Labiausiai darbuotojai skatinti Anykščių ligoninėje

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) surengė pasitarimą su savo veiklos zonos ligoninių vadovais. Pasitarimas pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu, o ligoninių vadovams pristatyta informacija apie gydymo įstaigų teiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas karantino laikotarpiu (2020 m. kovo 16–birželio 17 dienomis) ir kaip Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis buvo kompensuotas gydymo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio padidinimas dėl COVID-19. Konstatuota, kad paslaugų suteikta tris kartus mažiau, o vidutiniškai vienam darbuotojui atlyginimas padidintas 46 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio.

Panevėžio TLK direktoriaus pavaduotoja Alma Čiplienė pranešime atkreipė dėmesį į dienos stacionaro paslaugas, gydytojų specialistų konsultacijas, kurių 2020 m. karantino  laikotarpiu Panevėžio ir Utenos apskričių ligoninėse suteikta triskart mažiau nei tokiu pat metu pernai.

A.Čiplienė akcentavo: nors paslaugų per karantiną mažėjo, jų finansavimas augo, ypač kovo mėn.

Finansų ir apskaitos skyriaus vedėjas-vyr. buhalteris Visvaldas Vilkas ligoninių vadovams priminė, kokia tvarka buvo kompensuotas gydymo įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio didinimas dėl COVID-19, kokie teisės aktai tai reglamentavo.

Panevėžio TLK dėl kompensavimo kreipėsi 30 ASPĮ, iš jų 11 ligoninių. Birželio ir rugpjūčio mėnesiais per du kartus iš viso ligoninėms ir pirminės ASPĮ išmokėta 3,2 mln. Eur. Per mėnesį darbo užmokestis kompensuotas vidutiniškai 1470 darbuotojų (23 proc.). Vidutiniškai vienam darbuotojui atlyginimas padidintas 46 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio. Visoje šalyje tokioms kompensacijoms išmokėta 24,5 mln. Eur.

Gavusios papildomų lėšų, ASPĮ atlyginimus didino administracijai, gydytojams, slaugytojams ir kitiems darbuotojams. Iš ligoninių procentine išraiška visus darbuotojus labiausiai finansiškai paskatino Biržų, Anykščių rajono, Molėtų, Pasvalio ligoninių darbuotojai.

Gydytojus ir slaugytojus labiausiai skatino Biržų, Anykščių rajono, Molėtų, ligoninės. Kitam personalui atlyginimas procentine išraiška labiausiai pakilo Biržų ir Anykščių rajono ligoninėse,  eurais –  Molėtų, Pasvalio ir Respublikinėje Panevėžio ligoninėse.

Panevėžio TLK nuotrauka.

14 komentarų

 1. kokie didžiuliai atlyginimai gydytojų ir dar vis reikia ir reikia. Labai daug kalbų sklando Anykščiuose apie tai.Per karantiną nepriiminėjo pacientų,( ligonių),užsirakinę sėdėjo ir va…. Su visa pagarbą galima sakyti,kad tikrai dirbo ir dirba tai greitosios med.pagalbos darbuotojai,bet apie tai nekalbama kažin ar jiems mokėjo daugiau.

 2. Cekava Zosė

  įdomu būtų sužinoti ligoninės stebėtojų tarybos narių komentarus apie skirtus paskatinimus medikams. Ar ligoninės vadomas skatino tik tuos, kurie padėjo jam sugrįžti į vadovo kėdę, nepasibaigus naujai paskirto direktoriaus kadencijai ar paskatinimai buvo skirti už medicininį darbą?

 3. Nei juoktis , nei raudot , susirgimu raj. galima sakyt beveik nebuvo ,pas gyd. patekt ir uzsiregistruot ( arba gyd. serga arba atost.) tas pats , kas atsistot i eile menulin nuskrist , o cia kabinete sedejo , kava gere ir plepejo ir se tau ….

  • Administracija

   Ligoninės mėdikai dirba ir dirbo pilnu krūviu ir dar papildomai, kai buvo įsteigta mero patarėjo teikimu ir mėro potvarkiu karščiavimo klinika. Ligoninės gydytojų darbą “ nekyvaizdžiai“ tikrino pats meras, pasiėmęs nedarbingumą ir ligoninės palatoje surengęs pasitarimą su rajono tarybos nariais gydytojais ir savo patarėju, dabartiniu paskirtu laikinu direktoriumi.
   Taigi viskas yra kontroliuojama ir paskirstoma kiekvienam pagal nuopelnus sąžiningai ir skaidriai . Dėkojame mūsų vadovybei ir rajono administracijai už įvertinimus .

   • Kokiu pilnu kruviu🤣prieit neįmanoma paslaugų jokių ir didina iš mūsų kiseniu

    • Tamsta nemaišykite Pirminės sveikatos priežiūros centro įstaigos veiklos ir ligoninės paslaugų veiklos.
     Poliklinikos vadovės pavaduotojas ruošiasi į Seimo rinkimus, tai gal ir buvo kokių sunkumų dėl patekimo pas specialistus, o ligoninėje gydymas vyko ir vyksta ir gydytojai ligonių palatose nekonsultuoja telefonu, o rūpinasi gydymo procesu betarpiškai ir jokų atlyginimų iš jūsų kišenės neima.
     Pastaba: duoti kyšį gydytojui yra nusikaltimas ir už kyšio davimą gręsia baudžiamoji atsakomybė.
     Atkreiptinas dėmesys, kad bet kokios vertės kyšis užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Net mažą vertę turintys daiktai, pavyzdžiui, saldainių dėžutė ar šokolado plytelė, yra laikytini kyšiais.

 4. Užsidarę sedėjo ir algas gavo didžiausias!!!!!!Tai už ką tada????Teko kreiptis tuo metu,tai pasijaučiau kad ne ten pataikiau….

 5. Kodėl melagiai nedaro konkurso į ligoninės vadovo postą. a? Gal pamiršo, kad Vaiginas laikinai paskirtas

 6. Teįsikiša...

  Skatino, už 3 mėnesius beveik 40 eurų.

 7. Kyšių negavo per karantina tai reikia algas pakelt

 8. Labiausiai reikia skatinti tuos

  kurie mažiausiai pastaruoju metu dirba. Karantinas aplamai jiems buvo rojus…DDD

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.