L. Banys: „Esu pasiruošęs kovoti tik dėl medalių”

Perspektyvusis Anykščių kultūros ir sporto centro auklėtinis Linas Banys su optimizmu žvelgia į ateitį. Šių metų sausio mėnesį 21-erių sportininkas buvo pripažintas geriausiu 2018 metų AKKSC biatlonininku, tačiau jis neketina sustoti ir visada pasiryžęs kovoti tik dėl aukščiausių vietų.

„Puiku, jog praėjusiame sezone man pavyko įsitvirtinti vyrų varžybose pasaulio taurėje, taip pat įvykdžiau visus trokštamus normatyvus, o dabar beliko ruošis būsimiems pasirodymams, kad prisivyčiau pačius pajėgiausius sportininkus. Prabėgęs sezonas išsiskyrė ir kelionėmis – teko aplankyti Kanadą, JAV. Startas Kanadoje vyko ekstremaliomis sąlygomis, nes varžybų dieną oro temperatūra nukrito iki minus 18-19 laipsnių. Tai suteikė ir nemažai patirties, o dešimties valandų laiko skirtumas buvo kažkas keisto”, – pasakojo L. Banys.

Anot sportininko, sukaupta patirtis itin pagelbės ateityje. „Vertinant biatlono metus, praėjęs sezonas buvo kiek prastesnis už 2017/2018 metų. Užpraeito  sezono metu jaunimo varžybose Europos čempionate buvau patekęs tarp šešių pajėgiausių sportininkų, o 2018/2019 m. prasimušiau į penkioliktuką. Aišku, tai nėra blogai, nes konkurencija šioje sporto šakoje yra labai didelė ir varžybose startuoja apie 120-130 dalyvių. Nors šis rezultatas nėra prastas, tačiau asmeniškai manęs netenkina – esu pasiruošęs kovoti tik dėl medalių ir aukščiausių vietų”, – teigė L. Banys, atskleidęs tarpsezonio planus.

„Žmonės galbūt galvoja, jog mes atostogaujame pamiršę sportą, bet taip nėra. Kiekvieną dieną darome labai lengvas treniruotes. Vaikštome, bėgiojame, važinėjame dviračiais – stengiamės nenutolti nuo sporto šakos. Artimiausi planai – gegužės viduryje vyks įvadinė šaudymo stovykla, o paskui važiuosime į Baltarusiją. Po truputį įsivažiuosime ir vasarą prasidės rimtas darbas“, – ateities planus dėstė sportininkas.

L. Banys dėkojo AKKSC specialistui Broniui Vitkūnui, kuris paklojo pamatus atleto karjerai. „Kalbant apie trenerius, norėtųsi išskirti savo pirmąjį trenerį Bronių Vitkūną, su kuriuo dirbau ilgiausiai. Ryšys su juo yra išlikęs iki šiol ir mes pasikalbame apie sezono planus bei ką galėtume pakeisti. Rinktinėje man vadovauja naujas treneris iš Baltarusijos Sergėj Sokolovskij. Apie jį negaliu daug papasakoti, nes dirbome tik vieną sezoną. Neabejoju, jog ateityje bus daugiau galimybių susipažinti, nes jis su federacija pasirašė kontraktą iki būsimos olimpiados”, – kalbėjo L. Banys.

Pokalbio pabaigoje anykštėnas tikino, jog turi vieną svajonę, kurios įgyvendinimui negailės pastangų. „Šnekant apie ilgalaikius tikslus, tai – olimpiada. Norėtųsi išbandyti jėgas šiame turnyre ir kartu su savimi pasiimti kuo daugiau anykštėnų, nes turime nemažai perspektyvių ir stiprių sportininkų. Mano autoritetas yra Vytautas Strolia, kurį beveik pasivijau, bet dar liko labai daug dirbti.”

Paulius Žukauskas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.