„Laimės žiburys“ šįkart sušvito Debeikiuose

Lapkričio 16 dieną Debeikių pagrindinės mokyklos salė šurmuliavo nuo žiūrovų gausos,   debeikiečiai susirinko  į teatro šventę ,,Laimės žiburys“. Meilė teatrui čia nesvetima, nes ir patys gyventojai mėgsta vaidinti, o čia dar svečiai iš tolimosios Žemaitijos atvyko. Šventę pradėjo renginio organizatorė Esmeralda Juodelienė.  ,,Teatras, tai magiškas svajonių pasaulis, tai lyg ,,Laimės žiburys“, tavo slapčiausių svajonių išsipildymas, kur tu gali įgyvendinti savo svajones. Pabūti kuo nors kitu, išgyventi kito žmogaus jausmus, pasvajoti…“ – kalbėjo organizatorė.

Teatro šventę pradėjo Anykščių kultūros centro Skiemonių skyriaus šokėjos, kurioms vadovauja Audronė Baškauskienė ir Regina Strolienė. Abi ne tik vadovauja kolektyvui, bet ir šoka. Vėliau žiūrovai stebėjo Kretingalės kultūros centro Plikių skyriaus teatro mėgėjų  grupės vaidinimą ,,Čia šnekam – čia paliekam“,  pagal Kazimiero Vijūno – Čiplio pjesę ,,Bobutės susipyko“ (rež.  Albina Buntinienė). Šią pjesę vaidino ir debeikiečiai, ją režisavo  E. Juodelienė, todėl labai buvo įdomu pažiūrėti kito kolektyvo pastatymą. Sekantį vaidinimą, Juozo Tumo –  Vaižganto pjesę, vaidino Anykščių kultūros centro Ažuožerių skyriaus artistai (rež.  Alvyra Simanonienė).  Skiemonių  šokėjos žiūrovus džiugino savo šokiais ir palaikė linksmą atmosferą pertraukėlių tarp  spektaklių  metu. Debeikių seniūnijos seniūnas Alvydas Simonavičius dėkojo kolektyvams ir jų vadovams už gerą humoro dozę. Debeikių skyriaus padalinio vadovė E. Juodelienė įteikė kolektyvų vadovams po šakotį ir po knygą apie Debeikių veiklą. Žemaičiai dėkojo debeikiečiams už bendrystę ir džiaugėsi šiltu žiūrovų priėmimu. Po to vyko kolektyvų bendrystės pobūvis.

Bet teatro šventė tuo nesibaigė. Sekmadienį  ji nusikėlė į Svėdasus. Čia taip pat žemaičiai vaidino spektaklį ,,Čia kalbam  –  čia paliekam“. Svėdasuose žiūrovai labai šiltai priėmė artistus, plojo net atsistoję. Padalinio vadovė Rožė Lapienienė dėkojo artistams, įteikė gėles ir atminimo dovanėlę.

Išvykę iš Svėdasų svečiai aplankė  Anykščių lankytinas vietas – Menų inkubatorių,  ,,Cosmos“  kambarį, Puntuko akmenį, Labirintų parką ir apverstą namą, Lajų taką bei kitas gražias mūsų rajono vietas.

Raminta  Stukaitė

4 komentarai

 1. O tai mokyklos salė gal po atviru dangum randasi,kad visi tokie riebiai apsirenge.

 2. Kiek jaunimo susirinko, net tos salės grindys linko.

  • o jaunimo tai nėra-tai visos Lietuvos bėda.
   Išvažiavo, išskrido ir senus tėvus paliko.
   o tėveliai neapsnūdo ir į teatrą nusigrūdo.

 3. šaunuole,poseniai besimatem……….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.