Labai brangaus vandens traukinys labai toli nuvažiavęs

 

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino naujas UAB „Anykščių vandenys” geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas. Kaina už kubinį metrą vartotojams didės nuo 49 iki 75 centų už kubinį metrą. Balsuoti dėl šių kainų rajono tarybos nariai turėtų lapkričio mėnesio posėdyje. Kalbinti tiek pozicijos, tiek opozicijos nariai tikina balsuosiantys prieš.


Sigutis Obelevičius, Anykščių rajono meras, konservatorius:
„Manęs nebus tame posėdyje, nes būsiu išvykęs į užsienį, bet tiek tarybos nariai, tiek frakcija, manau, nebalsuos už naująsias kainas. Sužinojęs, kad Valstybinė energetikos reguliavimo taryba ketina svarstyti kainas, greituoju būdu parašiau raštą, kad svarstymą atidėtų, bet į jį neatsižvelgė.
Žinoma, jei taryba nepatvirtins paslaugų kainų, tada jas VERT patvirtins vienašališkai. Atvirai pasakius, vyksta kažkokia nesąmonė – vykdom projektus, vartotojų daugėja ir dėl to turi augti kaina, nes projektų vykdymo lėšos įtraukiamos į turtą“.


Dainius Žiogelis, mero pavaduotojas, socialdemokratas:
„Dar nediskutavome. Tai faktiškai pasekmė, traukinys jau nuvažiavęs. Mums pikta, kad prieš dvejus metus nebuvo padaryti perskaičiavimai, to pasekmė – mes turime kompensuoti už trejus metus nesurinktas sumas. Nežinau, gal čia prieš rinkimus pasistengta taip padaryti, nes perskaičiuoti kainas turėjo 2017 metais. Jeigu mes nebalsuosime, tai patys savo rankom toliau smukdysim įmonę, o VERT po dviejų mėnesių kainas patvirtins vienašališkai. Kuo sprendimas bus priimtas vėliau, tuo bus blogiau. Traukinys labai toli nuvažiavęs…
Mes įmonėje įvykdėme valdymo reformą, bet ši reforma ateičiai, o mokėti reikia už praeitį. Žinoma, galima priimti sprendimą dotuoti įmonę, prisidėti prie investicijų, tačiau ne tokiom sumom“.

Kęstutis Tubis, opozicijos lyderis:
„Dar neapsitarėme, bet manau, kad opozicija balsuos prieš. Kainų skaičiavime man kažkas neaišku. Esamos vandens kainos užtekdavo ir dar sukaupdavome lėšų projektams vykdyti. Nesuprantu, kas čia atsitiko. Kai dirbau meru, biudžetas buvo surenkamas, įkainių už paslaugas nedidinom, skolas atidavinėjom, skolintis nereikėjo. Mero pareigas Sigutis Obelevičius faktiškai atlieka nuo sausio 28 dienos, taigi, jau greitai bus metai. Negali būti, kad nėra kito varianto kaip tik branginti gyventojams paslaugas, reikia ieškoti išeičių, peržiūrėti skaičiavimus, nepulti aklai vykdyti nurodymų. Sakykim, kas būtų buvę Alytuje, jei meras būtų vykdęs nurodymus leisti užterštą vandenį į valymo įrenginius. Vanduo būtų sunaikinęs visus mikroorganizmus, todėl priimant sprendimus reikia numatyti grėsmes ir galvoti. Manau, kad opozicija balsuos prieš vandens kainų kėlimą gyventojams“.


Raimondas Balsys, „valstietis“:
„Tikėtina, kad tarybos nariai, o ir mūsų frakcija nepalaikys. Šis klausimas buvo pateiktas netikėtai ir pirmą kartą išgirdome paskaičiavimus. Nemačiau sprendimo projekto. Mūsų frakcija neplanuoja palaikyti, nebent būtų pateikti duomenys, kurie rodytų būtinybę kelti kainas“.


Lukas Pakeltis, liberalas:
„Neabejotinai balsuosime prieš, tik kas iš to, esam pastatyti prieš situaciją. Dabar jaučiuosi kiek apgautas, nes pristatant vykdomas investicijas nebuvo paskelbta visa informacija, kas gali būti.
Ar gali būti, kad galima perskaičiuoti kainas? Gali, tačiau abejoju, kad audituojama įmonė ką nors ne taip pateiktų, o jei perskaičiuotų ir kaina taip pat staigiai sumažėtų, tai būtų skandalinga.
Kyla konfrontacija tarp kaimo ir miesto. Miestui niekas nesikeičia, tik kaina didėja. Reikia galbūt ieškoti kitų sprendimų kaimo vietovėse, o ne tiesti kilometrus vamzdžių?
Aš jau seniai sakiau, kad reikia paskaičiuoti, kai planuojamos investicijos, ar mums tikrai jų reikia, bet kol kas kalbuosi pats su savimi“.
Linas BITVINSKAS

29 komentarai

 1. Oho kokie visi geri, kaip priešinsis dabar. O tai kur anksčiau buvote?

 2. vusi buvo ir yra ,tai kas cia dedasi ,vel reketas ir visi postringauja ,gal renkames su sakem prie savybledos ,daede jie iki gyvo kaulo

 3. Siguti, Siguti,

  Kam ta vaidyba ir melas. Tokiuose mažuose rajonuose be mero žinios ir pritarimo tokie dalykai nedaromi! Kitaip direktorius iš darbo jau būtų 3 kartus atleistas!

  • visi pasitarėme ir nusprendėme, kad pavaldžios įmonės pelnas (dividentai) labai gražiai papildys sekančių metų savivaldybės biudžetą. Štai taip reikia skaičiuoti iš kur pinigus paimti. Dar Romos laikais imperatorius įvedęs mokesčius už išvietes, rodydamas surenkamą pelną, vaizdingai paaiškino- “pinigai nekvepia“.
   Mielieji vandenų vartotojai, laikas su naščiais iš upės neštis…

 4. rezimo bandytai babkes renka ??

 5. nesuprantantis

  Kazkaip nesupratau apie kokias cia kainas centais raso. Gavau saskaita uz 20 kubu salto vandens ir nuoteku 76 eurai. Gal kas paaiskintu kokia ta vandens kaina is tikruju

 6. Kokie visi geruciai

  Gal, Obeleviciau, gana trankytis be naudos po pasauli. Jei jau keisti rinkejai isrinko meru, tai gal laikas butu pradet dirbt meru. Ir kaip gi ta savivaldybes imone be savivaldybes zinios kainas sumaste kelti. Ot buna…

 7. Kazkas cia negerai su ta nauja valdzia…… Apie juos isgirstame tik kai pkeliauja po pasaulį ir pan., o realiu darbu zmogui nera… skystas meras su skysta adminstracija…..

 8. Boba o ne meras ,apie turistus tik galvoja,o kad sukurtu darbo vietu visai nera,tik reklamuojas kur keliauja,ir kur pavalgyt gauna.

  • infoanykščiai

   klystate. Neseniai, kartu su socialdemokratų partija sukurta patarėjos darbo vieta. Papildytos darbo vietos savivaldybės administracijos skyriuose, seniūnijose. Netrukus pradės veikti Kalėdų rezidencija.
   Daugiau informacijos teiraukitės mūsų patarėjų arba verslo informacijos centre 🙂

   • Nuostabu, kad taip sparčiai kuriamos naujos darbo vietos ypač savo politikos palaikytojams iš įvairių partijų. Kastaviuku dar labiau gilinama biudžete skylutė.

    • skylutė tam ir yra kad tratindamas malonumą duotum 🙂 Artėja Kalėdos-stebuklų metas, tai ir dovanos ruošiamos 🙂 :):)

 9. Na šnekiti gali kiek nori.

  Tačiau pažiūrėsim, kokios kainos bus nustatytos. Tikrai bus ne mažesnės nei nustatytas maksimumas (na, gal kokiu 0.001 ct.).

 10. Vanduo yra valstybės turtas. Savivaldybė tai institucija atliekanti priskirtas valdžios funkcijas ir Valstybės turto valdymą. Valdomas turtas turi duoti pelną, iš kurio valstybė ar savivaldybė vysto veiklą ir valdo savo gyventojus , o gyventojai turi išlaikyti savo valstybę ir valdytojus. Taškas.

 11. kam mokėti Anykščių vandenų UAB-ui, kai galima jungtis prie Panevėžio!
  Kainos nuo liepos 1d.(su pabrangimu):
  KAINOS GYVENTOJAMS

  1. Daugiabučių namų gyventojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute:

  Kaina be PVM Kaina su PVM
  Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina, iš to skaičiaus: 1,29 €/m³ 1,56 €/m³
  – geriamojo vandens tiekimo 0,58 €/m³ 0,70 €/m³
  – nuotekų tvarkymo 0,71 €/m³ 0,86 €/m³
  Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos kaina, kai įrengtas atsiskaitomasis apskaitos prietaisas 1,09 € butui per mėnesį 1,32 € butui per mėn.
  Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos kaina, kai dėl techninių ar kitų priežasčių nėra galimybės įrengti atsiskaitomojo apskaitos prietaiso 0,49 € butui per mėnesį 0,59 € butui per mėn.

 12. Del visko kaltas Tubys,bet JŪS dIrbate beveik metus apsistatę krūva patarėjų ir nieko nežinote kas vyksta rajone,baikit nesąmones pezėti,bjauru skaityti jūsu pasiaiškinimų,kaip kokie mažvaikiai ar visiškai nusenėje…………….

 13. Lukai, ir pats su savimi kalbėjai kai 2016 m. buvai valdančioje koalicijoje kartu su p. Tubiu. Kuriam ir padėjai tapti meru. Juk būtent tais metais ir patvirtintos viso būsimos investicijos į kaimo tertorijas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.