Labai laukiamas ir anykštėnų

Vakar visą Lietuvą apskriejo žinia, jog kitą rudenį mūsų šalį aplankys popiečius Pranciškus. O „Nykščių“ redakciją pasiekė skaityto laiškas, kuriame klausiama, ar vizito metu Šventasis tėvas neatvyks ir į palaimintojo Teofiliaus Matulionio tėviškę, Skiemonių seniūnijoje, Kudoriškio kaime.

„Siunčiu keletą nuotraukų, kurias padarėme viešėdami Vatikane praėjusį pavasarį. Vien pamatyti popiežių – kažkas tokio… O jis ypatingai šiltas, ypatingai artimas paprastam žmogui, šviesus… Tikrai būtų didelė šventė dar kartą išvysti, o jei dar savame krašte… Juk popiežius Jonas Paulius II prieš 25-erius metus aplankė labai daug mums šventų vietų“, – rašo skaitytojas.

Kol kas žinių, jog pontifikas aplankys Anykščius, nėra. Tačiau Vyriausybė paskelbė, jog pasirengimas vizitui jau pradedamas. Viena iš vietų, į kurią bus siūloma nuvykti popiečiui gali būti ir Kudoriškio kaimas. Kankinys arkivyskupas Teofilius Matulionis tik antrasis palaimintasis Lietuvos dvasininkas – turime dar Jurgį Matulaitį. Vėliau palaimintieji gali būti paskelbti šventaisiais.

„Tai pastoracinė kelionė – aplankyti savo žmones. Dėmesys visuose popiežiaus vizituose pirmiausia yra skirtas žmonėms, jų susitikimui. Pabrėžtina, kas jis nevažiuoja į šimtmečių minėjimus, į valstybines šventes. Atvažiuoja pas žmones. Popiežius daug kalba apie migracijos dalykus, o pas mus skaudžiausios emigracijos ir socialinės problemos. Todėl jis ateina mums padėti, nešdamas Dievo šviesą“, – duodamas interviu džiaugsmingos naujienos paskelbimo proga, žiniasklaidai kalbėjo arkivyskupas Gintaras Grušas, kurio teigimu, popiežius Jonas Paulius II prieš ketvirtį amžiaus Lietuvoje viešėjo net 4-ias dienas, o dabartinis pontifikas į tokias ilgas keliones nesileidžia.

Jonas Paulius II savo viešnagės Lietuvoje metu – 1993 m. rugsėjo 4–8 d. – lankėsi Vilniaus arkikatedroje, meldėsi Aušros Vartų šventovėje, Antakalnio kapinėse prie Sausio 13-osios ir Medininkų aukų kapų, Vilniaus Vingio parke aukojo šv. Mišias; rugsėjo 6 d. popiežius Jonas Paulius II viešėjo Kaune; rugsėjo 7 d. šv. Mišias aukojo Kryžių kalne; paskutinę kelionės dieną – Šiluvoje.

9 Komentarai

  1. į Anykščius, pasvajok ir praeis

  2. kaina jo vizito ,vel is pensininku rems

  3. Puiki žinia Lietuvai

  4. Ir kokia čia puiki žinia ? Kas iš to ? Kas pas mus pasikeis ? Tik vėjais paleisti biudžeto pinigai…

  5. O kas yra popiečius?

  6. yra

  7. Medinė pilis !

    Atvyksta popiežius, tai puiku….Gal ant Šeiminyškėlių piliakalnio pašvęntis naujai pastatyta medinę pilį ?

  8. lietuvis Voityla, gimęs Lietuvoje užtatai lietuvis,kad pagal gimimo vietą yra tos šalies pilietis, tai ir buvo daug dienų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.