Laikas, kuris brandino mumyse pilietiškumą

 Prisiminimais apie sausio įvykius pasidalino ir Anykščių rajono savivaldybės 1990-1995 metų kadencijos vienas iš vadovų Juozas Ratautas.

Įsisegęs Neužmirštuolės žiedą, prie lango uždegiau žvakę. Prisiminiau tris labiausiai atmintin įstrigusius epizodus, kurie betarpiškai palietė mane. Kai kartu su aktyviais ir patriotiškais anykštėnais 1991 metų sausio dienomis vykome budėti prie Parlamento ir Televizijos bokšto, kai po tragiškų įvykių kartu su rajono tarybos atstovais važiavome į Vilnių pagerbti žuvusiųjų, kurie buvo pašarvoti Sporto rūmuose, o vėliau laidojome juos ir kai dalyvaudavau kasmetiniame 9 kilometrų bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“.

 Padėję gėles Antakalnio kapinėse su vėliavomis ir kita tautiška atributika bėgome iki Televizijos bokšto, kur gėrėme arbatą ir dalinomės prisiminimais. Tai laikas, kuris brandino mumyse pilietiškumą ir patriotinius jausmus. Pakilu ir įsimintina man bei tiems, kurie realiu laiku ir realia veikla prisilietė prie tuomečių procesų.

Atmintin įstrigo buvusio kariuomenės vado, sausio 11 d. Parlamente priėmusio priesaiką, generolo Arvydo Pociaus žodžiai, cituoju: „ Jei ne žmonės prie Parlamento 1991 metų sausio dienomis, jie būtų mus puolę…“. Galime didžiuotis, kad mes, anykštėnai, savo aktyvia pozicija ir veikimais prisidėjome prie to, kad priešiškos Lietuvai jėgos negavo progos pulti. Pakilios Jums nuotaikos!

Juozas Ratautas

5 komentarai

  1. sedi savo siltoje kedeje ir sedek tu gi agronomas ka tu gali zinoti apie lietuvos laisve komunistu partijos bilieto gal dar neismetei …

  2. jus dar Burokeviciaus prisiminimus idekite

  3. Siūlyčiau gerb. Juozui, kuris labai nepatinka dabartinei rajono valdžiai, pagalvoti, ar nereiktų per kitus rinkimus eiti į merus.

  4. ir Anykštoje toks pat tekstas?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.