Labiausiai pikti dėl ministro

Per parą laiko  3 Anykščių rajono politikai iš dešimties sugebėjo atsakyti į vos kelis elementarius klausimus, kuriuos išsiuntėme elektroniniu paštu. Krašto išrinktųjų teiravomės, kaip vertina „šaukštų“ skandalą, E Masiulio grynuosius ir V. Baltraitienės medžioklę.
Nykščiai.lt redakciją domino išskirtinai jaunų politikų ir partijų skyrių lyderių pasisakymai.
Pirmoji sureagavo Gabrielė Griauzdaitė. Tačiau mergina atsiuntė ne atsakymus, o atsiprašymą, kad šiuo metu neturi laiko ir nuomonę žadėjo pateikti vėliau.
Netrukus pirmasis komentarą atsiuntė Lukas Pakeltis. Po jo Mindaugas Sargūnas ir Antanas Baura.
 
Klausimai:
 
1. Kaip vertinate KAM krečiantį “šaukštų” skandalą ir kas turėtų atsakyti?
2. Kaip vertinate buvusio Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio bandymą paaiškinti, kas nutiko šių metų gegužės 12 d. ir iš kur jo namuose atsirado didelė suma grynųjų?
3. Kaip vertinate Þemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės dalyvavimą medžioklėje ir po to kilusi tarptautinį skandalą su kaimynine Latvija?
 
Lukas Pakeltis
 
Visus tris klausimus kaip dauguma Lietuvos žmonių vertinu vienareikšmiškai – blogai. Kitaip ir neįsivaizduočiau.
 
1. Negaliu suvokti, kaip ir kodėl ministras Juozas Olekas tokioje situacijoje siekia įrodyti, kad čia jis aiškinasi teisybę ir tikrai nėra tas, kuris privalo atsakyti. Liūdniausia, kad diskredituojama krašto apsaugos sistema bei kariuomenė, kai geopolitinė situacija akivaizdžiai nerami.
 
2. Trumai tariant, neįtikino ir nuliūdino. Taip pat noriu pabrėžti, kad Eligijaus Masiulio poelgis yra pavyzdys, kaip niekada neturėtų elgtis politikos profesionalas ir sąžiningas bei atsakingas žmogus. Teisinės pusės nesiimu vertinti – tai padarys teisėsauga. Esu įsitikinęs, kad kaip politiko, jo karjera yra baigta.
 
3. Pasirodo, kad net 26-aisiais nepriklausomybės metais reikalai yra sprendžiami pogrindinėse medžioklėse. Tai nesuprantama ir nepateisinama naujesnės kartos žmonėms. Dar sunkiau suvokiama, kad šiais laikais politikai bėga nuo bet kokios atsakomybės ir vietoj to bando išsisukti, aiškindami, kas valgė, kiek suvalgė, kodėl nevalgė? Atsakomybės, nuoširdumo bei sąžiningumo trūkumas labai nuvilia. 
 
Mindaugas Sargūnas
 
1. Šaukštų, peilių, pjaustymo lentelių, o dabar jau ir apatinių skandalą  vertinu neigiamai. Tai yra apiplėšimas visų mūsų mokesčių mokėtojų. Pikčiausia, jog pas mus, Lietuvoje, kaip ir dažniausiai – yra nustatomas nusikaltimas, bet kaltų nebūna. Atsakomybę turi prisiimti ministras Juozas Olekas,tuo pačiu reikalaudamas tai padaryti ir kitus, kurie blogai atliko savo darbą. Pikta, kai tie patys žmonės skatina mus būti pilietiškais, aktyviai eiti į savanorių karo tarnybą, esant reikalui ginti Tėvynę, o už nugarų apvagia… Tikrai, tokie nusikaltimai žmonėms patriotiškumo neprideda.
 
2. Man kaip liberalui ši tema yra ypatingai skaudi. Partijos lyderiu tikėjau, pasitikėjau ir tikrai neįsivaizdavau, jog panašūs įvykiai galėtų nutikti. Kad ir kaip būtu skaudu, turim, ką turime, ir nuo atsakomybės nebėgame. Teisti dar anksti, reikia palaukti teisėsaugos verdikto. Jeigu bus įrodyta, kad Eligijus Masiulis padarė šį nusikaltimą, tada privalės atsakyti įstatymų numatyta tvarka.  Paskutinius pasisakymus spaudoje vertinti sudėtinga, nuoširdžiai tikėjau kažko rimtesnio. Politikui imti paskolas iš verslo subjektų, manau, nėra normalu.
 
3. Kaip čia galima būtų ir vertinti? Aišku, blogai. Įsivaizduokite, kiek panašių medžioklių ir susirinkimų nepasiekia viešumos. Spėju, jog tokia medžioklė vyko tikrai ne pirmą kartą. Ankščiau panašios situacijos nepasiekdavo viešumos. Tai rodo, jog po truputi einame teisingu keliu ir tokiems asmenims ateityje politikoje nebeliks vietos.
 
Antanas Baura
 
Atsakant  į pirmą  klausimą, vertinimas – tik  neigiamas. Didžiausia atsakomybė tenka KAM ministrui Juozui Olekui.
P. Eligijaus Masiulio bandymas pasiaiškinti  visuomenei  buvo  apgailėtinas,  nevykęs, neįtikinantis,.. davęs daugiau  minusų  ir  pačiai  Libelarų  sąjūdžio  partijai.
Dėl Virginijos Baltraitienės – aš  šioje  situacijoje  didesnę blogybę  matau  ne  tame,  kad  vyko  medžioklė  ir po  to  buvo surengta vakarienė, bet kad  Þemės  ūkio  ministrė  nuo  pat pradžių buvo nenuoširdi,  painiojosi, melavo  ir – svarbiausia – visa  tai  darydama  pakišo „kiaulę" kolegai  iš  Latvijos.
Laukite tęsinio…

{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.