Lankėsi vyskupas

Vakar Anykščių rajono savivaldybėje svečiavosi Panevėžio vyskupas ordinaras Linas Vodopjanovas OFM ir Anykščių dekanas kanauninkas Petras Baniulis. Susitikime su rajono vadovais dvasininkai kalbėjosi apie bažnyčiai priklausančio turto naudojimą ir jo būklę.
Pasitarime dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, mero pavaduotojas Sigutis Obelevičius, Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka ir Anykščių menų centro vadovas Tomas Tuskenis. Apsilankymo metu kalbėta ne tik apie tai, kuo šiandien gyvena rajono gyventojai, kokia pagalba teikiama rajono religinėms bendruomenėms, kokiose srityse yra bendradarbiaujama, bet ir kokios perspektyvos laukia Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte esančios apžvalgos aikštelės, bažnyčios parapijai priklausančiame pastate įkurto Angelų muziejaus.
„Anykščių rajone esančios bažnyčios, ir ypač Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia – tai ne tik vieni lankomiausių objektų. Tai – vartai į mūsų miestą, kuriais pasirūpinti tiesiog privalome. Savivaldybė kasmet skiria lėšų bažnyčių remontui, apšvietimui. Šios lėšos numatytos ir 2017 m. Savivaldybės biudžeto projekte.“, – susitikimą pradėdamas sakė meras K. Tubis.
T. Tuskenis Panevėžio vyskupui papasakojo apie Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijai priklausančio pastato, kuriame įkurtas Angelų muziejus, būklę ir šiuo metu laukiamas specialistų išvadas dėl galimos pastato rekonstrukcijos.
Diskutuota buvo ir apie Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios – aukščiausios dvibokštės bažnyčios Lietuvoje – pristatymą Lietuvoje ir užsienyje vykstančiose parodose ir didelio lankytojų dėmesio kasmet sulaukiančią bažnyčios bokšte esančią apžvalgos aikštelę. Tartasi, jog 2018 m. pradžioje turinti baigtis nuomos sutartis lankytojams nesutrukdys ir toliau grožėtis atsiveriančia miesto panorama.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.