Labiausiai nepatiko socialdemokratams

Dešimtmetį šiukšlių išvežimo tvarka Anykščių rajone kairiesiems nekliuvo. Tačiau vakar per Tarybos posėdį jie puolė ginti labiausiai skriaudžiamus – kaimo gyventojus, kuriems atliekos brangsta beveik dvigubai. Gynė – ar atstovavo panašius į save žemvaldžius?
Prieš savaitę nepartinis Arūnas Liogė išsiuntinėjo Tarybos nariams elektroninius laiškus, kuriuose ragino atliekų klausimu įsigilinti kiek įmanoma labiau ir vengti „buldozerinio balsavimo“. Aiškėja, jog būtent socialdemokratai, o ypač Donatas Krikštaponis ir Dainius Þiogelis tapo uoliausiais A. Liogės pasiekėjais. Tik kyla klausimas, kodėl?  
Abu vyrai gyvena kaime. Juos asmeniškai labai liečia pabrangimas. Bet… Abu jie ir taps tais, kuriems už šiukšlių išvežimą teks mokėti ne dvigubai, o gerokai daugiau. Vienas valdo kelių dešimčių ha ūkį, kitas kaimo turizmo sodybą, kurią sudaro poilsinės prie Rubikių ežero. Būtent valdomų statinių kiekis ir veiklos pobūdis nuo šiol taip pat įtakos atliekų išvežimo kaštus.
Aistros ilgiausiai trukusiame šios kadencijos Tarybos posėdyje užvirė, kai dėl šiukšlių reikalų norą nusišalinti nuo sprendimų priėmimo pareiškė komunalininkas Alvydas Gervinskas. Į tokį kolegos pageidavimą jautriausiai sureagavo D. Þiogelis.
Jam pasirodė, kad tokiu jautriu visiems žmonėms klausimu turėtų balsuoti visi išrinktieji. Tuo tarpu D. Krikštaponis niekaip negalėjo suprasti, kodėl taip mažai buvo diskutuota su plačiąja visuomene, nes kaimui kainos pakilo beveik dvigubai.
„Į klausimo svarstymą komitete nebuvo pakviestas UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ vadovas. Nors 50 proc. jų pajamų sudaro atliekų išvežimas. Juk komunalininkai buvo įpareigoti ne vieną, o bent du variantus paruošti. Pakeitimai ir vėl vyksta. Tas klausimas neišdiskutuotas ir neparuoštas“, – kaip niekad aiškiai savo nuomonę išsakė D. Krikštaponis.
Į tai sureagavo meras Kęstutis Tubis.
„Niekas netrukdė pasikviesti komunalininkus į komiteto posėdį. Spūsčių nėra, būtų atvažiavę“, – replikavo rajono vadovas, kuris žadėjo pats pravažiuoti kartu su šiukšlių išvežimo mašina ir pastebėti procesą.
Bene labiausiai šalyje ūkininkų privilegijomis piktinasi Seimo narė Aušra Maldeikienė. Parlamentarė niekaip negali suprasti, kodėl būtent šis gyventojų sluoksnis iki pat šiol naudojasi išskirtinėmis lengvatomis.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.