirbs.Ponas mere gal laikas butu susiimti ir tvarka padaryti.

 15. Ekstremalių situacijų komisija ir privalo organizuoti informacijos surinkimą ir ją surinkti, pasitelkiant policiją, seniūnus, seniūnaičius ir socialines tarnybas, kurių yra ne viena. Dirbti reikia.

 16. Taip dabar jums nėra kur dėtis suprantu.Reikia kad nevietiniai užsiimtų ,tada neziures ką uždaryti ką ne,o dbr tiesiog manau nėra galymybes. Visame siame kare atsivers ydos ,pažįstami ir ttp..čia tik laiko klausimas

 17. Va tokie ivykiai ir parodo,kad meras lo..xas, veryga lo…xas, nauseda isvis lo..xas

 18. Reikia bandyti skambinti del betvarkes anyksciu rajono istaigose i karštaja linija 1808,-manau pades ar 112,-kitos iseities nera,-nes komentaru valdzia istaigu neskaito ir nekreipia demesio kol ju paciu liga. nepaliete,o kas skaito komenarus savame rajone,-jiems visiškai nesvarbu,net i staliaus parasyta skunda anyksta nereagavo.

 19. kodėl užmirštas visuomenės sveikatos padalinys ar jame dirba,ar iš viso jo nėra pas mus.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.